Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: StarGate]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано25.07.02 11:33



Това, което съм разбрал е, че всеки по-голям красавец може да нарече себе си "Дух на истината". И какво от това? Нима това определение може да скрие мизерията на фактите? Сякаш си наясно какво е това "дух" и какво е това "истина". Така пише в книгите - това си чел, но сърбал ли си гадната му попара? Защото имаше време когато и аз бях в твоя романтичен период; но това беше едно време, когато си мислех, че това, което продължавате наивно да наричате "дух" може да ти донесе свобода. Е, имате време да се разочаровате. А може би тъкмо това е пътят?...



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор StarGate ()
Публикувано26.07.02 01:10



Ti sam go kaza:
"A moje bi takmo tova e patyat?"

* * * * * *

John 17:17

"If thou be'est born to strange sights,
Things invisible to see..."


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: StarGate]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано26.07.02 10:50



Уважаеми, запомни: Пътят води към ЧОВЕКА, а не към Бога. ЧОВЕКЪТ е недовършено творение. ЧОВЕКЪТ е "творчество от осмия ден"! Разбираш ли какво искам да ти кажа? Човекът носи в себе си неизповедима тайна: дори самият Бог не е предвидил реализацията на творческия си замисъл. Човекът е отворена врата. За "три дена" Истинният Храм - храмът на МОЕТО ТЯЛО, трябва да бъде изграден. Това означава в един много парадоксален смисъл ВОЙНА. Война с Бога! В името на Моята Свобода, на Моята Истина, която Груповият Дух разпъва... Да "изпълниш" Закона все още не значи да си реализирал себе си. Това е само низшата фаза. Висшата фаза е да отхвърлиш раболепието си - пред Учителя и дори пред самия Бог. Провери добре ти в коя фаза си. Приведените цитати са кухи... ако нямаш познание за незаменимата си екзистенциално-личностна мисия. Сократ: "Познай себе си!". Това е най-голямата революция, която трябва да бъде извършена: ДА БЪДЕШ БУНТОВЕН СПРЯМО ОТСЪЖДАНИЯТА И НА САМИЯ ТРАНСЦЕНДЕНТЕН СЪДИЯ! В ИМЕТО НА СВОБОДНАТА СИ РЕАЛИЗАЦИЯ!
Такъв е последният творчески акт. Този път не на Исус Христос. Този път още по-радикален - НА САМИЯ МЕН!
"АЗ съм Пътят, и Истината, и Животът." НАИСТИНА: A-Z!!!



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано26.07.02 14:17



Браво, браво!
Личи си, че си изстрадал своята истина....и тя е подобна на моята...
Само дето не възприемам отделянето като война с бога, а като поредния знак на свободна воля-за който смее да го стори.
Но не отричането на ниско ниво-както правят примерно атеистите. А след като си влязъл в центрофугата и си се въртял достатъчно време, че да попиеш всички истини, които бог може да ти даде.
Та-не е лошо до един етап от пътя да се съобразяваме със силите, по-големи от нас...и да чепим даже сила от тях....
Военното положение само ни изтощава.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор FarScape ()
Публикувано27.07.02 02:43



Eh, "uvajaemi",


Ti sam si imash vaprosite/otgovorite.

"Voina s Boga???

Ami na dobar ti pat, oshte mnogo shte ima da "iztradvash" "uvajaemi" "izstradatelyu"

... in a place faraway... neverwhere...you see, time is turning into space here...


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор * * ()
Публикувано27.07.02 02:54





Semper fidelis, semper idem, semper paratus
"...how, The Light do we hear?"


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: FarScape]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 15:36



Знаеш ли, прав си за "изстрадването", но поне вече знам вярната посока - ДО ПОБЕДА! Докато при теб нещата тепърва ще стават такива, каквито са при мен. Макар да не ти го пожелавам...

За какво си себе си АКО НЕ СИ СЕБЕ СИ???



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 15:56



Още веднъж-отлично казано...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: Haтaли]  
Авторizstradal (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 15:57



Добре разбирам, че знаеш Ошо наизуст. Бих се съгласил с теб в един по-конфиденциален разговор. Но ти самата знаеш, че това, което Ошо казва в беседите си е повече за отваряне към "вътрешната същност", за самозабелязване в аспекта на вечността. Това, че не били нужни усилия и военно положение е повече за да повярваш и изградиш нагласа, че ТАКОВА НЕЩО КАТО ТРАНСФОРМАЦИЯ Е ВЪЗМОЖНО. Но дай да бъдем реалисти и да си говорим по-улично. Ти имаш физическо тяло и дори и да те мързи, трябва да го размърдаш, за да отидеш до магазина например. Е, мен ме мързи и искам да се телепортирам. Но не мога... И дори за това понякога усилието да победиш обстоятелствата се оказва болезнено. А какво остава за по-големи и по-значими неща, които животът предлага и които извикват войната по презумпция. Тук битката е "до дупка", а ти не забравяй, че Ошо е "тантрувал" мъдрувайки, понеже е предпочитал да говори и дори да лъже, отколкото като Кришнамурти да не обяснява нищо. Това е Ошовият избор, но за САМИЯ МЕН това не означава, че говоренето е от същата модалност както безкрайно конкретно-субективното случване на света в опита. ТОВА СА ДВЕ РАЗЛИЧНИ НЕЩА! Не си Бог и не е нужно да бъдеш! Очовечи Бога и нека утре за Човека говорят така, както днес за Бога.



Тема Re: какво учи Учителят?нови [re: izstradal]  
Автор Haтaли ()
Публикувано27.07.02 16:25



Всеки разбира Ошо по своему. Не споря.
Ричард Бах каза няколко неща, които силно ме впечатлиха. Едното от тях беше-
Истинският, първороден грях се заключава в ограничението на абсолюта.
Не прави това!
Та защо ограничаваш абсолюта, който е навсякъде, включително и в теб. Ако го нямаше и в теб, ти просто не би съществувал.
Това по отношение какво сме-богове, човеци, абсолют, дръвца....
И още нещо-забелязал ли си, че нещата никога не стават, когато си ги поставил като цел. Ти драпаш към някаква цел и фактът, че си направил цел, значи, че си влязъл в състояние да постигнеш нещо. Значи, че го нямаш.
Ако искаш много да станеш генерален директор, сигурно ще станеш зам.генерален. Защото за да станеш генерален, трябва да си бил зам....т.е. ти си влязъл в състояние на "аз съм постигнал длъжността зам.генерален"...не знам схващаш ли какво искам да кажа.
Искаш ли нещо, ти си влязъл в състояние на нямане-иначе нямаше да го искаш.
А за да постигнеш наистина нещо, трябва да влезеш в състояние на "вече съм го постигнал".
Ако вече си го постигнал, то само ти пада в краката, важно е да убедиш цензурата в съзнанието си, която непрекъснато пищи, че всъщност нищо не си постигнал.
Успехът идва, когато си в състояние на вече съм го постигнал...и никога, когато си в състояние на-на всяка цена трябва да го постигна...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.