Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема След паневритмия...нови  
Автор _Kat_ (дива)
Публикувано12.06.02 10:52



... как се чувствате? Например веднага след упражненията и 2 часа след това...
Ще ми бъде полезно да прочета за вашите впечатления, усещания и настроения...

I love this game!


Тема Re: След паневритмия... [re: _Kat_]  
Автор huanji (Anandan)
Публикувано12.06.02 19:57



Паневритмията е нещо, което не е от земята. Това е начин за колективно повишаване на духовното ниво. Повечето учители и учения дават път за индивидуално издигане, докато Дънов показва нещо повече. Тука въпроса не е дали аз ще осъзная нещо, а как цялата земя да се издигне на качествено ново ниво на себеосъзнаване. Самата паневритмия, внася хармония и раздвижва енергията, подобно на тай-дзи. Това е една динамична медитация за пряк досег с божественото. Бях изумен от простотата на движенията.
Ако хората успеят да станат като един, тогава ще е неописуемо.

Като страничен ефект, се загряват коленете. След дълги наблюдения върху хората във възраст, мога със сигурност да кажа, че най-слабото място на българина са коленете, не сърцето. Погледнете около вас, почти всеки възрастен, кляфа. Дори и йога не дава такъв добър ефект, специално за това.

Поздрави.



Тема Re: скромно допълнениенови [re: huanji]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 22:12



изразява се в един цитат от Учителя: " Ако вие изпълните Паневритмията както трябва - земята ще се пропука..." - има се предвид каква енергия би се създала от едно такова изпълнение на Паневритмията.



Тема Re: скромно допълнениенови [re: Oki]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 22:38




Земята отдавна се е пропукала...аурата и е пълна с пукнатини, през които лъчи енергия....
Който вижда , не винаги усеща....
И обратното....който усеща, не винаги вижда....
Абе , ....само да ви питам, ЗАЩО ВИ ВЪЛНУВА ТОВА, което изпитва някой, когато танцува този танц????
ЗАЩО, след като знаете , че всичко е толкова интимно и несподелимо...
Само питам и отговора не ме вълнува....защото ...не ми е необходим,



Тема Re: След паневритмия...нови [re: huanji]  
Автор _Kat_ (дива)
Публикувано13.06.02 09:51



Да, аз съм наясно относно духовната същност на паневритмията, но беше интересно да чуя повече лични впечатления и усещания... Аз никога не бих забравила първата ми паневрития... сигурна съм, че за мен това беше дар... това бе допир до Божественото... както каза някой - не се описва с думи, затова не питам за ползата /тя колкото и малка да е - не е излишна/, а как на вас ви се отразява най-вече на емоционално и на физическо ниво... Усещате ли обмяна на енергия между вас и останалите в кръга...?

Благодаря ти, huanji
Поздрави.



I love this game!


Тема Re: След паневритмия...нови [re: huanji]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано13.06.02 14:24







Тема Re: След паневритмия...нови [re: _Kat_]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 21:22




Направо падам....
"Да, аз съм наясно относно духовната същност на паневритмията, но беше интересно да чуя повече лични впечатления и усещания..."

Това е твърдение , което не е вярно.
Паневритмията е "ТЕХНИКА"...тя е "МЕТОД", тя е "средство"
И да "приписваш" на техниката, метода или на средството, "духовна същност", е смешно
Плюс това, ти си забравила, че и друг път си играла "паневритмия", в други "животи"...защото сегашния ти "така наречен живот" е повторение на предишни животи....само че....оофофоффофоффофо
Не ми се пише повече, щото потъвам в глупости....
"Вие живеете минал живот"....много деликатно казано от Учителя, в смисъл, че не живеете истинския живот, а лъжлив такъв...повторение, на предишет такъв също неистински живот....
"Аз никога не бих забравила първата ми паневрития... "
Забравила си....много неща още ....си забравила и си ТУК, за да си ги спомниш, БЕЗ ДА ЛЪЖЕШ....
Спомни си Учителя, толкова пъти си го виждала и си беседвала с него....по такива въпроси....
Не е моя работа, да ти подсещам за това....



Тема Re: След паневритмия...нови [re: _Kat_]  
Автор huanji (Anandan)
Публикувано13.06.02 23:55



Как да ти кажа, когато успяваш да поддържаш едно добро равновесие, не може да се забележи нещо кой знае колко различно. Ако си разбалансиран обаче, разликата ще изпъкне веднага.
За обмен на енергии, не. Или по- точно не със всички. На голямата част, само дрехите са им бели. Това не предполага отваряне на полето.

Поздрави.



Тема Re: След паневритмия...нови [re: изrpeв]  
Автор huanji (Anandan)
Публикувано13.06.02 23:56



Това да не е хартисало от паневритммията.



Тема Re: След паневритмия...нови [re: huanji]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано14.06.02 00:06




"Само дрехите им са бели..."...хе хе хе хе хе
УУУУУУХХХХХАААА...това "само "...ми е много сладко...но не само дрехите , а и претенциите им ...са такива белички и лъжливички....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.