Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Не правете сравнения....  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.06.02 13:46



"...Едно време, когато се създавал света, Господ направил небето и земята, с всички растения и животни по нея.
Тогава магарето имало много малка форма, не било като сегашното. Господ нарочно му дал малка форма, за да прекарва тих и спокоен живот. Като се огледало между всички животни, магарето намерило, че в сравнение с тях било
толкова малко, че минавало незабелязано. Затова един ден то се обърнало с молба към своя Създател: Господи, моля Ти се, дай ми друга форма, по-голяма от тази, да бъда по-забележително. Сега никой не ме вижда, никой не ми обръща внимание. Пък и глас нямам. Дай ми такъв глас, че като отворя устата си, всички да ме чуват. - Добре, и това може, но ти запита ли се дълбоко в себе си, че ако имаш голяма форма и силен глас, ще бъдеш щастлив, ще тръгнат ли работите ти напред? - запитал Господ. - Всичко обмислих добре. Ако задоволиш желанието ми, вярвам, че ще бъда щастлив. - Да бъде според вярата ти! От този ден магарето придобило такава форма и такъв глас, каквито днес виждаме. Да, но и досега магарето е пословично със своята форма и със своя глас. Когато работите не стават както трябва, всички казват: Магарещина! Магарешка работа!
Господ създал магарето, както трябва, но когато не било доволно от себе си, то внесло корекция в своя живот. Тази корекция, именно, това ново положение, което изискало за себе си, е причина за страданията, които и днес магарето прекарва. Магарето реве много пъти през деня. Със своя рев то казва на хората: Бъдете внимателни, опичайте ума си!
Ако не сте доволни от положението в което се намирате, ще ревете като мене."


^ Всяка прилика е неприлична^




Тема Re: Не правете сравнения....нови [re: ПЪTниk]  
АвторMarape (нe мyлe) (Нерегистриран)
Публикувано02.06.02 14:05



Вие и сега ревете, но много по-слабо от мен.
Ииииииииъъъъъъиииииииъъъъъъ




Тема Re: Не правете сравнения....нови [re: Marape (нe мyлe)]  
Автормyлe (нe Myлe) (Нерегистриран)
Публикувано02.06.02 14:08



Смисълът на живота е в реването.




Тема Re: Не правете сравнения....нови [re: ПЪTниk]  
Авторпeпeляшka (Нерегистриран)
Публикувано02.06.02 14:43



Аналогията с водача на секта Муле е очевидна. Той се смята за просветлен и водач а всъщност си е едно най-обикновено муле. Даже и магаре не е. Даже не може да пише като хората.



Тема Re: Не правете сравнения....нови [re: пeпeляшka]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.06.02 15:28



"...Един човек пил цели 20 години, през което време пропил всичкото си богатство и останал последен сиромах.
Най-после дошъл денят на пробуждането на съзнанието му. Той отишъл в една кръчма и заповядал да му донесат една чаша вино и една чаша вода. Сложил и двете чаши пред себе си, погледнал първо към чашата със виното и казал:
Досега ти ми беше господар. Докато ходех по твоя ум, всичко изпих. Той сложил настрана чашата с виното и казал; Отсега нататък аз ще ти бъда господар! След това дигнал чашата с водата и я изпил. На излизане от кръчмата, той заплатил виното на кръчмаря и вече не стъпил в никоя кръч-
ма. Той се уверил, че може да бъде господар на своите слабости.
Следователно, разрешението на задачите се състои в това, да стане човек господар на низшето съзнание в себе си. Човек не може да нарушава ония закони, които Бог е поставил в живота. Човек не може да изменя Божествения
план. Като знаете това, всички трябва да работите за реализиране на този план. Докато работите в съгласие с Бога, вие ще се ползвате от всичко, което Той е създал. Поставете на първо място в живота си изпълнението на волята Божия, а после своята. Тогава и вие можете да кажете като Христа: "Който изпълнява волята Божия, той ми е майка, брат, сестра и приятел"."



Тема Re: Не правете сравнения....нови [re: Marape (нe мyлe)]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.06.02 15:51



"...Днес повечето хора са болни, физически или морално!
Религиозните се хвалят с вярата си, а светските - със
знанието си. Каква вяра и какво знание е това, при които
човек живее в недоволство, страх, в съмнение и подозрение?
Това не е никаква вяра, никакво знание. Истинската вяра и
истинското знание изключват всичко отрицателно от чове-
ка. Срещате един вярващ човек и го слушате да говори за
някого, че не го харесва. Какво не харесва на този човек?
За да има право да не харесва нещо в другите хора, преди
всичко човек трябва да се вгледа в себе си, да види добре
ли е всичко в него. Както ти не харесваш себе си и се тър-
пиш, така трябва да търпиш и другите хора. Затова, още
със ставането си от сън, човек трябва да се запита; здрав
ли съм или болен? Ако си здрав, благодари на Бога за здра-
вето и започни да работиш. Ако си болен, потърси начин
да си помогнеш. Ако пък си бил болен и си оздлравял, сло-
жи далеч от себе си всички дрехи и съдове с които си СЛУ-
ЖИЛ, и вземи чисти и нови. ..."



Тема Re: Не правете сравнения....нови [re: ПЪTниk]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано02.06.02 21:58



дядо попе, добре ги нареждаш...
Я разкажи сега на божиите овци защо не прилагаш тези писания в своя живот? И защо се занимаваш със заебаване на хора в клубовете, което
ти доставя първа радост ?

" Open your mind for the Beauty inside "


Тема Re: Не правете сравнения....нови [re: ПЪTниk]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано03.06.02 00:07




Много готина притча....хе хе хе
Но Мулето не е магаре....

И Иисус не е Бог, а е СИН НА БОГА.
Има много притчи за магарета, но за Мулетата са малко.
Иисус ме е яздил, преди да влезе в Йерусалим



Тема Re: Не правете сравнения....нови [re: пeпeляшka]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано03.06.02 00:02




"Даже не може да пише като хората."....хе хе хе
Ами мулето не е от хората бе, ....как тогава , да пише като тях...хе хе хе

Аме ти си сляпа бе...хе хе хе за какви аналогии пишеш, когато Мулето и магарето общо нещо....
"Аналогията с водача на секта Муле е очевидна. "
Муле водач....хе хе хе
Муле и секта ...хе хе хе
аналогия... их хи хи хи хи



Тема Re: Не правете сравнения....нови [re: Oro]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано03.06.02 00:04




Защото му е готино, затова !
И на Мулето му е готино ....и то разбира пътника




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.