Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема И аз не знам каква е темата :))нови  
Автор Drona (чирак)
Публикувано02.05.02 07:45



Тази сутрин рано-рано ми се обади Муленцето - ей така докато стои на един крак в парка....Споделихме утрото и радостта от това да бъдеш - ведно с всичко... Стана дума за обичта...

Обичта....Ей, Муленце, откъде идва думата :)?

Колко често казват :"Обичам те... и за това и ти трябва да ме обичаш!!!" и се отнасят по този рекетьорски начин не само към хората, но и към Бога - "Господи, обичам те, и за това ти там, нали знаеш - дай да трампим чувство за чувство.." :))))))))

Като махнем О-то и какво - бичувам те :))))))))))

А каква е ролята на О-то - да върже бича...

Само в българския език има 2 думи - Обич и Любов....(Е, да каже каква е разликата между тях е привилегия на Мулето )

За мен обичта е нещо по-ограничено от любовта. Любовта твори света - в нея пребивава всичко... Обичта е ограничена - едно топло чувство, сноп светлина, която изпращаме някому за да му е светъл деня....

Такива мисли ми минаваха през ума след като казах на Мулето чао....

И в този ред на мисли

Обичам ви

P.S. Аз и кучето си много обичах





Тема Re: И аз не знам каква е темата :))нови [re: Drona]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано02.05.02 21:27




Тази сутрин нямаше паневритмия.....един от нас беше в разход, а другите , не играеме без него....и излязох рано....АМА КАКВО ВРЕМЕНЦЕ БЕШЕ....УУУУУ ОООО....ХЕ ХЕ ХЕ ХЕ Х Е
И както си ходех в парка, започнах едни техники, например....ходиш мноооооооого....мнооооооого бавно...една стъпка я правиш, примерно 30 секунди....премествайки крака си, от едно място- на другото.Така с единия крак, а после с другия крак....и през това време, си формално казано на ЕДИН КРАК....
А ако си затвориш и очите....установяваш , че е много трудно да пазиш равновесие.
И така...около един час....а хората си минават около мен....и нищо.
Много ми пука, какво си мислят хората.....много ми пука , кой за какво ме мисли.
И ми беше едно ..ГОООООООТТТТТ...ама мноого хубаво ми беше.
Това са техники от "тай-дзи"...а също и от упражнения , дадени от Учителя.
Междувременно , се обадих и на Дрона.
Трябваше да се обадя на някой...не е хубаво, когато ти е много хубаво, да си сам.
Нямаш с кого да споделиш хубавото...и това не е на хубаво....
Мислех и на други да се обадя...но щях да ги събудя....щото беше рано, а зная, че Дрона на спи сутринта.....
Можеше и на ОРО Да звънна....щото една част от удоволствието си, го дължа на него....и на прекрасните му постинги тук, с които неизменно вдига настроението ми, все по високо и по високо....ако въобще може да се градира така.
Дрона, би следвало да балгодари не на Мулето, а на Оро, за това си състояние, щото ако ОРО НЕ БЕШЕ ....това нямаше да се случи.
ООООРОООООО...виж бе батка, как Мулето ти се радва.....усети бе батка....чувствата на Мулето към теб......



Тема Re: И аз не знам каква е темата :))нови [re: Drona]  
Автор pingыno borracho (brama's girly)
Публикувано04.05.02 22:51



Нещо бъркаш, darling.Не само в българския има 2 думи "обич" и "любов".
Съвсем случайно на испански се казва "TE QUIERO" или "TE AMO"то двете съвсем точно покриват значението на нашите две думи, а на италиански се казва "TI AMO" или " TI VOGLIO BENE"...което както и да го гледаш си е пак същото.Така,че sweety,не се изказвай неподготвена.


Не можеш да гледаш къде вървиш ако не знаеш къде отиваш


Тема Re: И аз не знам каква е темата :)) [re: pingыno borracho]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано05.05.02 00:09



Не е там въпросът. Нека си има и на други езици.
Въпросът е в това, какъв заряд носят двете думи, от какво е породен той, какво изразяват, кога ги употребваме и какво влагаме...

Дрона, бейби, страшна ти е темата... четох я няколко пъти, ама някак не ми идва отговор... май съм много влюбена
Хем е обич, хем е Любов... преливат се...
Христос воскресе!

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: И аз не знам каква е темата :))нови [re: Lucid]  
Автор pingыno borracho (brama's girly)
Публикувано05.05.02 11:33



Во истина возкресе!
Точно това исках да кажа и аз,но май съм се изразила неправилно.Силата и заряда на тези думи са еднакви за българския ,италианския и испанския езици. За другите езици не мога да говоря,защото твърденията ми се основават на лични наблюдения.
Колкото до границата между обич и любов...хм...труден въпрос.Мисля, че в даден момент от връзката между двама (духовна или физическа)по-точната дума е обич,в някой друг - любов ..и така....кръговрат...


Не можеш да гледаш къде вървиш ако не знаеш къде отиваш


Тема Re: И аз не знам каква е темата :))нови [re: pingыno borracho]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано05.05.02 11:54



Да де, само че тук не си говорим само за "връзката" между двама. Говорим си за Любов и Обич в по-широк контекст, без адресат, без да е конкретнообзрната към някого, така да се каже... универсална... а там разграничаването става още по-трудно...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: И аз не знам каква е темата :))нови [re: pingыno borracho]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано07.05.02 13:06



Благодаря, обогати ме. :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.