Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема "Казано е-Бог е любов.Какво представлява човека?"нови  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 07:28




Да ходиш по равното е едно.Да катериш върховете и да се пускаш под земята е друго...
Така е и с беседите.Не всеки може, да се катери в посланията и да се пуска в капаните на тези беседи.
.....................................................
"Бог е Любов.Какво представлява човека?Проводник на Бога,тоест на неговата Любов.Човек е преводник само на една част от Лобявта, не на цялата любов. Ако аз съм червения лъчна светрината, мога да играя роля, само на червения лъч, но не и на останалите."
.........................................................
Тук е казано., че Бог е самодостатъчен....а човека не е.Тук е казано, че човека е един проводник на Бога...проводник,от който нищо не зависи, една тръба, през която тече нещо си..в случая Божията любов....или определен цвят светлина.Всеки проводник има параметри,тоест ограничения....което показва, че това нещо ....е "лъжовно нещо".
...........................................................
"Човек е проводник само на една част от Лобявта, не на цялата любов."
.............................................................
Всяка истина, от която е отнето нещо, вече не е истина.Всяка истина, към която е придадено нещо, вече не е истина................
.............................................................
ТОва послание, е моного интересно...разбира се ...за този, който може да го усети....
Всяко разделение в Бога....нарушава неговата цялостност.Всъщност , това е не нарушаване на цялостта, а "представа" за нарушаването на ЦЯЛОТО.
Това е егото, което казва "АЗ"....и което създава една невидима и коварна бариера, между това, което виждаш...и това , което си мислиш че виждаш.
...................................................................
Не може да нарушиш Бога.....но нарушаваш ....лъжите, с които си възпитан да живееш.И това е болезнено, защото .....нарушаваш статуквото, фундамента, върху който е построена цялата постройка....целия ти живот.
...................................................................
"Какво представлява човека?".....отговора на този въпрос, идва от вътре. Усета че живееш не както трябва, показва фалша...подсказва бъдещото разрушаване на химерите, на представите......рано или късно , бента изграден насила и в насилие, ще рухне и ...огромните му маси лъжи и ограничения, ще залеят , тези, които са изградили този бент....
...
"Какво представлява човека?- една лъже.Или по точно , една ограничена истина...което си е пак същото.
.....................................................................
"Човека" представлява АДА- "ограничението".........това е казал меко Учителя, което .....все още не е осъзнато.И затова, ако погледнете в себе си,вие които твърдите че сте ЧОВЕК....какво ще намерите в себе си?Какво?.
Комплекси, лъжи, скрити страдания, открити надежди,стремления.......- това е Човека.
........................................................................
Как можеш да познаеш нещо, преди да си го опитал?
Не можеш. За да познаеш нещо, трябва да го опиташ.....ето това е живота.
Вечен опит, за познание.....който започва с лъжа и завършва с лъжа......
"Аз съм СИН ЧЕЛОВЕЧЕСКИИ"- казва Иисус и това значи:"аз опитах лъжата, ...и излязох от нея излязох от етапа на ЧОВЕКА"Вече не твърдя че съм ЧОВЕК..... защото зная че не съм...зная , че съм негов СИН- "резултат"...."следствие"...."продукт"...от тази масова лъжа."
................................................
Една лъжа е винаги масова.И колкото е по дълбока, толкова повече жертви и последователи има............
И знайте, там където има МАСА СЪЩЕСТВА...това е вече индикация за подобна случка- хора, хванати в капан, в мрежи...като рибен улов.....
"Вървете след мен и ще направя от вас, ловци на човеци"......ще направя от вас...същества, които ... ще изловят човеците.....лъжците...измамниците, тълпата- на това е учил Иисус учениците си.
Защо?
За да ги прецака...за да могат да имат опитност, относно страданието, относно лъжата.
Нима всеки Учител не прави това?Нима не те води с постоянство , по стъпките на страданието....на ОСЪЗНАТОТО СТРАДАНИЕ.....когато болката е най силна.
........................................................................
Това е опитността.....друг начин, за получаване на опитност, няма.
.......................................................................
Опитността представлява катастрофа, на илюзиите, с действителността.
И тогава , илюзиите изгарят....няма ги....всъщност, никога не ги е имало.... защото "илюзията" е нещо, което не съществува................
Стоейки на пътя,когато стопирах, наблюдавах лицата на хората..... това го правя и не само на пътя...а навсякъде.Лица, заети със мислите и чувствата си си, роби на тези мислите и чувства, придатък, продължение на тези мисли и чувствата ....погрознели.....притиснени...бързащи....



Тема Re: "Казано е-Бог е любов.Какво представлява човека?"нови [re: MУЛE]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 09:14




ПРодължавам, за да не отиде при срив целия постинг и ...да не е много дълъг.
Та........
......................................................
Пътувам с трамвая...една циганка, проклина мъжа, който е с нея.Той е нещо, което явно не устройва нейните надежди....нейните желания....ЕТО ГО ЧОВЕКА.....
Контрола хваща група младежи .....без билет и ...възниква скандал.....гледаш лица изпълнени с агресия и злоба...... или , с притеснение и страх, ...защото вече съм свидетел на много такива случаи. .................ЕТО ГО ЧОВЕКА.
Стоиш на пътя.....махаш срещу колите....не защото нямаш пари, да си купиш билет или да бъдеш с кола,.. а просто така, за .да не бъдеш "един от тях"....
да можеш да ги погледнеш от страни.......за да видиш човека......
..............................................................
С това, се сблъсква всеки от вас.....стоящ на брега на реката на живота, и гледащ, как тя носи неща, вече загубили своята стойност.Но не всеки го вижда....не всеки го усеща....не го изживява.... по този начин....
Да ходиш по равното и между хората е едно.Да катериш върховете и да се пускаш под земята е друго...да излезеш извън този илюзорен свят, в който си живял....е нещо друго
....................................................
Така е и с беседите на Учителя.Не всеки може да ги чете, някои ги намират за скучни....и е така.За тях.
Да четеш нещо дълбоко, е скучно...а нима живота , който водиш, не е скучен?Ако не е скучен,живота ти, тогава, защо се опитваш да го промениш?
Защо?
Всеки води такъв живот, какъвто може да изживее., Да се катери в посланията и да се пуска в капаните на тези беседи, не е работа за всеки.
.....................................................
"Бог е Любов.Какво представлява човека?Проводник на Бога,тоест на неговата Любов.Човек е преводник само на една част от Лобявта, не на цялата любов. Ако аз съм червения лъчна светрината, мога да играя роля, само на червения лъч, но не и на останалите."
.........................................................
"Бог е ЛЮБОВ"- ТВЪРДЕНИЕ!!!!!!
Никой не го е проверил....а този , който го е проверил.....го е казал от личен опит.
А тези, които го повтарят като папагали, нямат личен опит...в тяхните усти, това е ЛЪЖА...ето го човека...
.Къде е гаранцията, че това твърдение е вярно?
Няма гаранция.В живота нищо не е гаантирано...той е непредсказуем...той не може да бъде застрахован....той е изненада....
..............................................................................
Единствения начин,да разбереш това, дали едно твърдение е лъжа или истина, е да придобиеш опитност....да го изживееш...да го усетиш.
.........................................................
Загледай се в лицата на хората, заслушай се в приказките им....виж походката им, обходата им....
.....................................
Например,поклащаща се лелка- 120-130 кила....с голям задник...който мърда и се повдига отзад...при всяка нейна крачка....но с напудрена и боядисана коса....и ...с анцуг.... ха ха ха ха- лъжа и измама....тя не може да се погледне от страни.....да се види, да вникне от това, което е оставено ...от мъдреците
...........................................................
"Човек е проводник само на една част от Лобявта, не на цялата любов."
.............................................................
Истина ли е това, с анцуга и това тяло?Та всяка една нейна крачка е мъка, страдание........но ако застанеш пред нея.... и я спреш.....тя няма да осъзнава това.
Толкова са и възможностите.....въпрос на възможности.
Всяка истина, от която е отнето нещо, вече не е истина.Всяка истина, към която е придадено нещо, вече не е истина................
А в сбучая с лелката, с големия задник....е съгласете се, много е придадено, много , страшно много....ха ха ха ха хаха ......
Всяко разделение в Бога....нарушава неговата цялостност.
А какво са хората?Нима те не са разделение в Бога?
Не са!
Те са техните собствени "представи", с които правят опит, за нарушаването на ЦЯЛОТО.
.............................................................................
Качват ме на стоп едни, от клуб "Адреналин"......помислили ме за американец.
Вода диалог с адин от тях...пишейки в тетрадката, а той ми отговаря устно.
Пълен майтап....ха ха ха ха ....откъслечни фрази, нищо не говорещи на другите които бяха в колата.
Поне е добре, че ме взеха на стоп...щото ми спестиха някой друг километър ходене....голямо ходене падна..... ха ха ха ха
На един мост, след разклона на Копривщица, скачат хората,правят бънджи скокове, ама защо - не знаят. Бягат от скуката....скачат от скука....изкуствено си вдигат адреналина....ха ха ха ха...ама защо?
Защото им е тъпо...тъпо им е от самите себе си....Е ПО ГОЛЯМА НАКАЗАНИЕ ОТ ТОВА ИМА ЛИ?
..............................................
"Бог е любов"....но хората, нямат нищо общо с тази любов.Те не са любов. Те са "търсещи любовта"....домогващи се до нея , със всякакви средства...
безогледно......безскрупулно....
И това е , защото са жертви на егото си, на фалшивия "АЗ"...който ги съпровожда на всяка крачка.....при всяко вдихание и издихание.
Бог действително е любов...ако погледнеш небето, облачетата, заснежените върхове.....ако вдишаш чистия въздух.....който обаче е условно чист.... но какво от това...друг няма....и този става....
...................................................................
Не може да нарушиш Бога.....но нарушаваш ....лъжите, с които си възпитан да живееш.И това е болезнено, защото .....нарушаваш статуквото, фундамента, върху който е построен целия "ТИ" свят.
"Какво представлява човека?"- Учителя не ти отговаря на въпроса. Или ако го прави , то е така...че трябва дълбоко да се потрудиш, за да го намериш.... за да го усетиш, изживявайки го.....
Трудейки се, придобиваш опитности....
...................................................................
"Какво представлява човека?"....събирам, покрай пътя по който вървя, празни опаковки от масло и ги подреждам около и по шосето....опаковки от бира.......и следващата кола, ги отхвърля вън от банкета.....там , където не се виждат и не интересуват никого.....никого...никого.....
И аз съм покрай пътя...вън ...на банкета....изхвърлен от механизирания поток.....нищожен...забравен.Колко пъти и аз съм правил така?
Много пъти.Макар, да съм взимал много хора на стоп.....много пъти, не съ ги взимал.....това не е задължително........
В "къщи"...е същото.....слагам това в "къщи"...в кавички , защото вече нямам къща- бездомник съм.....просяк съм.....но "осъзнат"... просяк и бездомник...
Това не е моя свят...това е филм , подобен на "матрицата"
.....................................
"Какво представлява човека?- един пиян , повръща до едно дърво, хванал се за него......Или, говедар , пасящ говедата си....към който се приближавам, с написан на тетрадка въпрос на български,....а той ми отговаря със знаци и викове.... все едно съм глух или чужденец.- една лъжа.Или по точно , една ограничена истина...което си е пак същото.
И пияния и говедара...вярват в себе си.....ха ха ха ха ха
.....................................................................
Голям смях ....ха ха ха ха ха ..ако не се броят уморените ми от десетки километри ходене, крака....
"Човека" представлява АДА- "ограничението"....цагани с каручки, натоварени с разни отпадъци..."КОЛЕГИ".........поздравявам ги с усмивка и поклон и те ми отговарят......а слънцето блести....едно тихо и жубаво е...но на мулето в каручката им....му се отелва вола....това е казал меко... едно село Кърнаре.........
"Колеги",...защото принципно не се отличават с нищо , от търговците ....всеки мъкне нещо, което не е негово....което е чуждо.... разликата е само във вида и количеството на това, което мъкнеш....но принципна разлика няма....
Опитах се да спра на стоп,един трактор,багерче-"Белорус"...но той не спря.
Как ме гледаше този...вътре от трактора.....ха ха ха ха ха хаха ....дори само за това , си заслужава ....да изходиш десетки километри пеша....
Комплекси, лъжи, скрити страдания, открити надежди,стремления.......- това е Човека.....НЕТИШИНА, НЕСПОКОЙСТВИЕ, НЕЛЮБОВ....тъга....смесена с усмивка.
........................................................................
Как можеш да познаеш нещо, преди да си го опитал?ОПИТАЙ И ТИ....или ти вече отдавна си го опитал...остава само да подредиш опитностите си, и ще наредиш пъзела...на това , кое е любовта и кое не е......кое е живота, и кое , лъжата за този живот.....
И на мен ми е трудно....не ми е лесно....лутам се....усмихвайки се.
........................................................................
"Аз съм СИН ЧЕЛОВЕЧЕСКИИ"- казва Иисус и......колко е трудно, да се отделиш от матрицата.....на възпитанието.....на насадените ти ценности, на насадените ти навици и привички....
И колко е просто ....между нас казано...необходимо е само да бъдеш зрител. Да съумееш да излезеш от ролята си ...и да я погледнеш от страни....и то от смешната и страна
................................................
Една лъжа е винаги масова.И колкото е по дълбока, толкова повече жертви и последователи има.......ето това сме ние..... "хората", "человеците", но не ви настройвам срещу това, което виждате.....това е виртуално нещо...................................................................
Това е опитността.....друг начин, за получаване на опитност, няма.
.......................................................................
"Лошото, изопаченото, които виждате в хората, ще се оправи.Кога?-Когато и да е."- казва Учителя.
........................................................................
Ще се оправи.Тое оправено вече....но ти не забеляздаш това....аз не забелязвам това...или ако го забелязвам, то е просто , защото гледам ТОЗИ филм.
Филм за живота.....в който филм, съм някакъв участник или зрител.Или и двете заедно..... Но вече си протривам очите.....събуждам се....и се смея.....на това, което виждам.
В салона на едно кино е тъмно....за да можеш да видиш неща, които някой друг е направил....КОЙ?Кой е този НЯКОЙ ДРУГ?
Няма да ви пиша по този въпрос.....
..........................................................................
Колко е приятно да си ням......
Ог време на време проговарям....но гласът ми е някак друг....ушите ми , са отвикнали да го слушат постоянно и ...сега звучи по различен начин.....
А звуковете, ....околното е ...по ясно изразено...по силно.... и по чуждо.
.............................................................................
ПРодължавам да съм край пътя на живота....и .......ако ви е интересно, мога да продължавам......но..... не ме четете......защото съм лъжец.
Не защото го искам...а защото предавам опитност, която не е ваша.... но тя е пример, ......една приятна лъжа......
По добре.... четете и анализирайте собствените си опитности.....а не си губете времето с коментари на Мулето .....
Това си е ...."загуби време".......
И не забравяйте...че Мулето е скитник....без подслон...вечен стопаджия във живота.....то така е попаднало и тук, на Земята....и постоянна вдига с радост ръцете си.....за да видите...че са празни.....и се смее....ето така
Ако някой реши....да ме вземе на стоп....нека се обади....поне до следващата спирка, отбивка, следващия постинг...до следващия ден.....



Тема Re: "Казано е-Бог е любов.Какво представлява човека?"нови [re: MУЛE]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано11.02.02 11:05



Milo Mule...
Poglednah prez twoite ochi, wzeh te na stop w sebe si... Pogledni i ti prez moite... samo che nazad wyw wremeto... 17.01.2002

човечарникът

(една различна гледна точка)

Колко обичам човечарника - това гъмжило от
себеподобни, но само подобни, а всъщност хляди различни
вселени, които денонощно срещаш по улицата. Не е ли
вълнуващо - предизвикателство... Някои си пее, друг се
усмихва, трети стои на ъгъла, загледан в далечна точка,
четвърти плаче, аз подскачам по тротоарите... и толкова
ги обичам всичките тези същества, тези светове,
пътуващи, разделящи се, срещащи се, раждащи се,
умиращи... всеки миг различни... всеки миг нови... В
човечарника има живот. Има искра, тръпка,
противоположности. Едни такива, малко смешни, малко тромави
човеци...
Никога ли не се усмихвате на напълно непознати в автобуса?
Те ще ви отвърнат усмивката, а после ще се усмихнат на
друг... на трети... нищо, че е 6 часа сутринта, отивате
или се връщате от работа, има режим на водата, децата
снощи пак са стояли будни по нощите и сега не им се
става. Нищо, че навън ви измръзват ръцете, транспортът не
идва, някои пак закъснява...
Обичам си човечарника и гледем да му го показвам
често. И тои ме обича. Никога досега не ми е навредил.
Винаги ме е приемал с отворени врати. Непознат на улицата
един ден се блъсна в мен... чаровен непознат, пък аз бях
на 16 години и приличах на Пипи Дългото чорапче, с плитки
в косата и една идиотска шапка посред лято. Блъснахме се -
тои в мен - аз в него ли? Вдигнах поглед и само чух да
казва: обичам те. После отмина.
Веднъж една монахиня ми подари букет цветя. Отивах на изпит,
бях много притеснена, а тя ме спря, пожела ми хубав ден и
ми даде букет теменужки.
В човечарника срещаш всякакви хора. Хора, които ти
искат 10 стотинки, защото не им стигат за билет. Оперирана
жена в навечерието на Коледа, която те моли да и купиш
безалкохолно от ъгъла, за да не се подхлъзне на леда.
Загубени дечица, които плачат за мама. човечарникът е
предизвикателство. Предизвикателство да бъдеш безупречен с
другите. човечарникът е учебно поле, където животът е
Учител. човечарникът е възможност да твориш, да
реализираш знанието си. човечарникът е прекрасен, шарен,
удивителен свят. Там е животът... и всяка сутрин се
гмурвам презглава в него, нетърпелива да видя, да чуя, да
пипна, да помириша, да усетя...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: "Казано е-Бог е любов.Какво представлява човека?"нови [re: Lucid]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 13:58




Няма кой знае какво ново в тези неща, които си написала....поне за мен, не са нови...и като казвам, поне за "МЕН"...се обръщам и се оглеждам...за да го видя този "МЕН".....- няма го.
Отивам и се оглеждам в огледалото....и там го няма този "МЕН"....вижда се отражението ...на някаква "....маймуна"....попаднала май, не в човечарника, а в "маймунарника"...
............................................................................................
Кой е този "МЕН"?....така дълбоко замаскиран и невидим....
Очите на хората...са инструмент за ВЪНШНО ВИЖДАНЕ.
А за "вътрешно виждане", няма инсрумент...няма очи.
"МЕН"- това е егото..."ментърджията"....ментето....менталното,меншен-ите, менструационното, сменяемото....излишното....което гледа всеки ден, със различни очи.............................................
Можеш ли да видиш врата си?
Само не ми казвай че можеш, но с огледало...., защото , дори и тогава, ще видиш отражението на врата си, а не самия врат.
....................................................................
"(една различна гледна точка)"....имаш ли гледна точка, когато , не можеш да видиш врата си? .....и каква е тази гледна точка?
От къде гледаш...и накъде гледаш?
.....................................................................
Гледаш отвътре- навън.
Защо си вътре , и защо гледаш навън?
Защо?
И можеш ли да си навън...и да гледаш навън?
Или да си вътре и да гледаш навътре?.............
............................................................................
Има един йога.....с когото се срешнахме,преди години ....и който често е пред вътрешния поглед.Когато медитираше, той се усмихваше с една ...много сладка усмивка...
с ето такава усмивка........с която ти се усмихвам сега........
..............................................................................
Усмивка, с която се изключваш ат ВЪНШНОТО и ...."потъваш" във вътрешното.
..............................................................................
Не бих желал, да анализирам този -твоя постинг....приемам го, такъв, какъвто го усещам...а не такъв, какъвто е......
"...това гъмжило от себеподобни,..."
..............................................................
Не са "себеподобни"...хората....на мен или на теб....те са подобни на себе си.
Думата "подоба"..."подобие"...произлиза от думата "ДОБА"- тъмно сутрин или вечер....време.Думата -ДОБА...ДОБАВКА....ДОБА-Р...покзва определеност, по външни белези и условия......
Още думата ДОБА...произлиза от думата "ОБА"...заедно или две..или едновременно и двете....например:обувки, обеци,обичам, обиждам,общувам, обяснявам..и т.н...винаги има двойнствен или множествен характер.тази дума или съчетание......усети това.
А сричката "ПО"...винаги води навътре...към себето си...макар, хората да не знаят това.......................
Много ли ще ти е хубаво, ако отидеш....в ....касапницата?
Или....да отидеш, да видиш, как дерат кожите на котките, удушавайки ги пради това?
........................
Или , как скопяват кучетата...а някои, как ги убиват, дори без инжекция?
................................................
Огледай се в кулинарните магазини....повече, не ти трябва.
Огледай се, в дрехите на префърцунените жени...повече не ти трябва.
.................................................
И усмивката, ще слезе от лицето ти....и ще си зададеш въпроса
"Как хората могат да паднат така низко?"
...................................................
Едно време....в желанието си за печалби....,още, когато бях студент.... си направих капани, с които ловях котки...и ги продавах на един ...познат..... вероятно за кожи...или за медицински опити....
И това, тогава, беше логическа гледна точка...нали?
Пиша го това, за да разбереш, че не гледам отстрани, като съдник, а като участник...като съучастник.
Ловджийския инстинкт,тогава, в мен е бил силен....хищника, гладния хищник-убиеца.... И какво? С парите от котките, си купих един калкулатор, за следването....и едни обувки на жена ми- подарък... .....
Всичко си има цена.И цената се плаща от някой друг...а после, се връща от теб...това е ЗАЕМ...КРЕДИТ.
Така си отидоха стотици котета...а тогава имах котка в къщи....и сега също.
...................................
Сега вече, нямам къща..... вече съм скитник, като котетата, които тогава излавях....и продавах.
Ролите ...все някога се сменят.....нали?
Ролите ролират...ролката се върти и ако анализираш много от твоите моментни състояния....ще престанеш да се усмихваш....ето така:
После..някой улови и моята котка...и тъгувах за нея....за наказание.Обикалях и я виках...мамех.....тъгувах, но не за дълго.
.............................................
Този ми начин на мислене, не е негативен, той не е и позитивен.
Той е резултат...от тежки ...вътрешни травми....които съм получил, в резултат от невежеството си........
Този начин на мислене, не е мислене...това е синтез...и анализ едновременно.
.................................................
И сега, понякога, когато гладя косъма на котката.....си спомням за много неща......връщам филма...в който съм бил и зрител-злител и участник- в участта.....
...................................................
..................................................
Едно зная....нищо случайно няма....или ако има, то е относително случайно.
.....................................................
И за всичко има отплата....дори за мислите и чувствата, които не си изразил ....или си ги изразил , но невярно.
.......................................................
Благодаря ти за "стопа....на който ме взе"....спести ми няколко километра от безкрая....
..........................................................
...........................................................
Винаги, когато излизах от колите на хората, им се покланях и им благодарях ...
и сега ти се покланям...ако трябва да слизам....и ти се усмихвам, и вътрешно и външно....ето така:



Тема Re: "Казано е-Бог е любов.Какво представлява човека?"нови [re: MУЛE]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано11.02.02 14:09



Blagodarja, che njama da analizirash... Postingyt ne e pisan w otgowor na teb... inache werojatno shteshe da e drug... zatowa i se naricha "edna razlichna gledna tochka" - razlichna ot tazi, kojato e priel za "swoja" njakoj , kym kojto e otprawen tozi text... tazi gledna tochka ne e absoljutnata - zatowa e tochka... edna, a absoljutyt e hiljaden...
Sluchwalo li ti se e da si sam sred tylpata? Sluchwalo li ti se da syznawash ednowremenno sebe si i tylpata? Znaesh, che e wyzmozhno... werojatno znaesh... togawa ne tylkuwaj postinga kato izlizane "nawyn"... tylkuwaj go kato ogledalo... ne na teb - a moeto otrazhenie... edno ot moite ptrazhenija... njakoga, njakyde...
Nawyn i nawytre syshto e dwojnstwenost, syshto e poljarnost... Do edin moment... W kojto se sluchi sintez...

A inache - ponezhe sym 'bezdomna' otkakto se pomnja... mozhem da poskitame dwamata... a dali shte slezesh ili ne, zawisi ot towa, shte poiskash li da slezesh...



Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: "Казано е-Бог е любов.Какво представлява човека?"нови [re: MУЛE]  
Авторoлe (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 14:24



Защо ни е оставил:
"Бог е Любов, Бог е мъдрост,
аз съм доброто, аз съм истината."



Тема Re: "Казано е-Бог е любов.Какво представлява човека?"нови [re: MУЛE]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 14:44



ако съм те разбрал правилно за автостопа и колите...
да те питам
от кои планети има повечко там дето влизаш...
изобщо има ли я там любовта или е оскъдно.....а [cudia se]?



Тема Re: "Казано е-Бог е любов.Какво представлява човека?"нови [re: Питaщ]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 15:16




..........................
Усмихвам ти се....
Любовта е навсякъде...... но въпроса е, че не всеки може да я усети и изживее.
Има любов на всяка планета.....но начина на изживяването и ,.... е различен.
В Космоса...също има автостопаджии......някои ги взимаш със себе си, други... те взимат със себе си......така ...можеш да прекосяваш вселената.
В космоса , няма време.Така че, просто няма значевие....всичко се случва СЕГА. и тук.
...................................
В космоса можеш да се возиш на светлината....знаеш светлината има вълнов характер.....и тези вълни.....са всъщност език, послания....."същества", които яздят светлината.
Има неща, "същности", които са много по бързи от светлината....и любовта е от тях.
Учителя е разказвал за тях....но се изисква ...способност, да го четеш, да го чуеш, да го видиш.....изисва се "внимание".Хората пилеят вниманието си. Не са в състояние да го концентрират.Ило аобратно, след като са го концентрирали, в нещо си, да се разконцентрират от него.....
............................................................
Бих ти писал повече...но .....се въздържам.....



Тема Re: "Казано е-Бог е любов.Какво представлява човека?"нови [re: oлe]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 15:31




Това са КОАНИ....задачи.
Задачи, които всеки трябва да разреши за себе си.
Ето например:
"Бог е любов"...това е уравнение...."Бог = любов"...."0=0"....и това изречение , това равенство, е изпълнено винаги.....и навсякъде.Когато равенствата е записано по този начин, ....то няма смисъл да се пише...то става безсмислена тафтология.....
Бог е всичко и нищо, едновременно.И всеки запис....е безсмислен, ако го гледаш от глобална гледна точка...ако не го гледаш през ума си.
"Защо ни е оставил"- питаш ти.
..............................................За да ни гледа сеира...затова
Той ти оставя задачата и излиза от стаята....тоест , от "твоето пространство и време", и ти......вече не го виждаш...смяташ че го няма....че е нещо минало...ама не е !
ТОЙ НЕ Е МЪРТЪВ....той е ТУК...и сега те наблюдава...и ти се усмихва.....
УСЕТИ ГО....ако искаш, питай още нещо.....
Например, защо е карал учениците си, да повтарят: "Аз съм доброто,аз съм истината"....и когато го повтарят....те станаха ли по добри ...и по истинни?
Ако е така, ако са по добри и по истинни, защо "ме" изгониха от Бивака?
Ако станаха по добри и по истинни, защо се оплакват, защо страдат, защо спазват смешни ритуали....и робуват на пингвински походки и стойки, когато сутрин рано , гледат слънцето?
Кого лъжат те?
.....................................................
Те лъжат себе си......и повтарят лъжа....защото това, което казват, не е истината.
А това ги облича с карма...защото всяка лъжа, носи карма.
.........................................................
КОАНИ......КОАНИ.....КОАНИ.....благодаря ти за въпроса.....



Тема Re: "Казано е-Бог е любов.Какво представлява човека?"нови [re: MУЛE]  
Автор xaмeлeoн (неопределен)
Публикувано11.02.02 16:27



това харесва ли ти или не...
дразни ли те...
пречи ли ти...
каква е твоята вътрешна реакция на това което виждаш?
какво изпитваш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.