Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови  
АвторMaster Admin (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 01:54



Тука е пълно само с добряци които много желаят да помагат и то естествено защото са добри. Те са добри но по критерия ще се направя на добър дано се върже та да изкопча нещо. Той е мъченик-светец но на принципа ще се направя на мъченик дано някой ми повярва та да се откача от него.
Та добряците понеже са добри и помагат на нещастния човечец който се отказва от фирмата си и мерцедеса си и от шофьора си и от парите си защото е разбрал какво зло са и колко му пречат.
В тази мила ситуация реално се получава че няма разделяне на мъченик-светец и добряци, а обединяване на всечки като "добри мъченици-светци". Толкова е мило и благородно. Толкова е невероятно и вълнуващо, но както е видно е факт че можеш да срещнеш толко много "добри мъченици-светци" на едно място!
Направо се чувствам страшно виновен и притеснен и объркан че умърсявам това свято място с присъствието си но какво да правя като съм любопитен-егоит-навляк.
Някой черноглед злобар като мен обаче би видял нещата по друг начин.
Ами сега горкият човек напуска дома си отказва се от парите си и няма какво да яде и хоп добряк му предлага жилището си и храната си. Добряка обаче не е обърнал внимание че човека се е отказал и от фирмата мерцедеса и шофьора и за да е добър до нрай трябва да му предложи и тези не по-малко необходими на горкият чавек блага.
Ех не е лесно да се помага но е благородно и носи удовлетворение, особенно ако този на който помагаш оцени добротата ти и реши да ти се отплати с някоя и друга паричка или предметна наградка взети от фирмата която всъщност не е негова.
Ами такава ми ти неща могат да преминат през болният ми мозък.
Е аз бих могъл да си помисля че горкият човечец е стигнал до такава степен на скъпирничество и егоизъм че да желае само да трупа без да даде и стотинка дори за храна и жилище и добряците са му добре дашли.
Та накратко това е да си лош, мислиш си какви ли не извратени неща за дабрите светци-мъченици като вас всички. Уточнявам всички че някой не ме разбират. Ами какво да правя, всеки оценява деиствителността според своите разбирания а не я възприема такава каквато е.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано12.02.02 03:46



Виж....казано е, че "неведоми са пътищата Господни" и че всички вървят към една цел - "Реализацията". Искат или не....Волю или неволю....съзнателно или несъзнателно....Няма значение. Затъването в материализма и голямата илюзия не е някакъв феномен. защото идва момент на осъзнаване, на пробуждане от кошмара....И тогава цялата переспектива се сменя. Всичко си идва на мястото.

Но проблема с това Муле е, че: След като е прекарало 50 год. затънало до гуша в материализъм и Илюзията, служейки им безропотно, ебавайки маса невинни хора да му се подчиняват и му робуват, насилвайки ги да работят за него, отклонявайки ги от Пътя......Изведнаж МУ идва на ум да стане "проповедник" на истината. Да се превърне в "народен будител" в...."будното съзнание на нацията" и да бълва дръндословици и мулетии и перверзно изопачени мъдрости и драскопляски /драс, драс...та пляс!/ пак с все същата и единствена цел:Вижте ме, колко съм свят! Преди беше: Вижте ме колко съм богат!
И......жалката, нищожна.....лигава и недъгава човешка природа и хленч:
Вижте ме.....колко съм безпомощен.....бездомен....безпаричен.... безсемеен..... безпаспортен.....безмерцедесен....... Състрадавайте ме, помагайте ми, подслонявайте ме, утешавайте ме, обичайте ми - ДАВАЙТЕ МИ ! ДАВАЙТЕ МИ !

А Бог отговаря:- Реви, реви! С това ще си останеш. Тези на които ревеш - ще те подслонят. Но Аз . НЕ !

Защото: - Чуйте ме всички ! Отворете си сърцата и ЧУЙТЕ!!! Чуйте и ЗАПОМНЕТЕ от Оро. И това тука не е шега и празни приказки !!!!!!!!!!! НЯМА ПО-ГОЛЯМ РЕВНИВЕЦ ОТ БОГА !!!! И този, който е тръгнал да Го търси...трябва да е готов да получи този въпрос ....един ден: ГОТОВ ЛИ СИ ДА ИЗБЕРЕШ МЕНЕ - А НЕ ТОЗИ СВЯТ И ХОРАТА МУ ???? И когато този момент настъпи......никой не може да шикалкави повече и се прави на муле или на .....каквото и да било......!!!!

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано12.02.02 09:30



Оро, ако се опиташ да почистиш този постинг от обиди и квалификации, знаеш ли колко реда ще останат?- Същността му - че рано или късно ще трябва да направиш Избора. Прочетох твоята "Реализация", цялата. Там казваш, че онова, което най-много пречи за осъществяването й - е съденето. После видях и словата ти към Селеста, Муле и др. Не си много реализиран, Оро.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано12.02.02 10:35



няма и как да мислиш различно, не се и напъвай, толкова можеш и толкова виждаш......... не можеш надскочи онуи що си...дали ти е дадено, дали си взел едва ли е съществено и по темата.....

пишеш за неща който дори не си осмислил, пред който не си се изправял или ако ти се е случвало, то или си побягвал или си подминавал с презрение и невнимание/грубост/ не ти се е случвало да поканиш някой, без дълбоко в себе си да не си се надявал на нещо, без да си очаквал нещо, било награда, изгода сиреч полза....
пиша ти за неПРЕДубедеността.....едва ли ти се е случвало да останеш празен от демагогии, привнесени отвън и чужди цености, системи , правила и норми.....при теб и в теб дори и идейте са чужди и тази ти външна-вътрешност те прави мнителен, подозрителен и меркантилен дори и във вътрешно-външните ти по същност подбуди....
аутсайдер не е защитник на никойзащото кой ли има нужда от защита...всеки получава неговото сивсеки живее и разбира с онова що има...друг е въпроса изпросил ли го е или откраднал, присвоил...
та на подозренията ти: Муле бил очаквал, търсил помощ и нищо не струващи му предложения
това ти подозрение е твое и познай що ТИ подозираш "другите" в това...........
Ако някога ти се бе случвало да поканиш, да споделиш с някого нещо, ей така, без някакви ожидания дори без да избираш този някого....то би схванал за какво иде реч и не би раждал подозрения....
Всяко едно нещо си има свойте лица...да поканиш непознат е едната страна, а да те поканят е другата....и тук е въпроса ...дали ти пак без предУБЕЖДЕНИЕ и мнителност би споделил поканата.....
за финал ще те попитам учителю АДмин.....ако срешнеш някъй непознат, някой за който нищо незнаеш и с който не си имал контакти и този някой, ти се усмихне ей тъй с чистота и приветливостще избягаш от ЛУДИЯ ...НАЛИ?
а може и да го ритнеш.......нали ти пречи



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано12.02.02 10:37



СТРАННО...
Аз от всичко това което цитираш си бях направила съвсем други изводи...
СТРАННО !!!

Дали НЕ ГРЕША ?!
Дали ТИ не грешиш ?!?
ДАЛИ и двамата НЕ ГРЕШИМ ?!?

medea


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: ayтcaйдep]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано12.02.02 10:42




ОК !

На добър полет ЛЕТЕЦО!

medea


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано12.02.02 16:32



Хммм...за паричен реванш не бях помислила...Бе ти къде беше по-рано да ме светнеш, умнико?
Муле се отплати с енергия, мръдна ми събирателната точка...не че аз не си я мърдам сама...ама друго си е отвън....
А сега се чудя дали не сбърках...трябваше не енергия да взема, а пари...хммм...
Мулеееее, на си ти енергията, дай някой долар, бе батееее!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Eднa лeля]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано12.02.02 16:57



Ami ne, tova za sydeneto oznatchava, tche drugite ne mogat da Go sydiat, Toi obatche moje da gi sydi poneje e prosvetlen (Toi taka tvyrdi i vsitchki mu viarvame na tchestna duma )... Kakto primerno drugite ne mogat i ne biva da praviat pravopisni grechki, no Toi moje...



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано12.02.02 17:00




Pozdravi.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Eднa лeля]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано13.02.02 02:21



"Прочетох твоята "Реализация", цялата. Там казваш, че онова, което най-много пречи за осъществяването й - е съденето."
Не можеш да си прочела "Реализацията" цялата - защото съм написал........само въведението все още.....

За опитите ти да ме оценяваш и ми лепваш марки......Спри и не се хаби. Нема нужда! Оро отдавна не е осъдил никого за нищо - от доста години !!! Но в дира има ЕДИН ВЕЛИК СЪДИЯ САМО :
Той се нарича МУЛЕ.
Дори и едно дете може да събере списък на осъжданията, обидите, упреците и отричането с които се занимава Муле от....години. То друго не може да прави всъщност......

Селестата се лепна като кърлеж за мен и единственото, което се опитвах да и кажа бе....да не се хаби да се заяжда с мен. Същото което и на теб го казвам сега.


Имай търпение и следи "Реализацията".....Ще научиш доста неща....

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.