Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупаци  
АвторMaster Admin (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 01:54



Тука е пълно само с добряци които много желаят да помагат и то естествено защото са добри. Те са добри но по критерия ще се направя на добър дано се върже та да изкопча нещо. Той е мъченик-светец но на принципа ще се направя на мъченик дано някой ми повярва та да се откача от него.
Та добряците понеже са добри и помагат на нещастния човечец който се отказва от фирмата си и мерцедеса си и от шофьора си и от парите си защото е разбрал какво зло са и колко му пречат.
В тази мила ситуация реално се получава че няма разделяне на мъченик-светец и добряци, а обединяване на всечки като "добри мъченици-светци". Толкова е мило и благородно. Толкова е невероятно и вълнуващо, но както е видно е факт че можеш да срещнеш толко много "добри мъченици-светци" на едно място!
Направо се чувствам страшно виновен и притеснен и объркан че умърсявам това свято място с присъствието си но какво да правя като съм любопитен-егоит-навляк.
Някой черноглед злобар като мен обаче би видял нещата по друг начин.
Ами сега горкият човек напуска дома си отказва се от парите си и няма какво да яде и хоп добряк му предлага жилището си и храната си. Добряка обаче не е обърнал внимание че човека се е отказал и от фирмата мерцедеса и шофьора и за да е добър до нрай трябва да му предложи и тези не по-малко необходими на горкият чавек блага.
Ех не е лесно да се помага но е благородно и носи удовлетворение, особенно ако този на който помагаш оцени добротата ти и реши да ти се отплати с някоя и друга паричка или предметна наградка взети от фирмата която всъщност не е негова.
Ами такава ми ти неща могат да преминат през болният ми мозък.
Е аз бих могъл да си помисля че горкият човечец е стигнал до такава степен на скъпирничество и егоизъм че да желае само да трупа без да даде и стотинка дори за храна и жилище и добряците са му добре дашли.
Та накратко това е да си лош, мислиш си какви ли не извратени неща за дабрите светци-мъченици като вас всички. Уточнявам всички че някой не ме разбират. Ами какво да правя, всеки оценява деиствителността според своите разбирания а не я възприема такава каквато е.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано12.02.02 03:46



Виж....казано е, че "неведоми са пътищата Господни" и че всички вървят към една цел - "Реализацията". Искат или не....Волю или неволю....съзнателно или несъзнателно....Няма значение. Затъването в материализма и голямата илюзия не е някакъв феномен. защото идва момент на осъзнаване, на пробуждане от кошмара....И тогава цялата переспектива се сменя. Всичко си идва на мястото.

Но проблема с това Муле е, че: След като е прекарало 50 год. затънало до гуша в материализъм и Илюзията, служейки им безропотно, ебавайки маса невинни хора да му се подчиняват и му робуват, насилвайки ги да работят за него, отклонявайки ги от Пътя......Изведнаж МУ идва на ум да стане "проповедник" на истината. Да се превърне в "народен будител" в...."будното съзнание на нацията" и да бълва дръндословици и мулетии и перверзно изопачени мъдрости и драскопляски /драс, драс...та пляс!/ пак с все същата и единствена цел:Вижте ме, колко съм свят! Преди беше: Вижте ме колко съм богат!
И......жалката, нищожна.....лигава и недъгава човешка природа и хленч:
Вижте ме.....колко съм безпомощен.....бездомен....безпаричен.... безсемеен..... безпаспортен.....безмерцедесен....... Състрадавайте ме, помагайте ми, подслонявайте ме, утешавайте ме, обичайте ми - ДАВАЙТЕ МИ ! ДАВАЙТЕ МИ !

А Бог отговаря:- Реви, реви! С това ще си останеш. Тези на които ревеш - ще те подслонят. Но Аз . НЕ !

Защото: - Чуйте ме всички ! Отворете си сърцата и ЧУЙТЕ!!! Чуйте и ЗАПОМНЕТЕ от Оро. И това тука не е шега и празни приказки !!!!!!!!!!! НЯМА ПО-ГОЛЯМ РЕВНИВЕЦ ОТ БОГА !!!! И този, който е тръгнал да Го търси...трябва да е готов да получи този въпрос ....един ден: ГОТОВ ЛИ СИ ДА ИЗБЕРЕШ МЕНЕ - А НЕ ТОЗИ СВЯТ И ХОРАТА МУ ???? И когато този момент настъпи......никой не може да шикалкави повече и се прави на муле или на .....каквото и да било......!!!!

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано12.02.02 09:30



Оро, ако се опиташ да почистиш този постинг от обиди и квалификации, знаеш ли колко реда ще останат?- Същността му - че рано или късно ще трябва да направиш Избора. Прочетох твоята "Реализация", цялата. Там казваш, че онова, което най-много пречи за осъществяването й - е съденето. После видях и словата ти към Селеста, Муле и др. Не си много реализиран, Оро.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано12.02.02 10:35



няма и как да мислиш различно, не се и напъвай, толкова можеш и толкова виждаш......... не можеш надскочи онуи що си...дали ти е дадено, дали си взел едва ли е съществено и по темата.....

пишеш за неща който дори не си осмислил, пред който не си се изправял или ако ти се е случвало, то или си побягвал или си подминавал с презрение и невнимание/грубост/ не ти се е случвало да поканиш някой, без дълбоко в себе си да не си се надявал на нещо, без да си очаквал нещо, било награда, изгода сиреч полза....
пиша ти за неПРЕДубедеността.....едва ли ти се е случвало да останеш празен от демагогии, привнесени отвън и чужди цености, системи , правила и норми.....при теб и в теб дори и идейте са чужди и тази ти външна-вътрешност те прави мнителен, подозрителен и меркантилен дори и във вътрешно-външните ти по същност подбуди....
аутсайдер не е защитник на никойзащото кой ли има нужда от защита...всеки получава неговото сивсеки живее и разбира с онова що има...друг е въпроса изпросил ли го е или откраднал, присвоил...
та на подозренията ти: Муле бил очаквал, търсил помощ и нищо не струващи му предложения
това ти подозрение е твое и познай що ТИ подозираш "другите" в това...........
Ако някога ти се бе случвало да поканиш, да споделиш с някого нещо, ей така, без някакви ожидания дори без да избираш този някого....то би схванал за какво иде реч и не би раждал подозрения....
Всяко едно нещо си има свойте лица...да поканиш непознат е едната страна, а да те поканят е другата....и тук е въпроса ...дали ти пак без предУБЕЖДЕНИЕ и мнителност би споделил поканата.....
за финал ще те попитам учителю АДмин.....ако срешнеш някъй непознат, някой за който нищо незнаеш и с който не си имал контакти и този някой, ти се усмихне ей тъй с чистота и приветливостще избягаш от ЛУДИЯ ...НАЛИ?
а може и да го ритнеш.......нали ти пречи



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано12.02.02 10:37



СТРАННО...
Аз от всичко това което цитираш си бях направила съвсем други изводи...
СТРАННО !!!

Дали НЕ ГРЕША ?!
Дали ТИ не грешиш ?!?
ДАЛИ и двамата НЕ ГРЕШИМ ?!?

medea


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: ayтcaйдep]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано12.02.02 10:42




ОК !

На добър полет ЛЕТЕЦО!

medea


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано12.02.02 16:32



Хммм...за паричен реванш не бях помислила...Бе ти къде беше по-рано да ме светнеш, умнико?
Муле се отплати с енергия, мръдна ми събирателната точка...не че аз не си я мърдам сама...ама друго си е отвън....
А сега се чудя дали не сбърках...трябваше не енергия да взема, а пари...хммм...
Мулеееее, на си ти енергията, дай някой долар, бе батееее!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Eднa лeля]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано12.02.02 16:57



Ami ne, tova za sydeneto oznatchava, tche drugite ne mogat da Go sydiat, Toi obatche moje da gi sydi poneje e prosvetlen (Toi taka tvyrdi i vsitchki mu viarvame na tchestna duma )... Kakto primerno drugite ne mogat i ne biva da praviat pravopisni grechki, no Toi moje...



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано12.02.02 17:00




Pozdravi.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Eднa лeля]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано13.02.02 02:21



"Прочетох твоята "Реализация", цялата. Там казваш, че онова, което най-много пречи за осъществяването й - е съденето."
Не можеш да си прочела "Реализацията" цялата - защото съм написал........само въведението все още.....

За опитите ти да ме оценяваш и ми лепваш марки......Спри и не се хаби. Нема нужда! Оро отдавна не е осъдил никого за нищо - от доста години !!! Но в дира има ЕДИН ВЕЛИК СЪДИЯ САМО :
Той се нарича МУЛЕ.
Дори и едно дете може да събере списък на осъжданията, обидите, упреците и отричането с които се занимава Муле от....години. То друго не може да прави всъщност......

Селестата се лепна като кърлеж за мен и единственото, което се опитвах да и кажа бе....да не се хаби да се заяжда с мен. Същото което и на теб го казвам сега.


Имай търпение и следи "Реализацията".....Ще научиш доста неща....

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: nobody_]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано13.02.02 02:34



1. Относно "осъждането" ....имай търпение и чети "Реализацията", която ще пиша малко по малко....защото нямам много време и освен това е импровизация....Може да ти светне.
2. Да се заяждаш и с моя правопис - Това е най-големият абсурд !!! Не съм застрахован от случайни грешки тук-там.....но:
Прегледай "мулеписите" на Муле - със свещ да търсиш едно правилно изречение. Ау-у-у-у-у-у-у-у

Оро живее от 22 год. далеч от Б-я.
Муле не я е напускал !!!!
Хайде малко обективност, а????

3. Дали Оро е постигнал "Просветлението" или не......Това не ти е дадено да преценяваш.....Нито на никого. Дори Най-Просветления, когато дойде, Го обявиха за престъпник и....разпънаха. Така че - не се хаби.

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: nobody_]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано13.02.02 20:02



Това вече е разговор м/у интелигентни хора !
Можеш да разбереш раздразнението ми, когато българи с домашен компютър ....просто се срамуват да пишат на кирилица....И хич не са малко. "О неразумни и юроде...."
Но най-големият проблем е индивидуалното тълкуването на "Я", "Ю", "Ч", "Щ" и се получават направо неразбираеми комбинации и като прибавиш
и маса правописни грешки - ето ти една абсурдна картина напълно излишно усложнена

Относно "просветлението" - няма такава инстанция, която да раздава сертификати и те прави "правосбособен".......Но аз като чета описания от най-древни времена на състоянията наричани "нирвана" и други думи за едно пълно разтваряне и сливане с нещо безкрайно.....когато времето спира да тече и.....съзнанието ти за индивидуално "его" е изчезнало...
мога да кажа, че ако това е "просветлението" - значи съм го постигнал.
Състояние на съзнанието на Абсолютно неописуемо с думи Висше Блаженство...
Освен това "просветление" е дума произлизаща от "Светлина". За тази
Светлина се говори от древни времена и.....аз я виждам периодически да извира отвътре в мен. В най-пълен мрак отвън....Реална, Истинска, Жива Светлина а не метафора или символ....Светлина, която не може да се сравни с никаква друга....нито от слънцето, нито от лампи ...нищо. Защото,
когато я гледаш ти разбираш с цялото си същество -че това е Живо Същество. А така е описван Бог-Създателя в писанията. Казано е, че Истинската форма на Бога е Светлина! И аз я виждам тази Светлина. защо да го крия или да се възгордявам от това? Това последното не може да стане....Защото знам, че тази Светлина живее във всекиго - точно както в мен. Във абсолютно всеки жив човек !!! Без изключения.....
И тогава можеш да разбереш моето раздразнение, когато чета разни спекулации, измислици, фантасмагории, интерпретации на писания и
игри на ума.....от страна на хора, които не са видяли тази Светлина и....мога да почувствувам...че не са "огряни" от нея.....Хора на които
умът им бясно препуска и по никакъв начин не могат да го обуздаят и....спрат.

Защото никой на този свят няма тази Сила над цар Ум.....Освен Истинският Жив Учител за своето време.

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано13.02.02 20:05



Oro... njama da goworim za towa kakwo si postignal...
No ako si postignal 1/100 ot towa, koeto twyrdish... tochno i imenno togawa ne moga da razbera toweto razdraznenie...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема РЕАЛИЗАЦИЯТА...нови [re: Oro]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано13.02.02 20:27



твое творение ли е?

medea

Редактирано от Medea_forever на 13.02.02 20:29.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано13.02.02 20:39



А защо тогава не излъчваш аромата, светлината, тишината, спокойствието, мъдростта на просветления?
Ти си от хората, които не знаят и не знаят, че не знаят...
Направо невинен...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
Автор Kpъr ()
Публикувано13.02.02 20:46



Привет на всички!

понеже и аз съм пресметлив егоист,
ще си копирам постинга от друг клуб :

ми доколкото си спомням китайците бяха според които като помогнеш на някого, после си му длъжник цял живот,
защото си нарушил неписания закон за ненамесата в чужд живот. Прави са, при положение че една намеса когато 'няма кой да помогне' не е по ценна, или по ефективна от това което може нуждаещият се от помощ да направи сам за себе си.
Оттам - тези които помагат колкото и алтруистично да си мислят че действат, все има нещо което ги води , желанието да се докажат, да блеснат, да им обърнат внимание, и в този смисъл сами си докарват на главата неотхвърляемата грижа да се опитват да разберат себе си.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Kpъr]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано13.02.02 20:49



Milichko,

Njakoi gi wodi namerenieto.
Drugi gi wodi Egoto.

I towa e syshtestwenata razlika.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Lucid]  
Автор Kpъr ()
Публикувано13.02.02 20:55



намерение? да намериш спасител?

който търси, най вероятно ще намери каквото си търси, но дали осъзнава какво търси?



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Kpъr]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано13.02.02 20:58



Ne be, slynce... Izwinjawaj, che te obyrkah...

"Namerenieto" e Kastanedska terminologija i e sinonim na Bog / bitie / Absoljut... kakwoto si poiskash...

Ta misylta mi beshe:
Ednite pomagashti gi wodi Bozhestwenoto syznanie.
Drugite gi wodi sobstwenoto im Ego.
I tam e razlikata w pomoshtta.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Lucid]  
Автор Kpъr ()
Публикувано13.02.02 21:07



ако съм разбрал правилно,

намерението е проявлението на личността, след като се намалят до минимум влиянията на его-то, които са толкова по-силни, колкото извършваното действие е свързано освен с помощта /влиянието което се оказва извън нас/
и с постигането на елемент от кръговрата на телесното съществуване.


/не се извинявай заради моето его



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Kpъr]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано13.02.02 21:25



pfuuuu... pust matematik
ti izrechenie po-elementarno ot dokazatelstwo na teorema mozhesh li da napishesh?

Ne znam, dali namerenieto mozhe da byde projawlenie na lichnostta... ne... namerenieto e projawlenie na samoto sebe si, zashtoto izchistish li Egoto, lichnost ne ostawa... Lichnostta e neshto opredeleno, ogranicheno, dejstwashto i dejstwano ot opredeleni zakonomernosti, na koito "namerenieto" (=bitieto, Bozhestwenija promisyl) ne se podchinjawa.

Namerenieto e neshto, manifestirashto se w delata i systojanieto na daden indiwid, sled kato se namaljat do minimum (ili izobshto premahnat) wlijanijata na Egoto, koeto e tolkowa po-silno, kolkoto izwyrshenoto dejstwie e swyrzano s "postiganeto" izobshto na neshto. (Imam predwid "postigane" w materialen ili kakywto i da e bilo plan, neosyznata aspiracija za poluchawaneto na njakakyw wid oblaga, kojato da podkrepi Egoto, bez znachenie dali stawa duma za materialna oblaga ili, primerno, izjawa na "blagodetel, dobrina, polozhitelni kachestwa"...)

Namerenieto e neshto, samodostatychno si kato takowa, nenuzhdaeshto se ot dokazatelstwo ili podkrepa. To E.

Nikoga ne sym znaela, che moga da pisha takiwa uzrechenija

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Lucid]  
Автор Kpъr ()
Публикувано13.02.02 21:38



така като сравнявам което написа ти, и което аз, за едно и също говорим !


е, чак да се изчисти напълно не съм и мислил, а за наслагване на влиянията едно в/у друго - едното на намерението което е лесно забележимо и се откроява когато помощта не е свързана с личността на помагащия, и по скрита и чак невиждаща се част когато личността има конкретна полза от това че помага. 'текат' си едновременно.

/и ти написа точно като мен, "след като се намалят до минимум влиянията на его-то"

да не ти повлиях ?

а за изреченията можеш, нали можеш всичко?

Редактирано от Kpъr на 13.02.02 21:39.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Kpъr]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано13.02.02 21:44



izpolzwah te za obrazec

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Kpъr]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано13.02.02 22:18



а дали съществува разлика между търсенето и осъзнаването....



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: ayтcaйдep]  
Автор Kpъr ()
Публикувано13.02.02 23:47



има я!



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Lucid]  
Автор Kpъr ()
Публикувано13.02.02 23:50



е-талонче съм бил станал, и да не знам!



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Lucid]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано14.02.02 06:14



No ako si postignal 1/100 ot towa, koeto twyrdish... tochno i imenno togawa ne moga da razbera toweto razdraznenie...
Точно в това е целия проблем !!!
И той се състои в концепциите, представите на хората за това как би изглеждал и как би се държал един човек открил Истината в себе си.... Някои си представят, че ...на човек му порастват крилца на гърба и почва да прехвръква насам-натам като ангелче.....Други може би си мислят, че такъв човек стои в лотусова поза нон стоп...нищо не яде, не пие, не диша и...гледа като вцепенен в една точка - някъде в "отвъдното". Други си фантазират, че човек става Бог и спира да изпитва каквито и да било човешки чувства и емоции..... Мечти...фантазии...идеи..концепции...
Аз мога да ти гарантирам, че Христос и всички месии не са били лишени от човешки емоции като гняв, страх, скръб и т.н. Но аз за себе си мога да кажа, че установих, че съм освободен от следните емоции и то завинаги: ревност, завист, самота, лъжата, отчаяние, депресии, омраза, отмъстителност, самолюбие, его-в общоприетия смисъл, и др. Мястото им в моя живот зае това почти непрестанно изживяване на изпълненост отвътре, на Любов - без причинна и безусловна...към всичко и всеки...Мир и Тишина, които нищо не може да наруши трайно.....освен за няколко минути.... Но не съм освободен от внезапни избухвания на яд и протест с/у явна неправда и лъжа....напр. Или при самозащита....Спомням си как Христос е разбичквал сергиите на търговците в църквата и ги е ругал.....И ми е много близко това, което е изпитал...Защото има моменти, когато лъжата трябва да се удари директно и то със Сила. За да загуби своята лъжлива сила....
Огромни са промените, които настъпват при тази трансформация - и никой не би могъл да ги опише....Аз дори не се залавям. Защото има една част, която принадлежи на Божественото и контакта с него, пред която ....думите немеят...То си остава за посветеният в това Тайнство....единствено.
Това тук е виртуален свят и....липсва личното излъчване....Но си спомням как в Лафчето докато разговарях с едно младо момиче...тя изведнаж млъкна....И я попитах: - Какво става при тебе? Защо замълча? А тя ми отговори: - Защото изпитвам и се наслаждавам на този Мир, за който говориш.....Значи се бе предало моето изживяване по нета.....
.........Представи си Силата на Познанието......Това е най-голямото чудо на света !!! Живата Сила на Живото Познание, когато Живия Учител е тук на земята.
А Оро?
Оро е просто един щастлив зрител на Шоуто.....

......такива ми ти работи....

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Selesta]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано14.02.02 06:21



" Красотата е в ....очите на наблюдателя"
казват англичаните. Който има очи за нея - я забелязва.
А класическия въпрос:
" Когато ядеш една любима вкусна храна - вкусът в храната ли е ....или в тебе? "
Какъв е отговора според тебе?

Когато Христос е бил на земята е дал на учениците си Познанието и....така те са Го познали кой е. Окото им се е отворило за Него. А за всички други е бил просто един скитник и дори.....луд....който говори странни неща....

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: РЕАЛИЗАЦИЯТА...нови [re: Medea_forever]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано14.02.02 06:41



Идеята да говоря за Реализацията ......улових АЗ от въздуха, като една необходимост за хората да получат една по-правилна представа за това.
Използувам освен личен опит и изживяване една книга от която почнах да превеждам откъси. Тя се казва "Световните религии". За мен лично не представлява никакъв проблем да схвана и усетя единството им - може би за фанатиците в една или друга религия е...."кощунство" дори да прочетат нещо за други религии и учения.
За мен съществува една невидима нишка, която свързва всички учения, философии, религии, секти и дори научни открития....Именно тази Реализация, която човека търси по най-различни начини. Защото този стремеж, тази жажда е...вградена във всекиго от нас и...никой не може да се бори с нея или да я отрече....
Аз не съм будист, нито дъновист, нито християнин, нито .....ист, нито .....ист ....Но всичките са ми близки и разбираеми....


" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано14.02.02 11:20



Оро, аз нямам представи. Аз усещам излъчването ти и в него има много подскоци, себевъзвеличаване и прочие, които не ми харесват.
Ако и да си просветлен, не ме дърпаш към твоя начин на просветление.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано14.02.02 11:21



Не обвинявай мен, че предпочитам уханието на розата пред това на лайното. Независимо, че всичко е субективно.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Всеки ПРЕДАВАТЕЛ има своите ПРИЕМАТЕЛИнови [re: Oro]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано14.02.02 12:12



..."улових АЗ от въздуха"...
АЗ пък си мислех ,че тези които са призвани "да уляват "от въздуха" и по-нататък да предават не ГО усещат.
Струва ми се ,че това е вече първата БАРИЕРА ,която се поставя между ТЯХ и МАСИТЕ за които е предназначено посланието.
Защото масите неволно при твоя начин на изява се отдръпват. /инстинкта за самозащита и запазване на индивидуализма /
Не мислиш ли ? !
Иначе втората част на постинга ти ...напълно съм съгласна с него и аз така усещам нещата.
Подобна книга четох през лятото "Weltreligionen"- пак е така озаглавена
"Но ми се струва ,че ти говориш за друга книга , цащото тази която аз купих е чист справочник за 5- те основни религии в света.
Всъщност интереса ми бе събуден от малкото ми познания в ИСЛЯМА и ми се искаше повече да знам. Исках да избегна генетичното НИ предадено негативно усещане за тази религия и да я сравня с другите.
И резултата е поразителен.
Но затова друг път.

Добър ДЕн и ДОБРИ срещи ти желая!

А и забравих да ти кажа по-малко злоба към МУЛЕТО...

ВСЕКИ Е посланник ПО СВОЕМУ

Всеки предавател СИ ИМА СОБСТВЕНА ЧЕСТОТА НА ТРЕПТЕНЕ.
а ВСЕКИ предавател си има своите ПРИЕМАТЕЛИ

Не обвинявай стрелите защо попадат в мишената.
Те затова са стрели.

Знаеш ли има една клубарка в ДИР , която притежава поразителна ЛОГИКА обоснована не на АНАЛОГА с познатите ни неща , а на АБСКТАРКТНОТО в познатите ни неща, но винаги води дискусиите успешно до неопровержим извод.
Мулето е нейния пртивовес...с позната ни аналогово-аналитична ЛОГИКА , съвсем последователно може да ти ДОКАЖЕ две противоположни ТЕЗИ с един и същи пример.
Ами това са 2 невероятнви МЕТОДА за опознаване на света.

Това УМЕНИЕ се дължи на НИВО познания и заслужава ,по моему РЕСПЕКТ.

С огромно удоволствие чета и двамата.

Понякога тайно си мечтая двамата да влязат в дискусия , а после си казвам , добре , че не с е срещат пътищата им...а то би било
ДВУБОЯ на ВЕКА




medea

Редактирано от Medea_forever на 14.02.02 12:14.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано14.02.02 13:30



"Но аз за себе си мога да кажа, че установих, че съм освободен от (...) и то завинаги: (...) его-в общоприетия смисъл!!!"

"Но не съм освободен от внезапни избухвания (...) при самозащита"

Opitah se da zapazja strukturata na texta, wypreki izpusnato.
I se natrapwa edin wypros:

Kogo zashtitawash, sled ato njamash ego? I ot kogo / kakwo go zashtitwash?

Hummm... 2 wyprosa

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Всеки ПРЕДАВАТЕЛ има своите ПРИЕМАТЕЛИнови [re: Medea_forever]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано14.02.02 14:57



Коя е тая клубарка, бе?
Излюбопити ме страшно!

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Lucid]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано14.02.02 23:43



Kogo zashtitawash, sled Kato njamash ego? I ot kogo / kakwo go zashtitwash?

Много добър въпрос!
А знаеш ли, че съществува едно становище: - Когато отговориш на един въпрос....10 нови ще възникнат автоматично.....и никой никога не би смогнал да отговори на всичките....

Но ето моят опит да ти отговоря на този....без да се замисля изобщо..../просто бръквам в торбата ..с отговори и хващам нещо..../
- Кого/какво защищавам?
- Истината/Бог/Светлината нямат нужда от защита ! То /и трите заедно/ Е !
И може да се манифестира, когато пожелае ! Но, когато говорим за ниското човешко съзнание тотално обхванато от индивидуалното "аз"
трябва да се търсят и намират пътища-мостове, които да помогнат на човека да приеме дори идеята....за универсалното-вселенското АЗ и тези пътища, често биват осеяни с недобросъвестни замърсявания и пречки /всичките от невежество/ и тогава се налагат усилия за поддържане на тези пътища чисти. Чрез отстраняване на излишния боклук.....Може би тази дейност може да се нарече "защищаване" или "отстояване" на една позиция.... И то...на много ниско ниво на човешкото съзнание.
Виж! Слънцето е най-могъщия източник на светлина и топлина за планетата земя , нали? И все пак, човек може да се изолира от него. Човекът може да се навре в една тъмна пещера или се затвори в една стая и спусне щори, кепенци, пердета и....се изолира от слънцето. Макар, че то има основна роля за живота му.
В такъв случай е необходима намесата ....не на Бог, не на Истината....а на друг човек !!! който да влезне в стаята, да вдигне завесите, да отвори прозореца и кепенците и да извика:
- Човече! Виж Слънцето! Излез навън, порадвай се на топлината му, на светлината му....Бъди жив! Радвай се на живота!!!!


" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Selesta]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано15.02.02 08:11



Не обвинявай мен, че предпочитам уханието на розата пред това на лайното. Независимо, че всичко е субективно.
Щом е така....защо сереш по клубовете....? Или твоето собствено лайно не влиза в сметката?
От Ошо ли се научи?..........Едва ли......

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано15.02.02 12:06



Kakwa e pozicijata / stanowishteto, koeto se nuzhdae ot zashtita ot gledna tochka na nirwanata... ?
Ne zhelaja da sporja bezkraj... no naistina ne namiram stanowishteto ti za izdyrzhano... a smjatam, che bi trjabwalo da se sysredotochish poweche w sebe si, otkolkoto za shtjalo i neshtjalo da tematizirash drugite klubari. Inache se prewryshtash w dostoen chlen na klub "Hristianstwo", kydeto syshto wjarwat, che tehnija Bog se nuzhdae da byde propagandiran i che imat prawoto da nalagat Istinata si nad wsichki.

Wse pak malko poweche smirenie, molja... Ili postignalite Nirvanata njamat nuzhda ot smirenie?

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
АвторMaster Admin (Нерегистриран)
Публикувано21.02.02 05:03




Сега като ви казва че няма нищо е идеално да не му искате нищо.
Специално на аутсайдера ще кажа че не съм искал нища от Любо дори сам отказвал измислините му помощи-подаяния но всеки път котато отида да го видя ме посреща с "какво искаш"??!! Много го е страх някой да не му поиска нещо.
Веднъж ме возеше в мерцедеса си и на един светофар ни спря едно малко циганче което го познаваше и каза бате Любо дай 2лв., а той поне 20 минути му обеснява че нямал парички и че не бил от тази планета. Докато обясняваше колко е добър но неможе да даде 2лева мерцедиса му изгори поне 1лв.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано21.02.02 09:40



аутсайдера ходи при Муле преди 3-4 седмици и не бе посрешнат с думите : "кво искаш"защото аутсайдера не е ходил да иска каквото и да е от Муле... бе посрешнат радушно и Муле подели с него храната сии едната и другата......
А защо Масторът АДмин е посрещан с тези думи....върни се към горния постинг на аутсайдера и може и да разбереш........ макар и да храня дълбоки съмнения за това.....а защо ги храня ли?...
Ами ето: циганчето е казало :"Бате Любо, дай два лева."
Как мислиш....откъде знае циганчето това име....дали преди това не е получавало.......

а ето и сметкаджиството в теб килипиреца пак се е обадил и там на място ти си почнал да правиш сметка, колко пари е изгорила колата.....
И ти си като циганчето, Майсторе АДмин и ти си като него...и ти знаеш само :"ДАЙ".....и теб те ползува девиза :"друг, да ми вади горещите картофи от огъня"...някой друг да се труди вместо теб...та на теб всичко да ти е на готово... и когато ти посочат, че ти сам можеш да се трудиш...ревваш срещу сочещия, сякаш той ти е виновен за мързела и нехайството ти...............
Това само умееш да правиш ЧУЖДИ сметки, чужди ПАРИ ДА БРОИШ.............
Всичко в теб е ЧУЖДО, мастер АДмин за това ти писах и в началото да се не напъваш.....щото се чуждо ще покажешсвое си нямаш.....
и каквото си ги накичил тези очила.....аутсайдера се диви, как се понасаш в таз чужда кожа, а и ГОТ ти било отгоре на това.......... от какво ти е гот и на какво......???????????




Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: ayтcaйдep]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано21.02.02 21:40




Веднаж, един познат, се напи ...от силни чувства, по едно момиче.
Той не пиеше никога, и ...зотова се напи силно ...и повърна наслед офиса.
....................................
И за да не се изложи, пред колегите си, му изчистих повърнатото....и не ми беше особенно приятно.Направих го, с ной- добро чувство- няма да обяснявам защо....и аз съм преживямал подобни неща....
....................................
После...след време, същия този ....някой си, няма значение..... много пъти повръща, в прекия и буквалния смисъл.....но Мулето ....търпи....
Не го пиша, като оправдание....не се оправдавам.....
...............................................
"Майстора" Админ ...ми е бивш колега, в смисъл, не е настоящ колега......и това, което пише е полуистина...защо?
...............................
Дори по ника , можете да предположите защо....ха ха ха ха
..................................
Защото ......всъщност....не ............ми се обяснавя...
Много ми е гот...и не ми се повдига и не ми се повръща....
Приятна вечер......



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: MУЛE]  
АвторMaster Admin (Нерегистриран)
Публикувано23.02.02 03:16



Не едно момиче а мойто момиче! И не никога не пиеше а никога не съм обичал и не обичам друга освен нея - мойто момиче!!

Мила ОБИЧАМ ТЕ!!!

Значи фактите не могат да се изключват или отхвърлят един друг. Така че факта който представяш не изключва факта за който говоря.

Реално ти се оказа доста жалък и безпомощен и за това говори факта че след като не можа да ми повлияеш се опита да ми въздействаш чрез нея - едно толкова чисто и нежно същество. Това посегателство ще си го платиш и не защото аз ще ти потърса сметка а защото всичко се плаща рано или късно. Аз съм същият.
Относно колегата, ние никога не сме били колеги. Ти беше шефа понеже си способен да експлоатираш хората а аз работник защото мога да свърша работата



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
АвторMУЛБ (Нерегистриран)
Публикувано23.02.02 08:08




Мулето винаги си е "плащало"...то плаща и в момента...
Но това е друг въпрос.
.......................
Ако обърва внимание, не визирах и не писах ТОЧНО за неб, просто споменах един факт.Името, е някаква подробност...., а факта е ...факт.
........................
Факт, който се повтаря много често...не...по точното е,...винаги се повтаря.
............................
"мойто момиче!! Мила ОБИЧАМ ТЕ!!!"....

Хубаво е да обичаш....тогава можеш да летиш, тогава....се чувствуваш щастлив, .....великодушен.....изпълнен с нещо хубаво...
Така ли е?
.................................
Хубава е да срещаш взаимност.
...............................
Но когато не я срещаш?
Как тогава можеш да заявяваш ..."мойто момиче!! Мила ОБИЧАМ ТЕ!!!"
................................
Тогава това е кръпка ....лепенка....
................................
Знаеш ли, достатъчно сме говорили....не е мястото тук....нито сега.
..............................
Нямам какво да ти кажа.....бъди си такъв, какъвто си...то си е твоя работа.
..............................
Това не е диалог между шеф и подчинен.Никога не е било.
Знаеш как попадна при Мулето....спомняш си и Християн....разликата между вас е огромна...но има и прилика.
И двамата не се те удовлетворени.
...................................
А това , вече си е вътрешна работа...не е служебна.
....................................
Когато вечер си ходехме и когато те карах до вас, когато е имало толкова приятни моменти, за себе си пиша...не пиша за теб...това не са били отношения шеф- подчинен.
Както и да е....жив и здрав бъди....и повече усмивка и по малко злоба и неприязън....







Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: MУЛБ]  
АвторMaster Admin (Нерегистриран)
Публикувано23.02.02 19:27



Отношенията ми с Мила не могат да бъдат тема на дискусия за друг освен между мен и нея.
Ти вече не можеш да ни пречиш да се обичаме! Благодаря ти че ме изгони от работа в твоята фирма! В стремежа си да ни разделиш ти ни направи услуга, както се казва всяко зло за добро.
Относно отношенията между нас мога само да вмъкна че те поканих на рожденният ми ден но ти имаше да гледаш много! много! много! интересен филм та не мажа да дойдеш основателно! И спомни си колко пъти съм искал да говорим извън офиса ти но ти нито виднъж не го направи, та кво ми овясняваш че си напуснал фирмата си. Ако не е било шеф-подчинен щяхме да проведем поне един разговор извън офиса ти, но пък аз разбирам чи иначе няма как да ме изгониш.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано23.02.02 21:27



Извинявай, ама като съм принудена да следя разговора ви-и на мен да ми беше подчинен, и аз щях да те изгоня. Ти си досадник със самочувствие и комплекси. За кадърност-не знам.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: MУЛE]  
АвторCъдбaтa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.02 12:11



Съдбата:
- трябва да ти е гадно и да не можеш да "повърнеш". А накрая все пак като "повърнеш" можеш да почнеш наново да акомулираш гадости......

Made in the great wisdom




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.