Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:32 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано14.02.02 11:21



Не обвинявай мен, че предпочитам уханието на розата пред това на лайното. Независимо, че всичко е субективно.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Всеки ПРЕДАВАТЕЛ има своите ПРИЕМАТЕЛИнови [re: Oro]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано14.02.02 12:12



..."улових АЗ от въздуха"...
АЗ пък си мислех ,че тези които са призвани "да уляват "от въздуха" и по-нататък да предават не ГО усещат.
Струва ми се ,че това е вече първата БАРИЕРА ,която се поставя между ТЯХ и МАСИТЕ за които е предназначено посланието.
Защото масите неволно при твоя начин на изява се отдръпват. /инстинкта за самозащита и запазване на индивидуализма /
Не мислиш ли ? !
Иначе втората част на постинга ти ...напълно съм съгласна с него и аз така усещам нещата.
Подобна книга четох през лятото "Weltreligionen"- пак е така озаглавена
"Но ми се струва ,че ти говориш за друга книга , цащото тази която аз купих е чист справочник за 5- те основни религии в света.
Всъщност интереса ми бе събуден от малкото ми познания в ИСЛЯМА и ми се искаше повече да знам. Исках да избегна генетичното НИ предадено негативно усещане за тази религия и да я сравня с другите.
И резултата е поразителен.
Но затова друг път.

Добър ДЕн и ДОБРИ срещи ти желая!

А и забравих да ти кажа по-малко злоба към МУЛЕТО...

ВСЕКИ Е посланник ПО СВОЕМУ

Всеки предавател СИ ИМА СОБСТВЕНА ЧЕСТОТА НА ТРЕПТЕНЕ.
а ВСЕКИ предавател си има своите ПРИЕМАТЕЛИ

Не обвинявай стрелите защо попадат в мишената.
Те затова са стрели.

Знаеш ли има една клубарка в ДИР , която притежава поразителна ЛОГИКА обоснована не на АНАЛОГА с познатите ни неща , а на АБСКТАРКТНОТО в познатите ни неща, но винаги води дискусиите успешно до неопровержим извод.
Мулето е нейния пртивовес...с позната ни аналогово-аналитична ЛОГИКА , съвсем последователно може да ти ДОКАЖЕ две противоположни ТЕЗИ с един и същи пример.
Ами това са 2 невероятнви МЕТОДА за опознаване на света.

Това УМЕНИЕ се дължи на НИВО познания и заслужава ,по моему РЕСПЕКТ.

С огромно удоволствие чета и двамата.

Понякога тайно си мечтая двамата да влязат в дискусия , а после си казвам , добре , че не с е срещат пътищата им...а то би било
ДВУБОЯ на ВЕКА




medea

Редактирано от Medea_forever на 14.02.02 12:14.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано14.02.02 13:30



"Но аз за себе си мога да кажа, че установих, че съм освободен от (...) и то завинаги: (...) его-в общоприетия смисъл!!!"

"Но не съм освободен от внезапни избухвания (...) при самозащита"

Opitah se da zapazja strukturata na texta, wypreki izpusnato.
I se natrapwa edin wypros:

Kogo zashtitawash, sled ato njamash ego? I ot kogo / kakwo go zashtitwash?

Hummm... 2 wyprosa

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Всеки ПРЕДАВАТЕЛ има своите ПРИЕМАТЕЛИнови [re: Medea_forever]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано14.02.02 14:57



Коя е тая клубарка, бе?
Излюбопити ме страшно!

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Lucid]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано14.02.02 23:43



Kogo zashtitawash, sled Kato njamash ego? I ot kogo / kakwo go zashtitwash?

Много добър въпрос!
А знаеш ли, че съществува едно становище: - Когато отговориш на един въпрос....10 нови ще възникнат автоматично.....и никой никога не би смогнал да отговори на всичките....

Но ето моят опит да ти отговоря на този....без да се замисля изобщо..../просто бръквам в торбата ..с отговори и хващам нещо..../
- Кого/какво защищавам?
- Истината/Бог/Светлината нямат нужда от защита ! То /и трите заедно/ Е !
И може да се манифестира, когато пожелае ! Но, когато говорим за ниското човешко съзнание тотално обхванато от индивидуалното "аз"
трябва да се търсят и намират пътища-мостове, които да помогнат на човека да приеме дори идеята....за универсалното-вселенското АЗ и тези пътища, често биват осеяни с недобросъвестни замърсявания и пречки /всичките от невежество/ и тогава се налагат усилия за поддържане на тези пътища чисти. Чрез отстраняване на излишния боклук.....Може би тази дейност може да се нарече "защищаване" или "отстояване" на една позиция.... И то...на много ниско ниво на човешкото съзнание.
Виж! Слънцето е най-могъщия източник на светлина и топлина за планетата земя , нали? И все пак, човек може да се изолира от него. Човекът може да се навре в една тъмна пещера или се затвори в една стая и спусне щори, кепенци, пердета и....се изолира от слънцето. Макар, че то има основна роля за живота му.
В такъв случай е необходима намесата ....не на Бог, не на Истината....а на друг човек !!! който да влезне в стаята, да вдигне завесите, да отвори прозореца и кепенците и да извика:
- Човече! Виж Слънцето! Излез навън, порадвай се на топлината му, на светлината му....Бъди жив! Радвай се на живота!!!!


" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Selesta]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано15.02.02 08:11



Не обвинявай мен, че предпочитам уханието на розата пред това на лайното. Независимо, че всичко е субективно.
Щом е така....защо сереш по клубовете....? Или твоето собствено лайно не влиза в сметката?
От Ошо ли се научи?..........Едва ли......

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано15.02.02 12:06



Kakwa e pozicijata / stanowishteto, koeto se nuzhdae ot zashtita ot gledna tochka na nirwanata... ?
Ne zhelaja da sporja bezkraj... no naistina ne namiram stanowishteto ti za izdyrzhano... a smjatam, che bi trjabwalo da se sysredotochish poweche w sebe si, otkolkoto za shtjalo i neshtjalo da tematizirash drugite klubari. Inache se prewryshtash w dostoen chlen na klub "Hristianstwo", kydeto syshto wjarwat, che tehnija Bog se nuzhdae da byde propagandiran i che imat prawoto da nalagat Istinata si nad wsichki.

Wse pak malko poweche smirenie, molja... Ili postignalite Nirvanata njamat nuzhda ot smirenie?

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
АвторMaster Admin (Нерегистриран)
Публикувано21.02.02 05:03




Сега като ви казва че няма нищо е идеално да не му искате нищо.
Специално на аутсайдера ще кажа че не съм искал нища от Любо дори сам отказвал измислините му помощи-подаяния но всеки път котато отида да го видя ме посреща с "какво искаш"??!! Много го е страх някой да не му поиска нещо.
Веднъж ме возеше в мерцедеса си и на един светофар ни спря едно малко циганче което го познаваше и каза бате Любо дай 2лв., а той поне 20 минути му обеснява че нямал парички и че не бил от тази планета. Докато обясняваше колко е добър но неможе да даде 2лева мерцедиса му изгори поне 1лв.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано21.02.02 09:40



аутсайдера ходи при Муле преди 3-4 седмици и не бе посрешнат с думите : "кво искаш"защото аутсайдера не е ходил да иска каквото и да е от Муле... бе посрешнат радушно и Муле подели с него храната сии едната и другата......
А защо Масторът АДмин е посрещан с тези думи....върни се към горния постинг на аутсайдера и може и да разбереш........ макар и да храня дълбоки съмнения за това.....а защо ги храня ли?...
Ами ето: циганчето е казало :"Бате Любо, дай два лева."
Как мислиш....откъде знае циганчето това име....дали преди това не е получавало.......

а ето и сметкаджиството в теб килипиреца пак се е обадил и там на място ти си почнал да правиш сметка, колко пари е изгорила колата.....
И ти си като циганчето, Майсторе АДмин и ти си като него...и ти знаеш само :"ДАЙ".....и теб те ползува девиза :"друг, да ми вади горещите картофи от огъня"...някой друг да се труди вместо теб...та на теб всичко да ти е на готово... и когато ти посочат, че ти сам можеш да се трудиш...ревваш срещу сочещия, сякаш той ти е виновен за мързела и нехайството ти...............
Това само умееш да правиш ЧУЖДИ сметки, чужди ПАРИ ДА БРОИШ.............
Всичко в теб е ЧУЖДО, мастер АДмин за това ти писах и в началото да се не напъваш.....щото се чуждо ще покажешсвое си нямаш.....
и каквото си ги накичил тези очила.....аутсайдера се диви, как се понасаш в таз чужда кожа, а и ГОТ ти било отгоре на това.......... от какво ти е гот и на какво......???????????




Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: ayтcaйдep]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано21.02.02 21:40




Веднаж, един познат, се напи ...от силни чувства, по едно момиче.
Той не пиеше никога, и ...зотова се напи силно ...и повърна наслед офиса.
....................................
И за да не се изложи, пред колегите си, му изчистих повърнатото....и не ми беше особенно приятно.Направих го, с ной- добро чувство- няма да обяснявам защо....и аз съм преживямал подобни неща....
....................................
После...след време, същия този ....някой си, няма значение..... много пъти повръща, в прекия и буквалния смисъл.....но Мулето ....търпи....
Не го пиша, като оправдание....не се оправдавам.....
...............................................
"Майстора" Админ ...ми е бивш колега, в смисъл, не е настоящ колега......и това, което пише е полуистина...защо?
...............................
Дори по ника , можете да предположите защо....ха ха ха ха
..................................
Защото ......всъщност....не ............ми се обяснавя...
Много ми е гот...и не ми се повдига и не ми се повръща....
Приятна вечер......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.