Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: nobody_]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано13.02.02 02:34



1. Относно "осъждането" ....имай търпение и чети "Реализацията", която ще пиша малко по малко....защото нямам много време и освен това е импровизация....Може да ти светне.
2. Да се заяждаш и с моя правопис - Това е най-големият абсурд !!! Не съм застрахован от случайни грешки тук-там.....но:
Прегледай "мулеписите" на Муле - със свещ да търсиш едно правилно изречение. Ау-у-у-у-у-у-у-у

Оро живее от 22 год. далеч от Б-я.
Муле не я е напускал !!!!
Хайде малко обективност, а????

3. Дали Оро е постигнал "Просветлението" или не......Това не ти е дадено да преценяваш.....Нито на никого. Дори Най-Просветления, когато дойде, Го обявиха за престъпник и....разпънаха. Така че - не се хаби.

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: nobody_]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано13.02.02 20:02



Това вече е разговор м/у интелигентни хора !
Можеш да разбереш раздразнението ми, когато българи с домашен компютър ....просто се срамуват да пишат на кирилица....И хич не са малко. "О неразумни и юроде...."
Но най-големият проблем е индивидуалното тълкуването на "Я", "Ю", "Ч", "Щ" и се получават направо неразбираеми комбинации и като прибавиш
и маса правописни грешки - ето ти една абсурдна картина напълно излишно усложнена

Относно "просветлението" - няма такава инстанция, която да раздава сертификати и те прави "правосбособен".......Но аз като чета описания от най-древни времена на състоянията наричани "нирвана" и други думи за едно пълно разтваряне и сливане с нещо безкрайно.....когато времето спира да тече и.....съзнанието ти за индивидуално "его" е изчезнало...
мога да кажа, че ако това е "просветлението" - значи съм го постигнал.
Състояние на съзнанието на Абсолютно неописуемо с думи Висше Блаженство...
Освен това "просветление" е дума произлизаща от "Светлина". За тази
Светлина се говори от древни времена и.....аз я виждам периодически да извира отвътре в мен. В най-пълен мрак отвън....Реална, Истинска, Жива Светлина а не метафора или символ....Светлина, която не може да се сравни с никаква друга....нито от слънцето, нито от лампи ...нищо. Защото,
когато я гледаш ти разбираш с цялото си същество -че това е Живо Същество. А така е описван Бог-Създателя в писанията. Казано е, че Истинската форма на Бога е Светлина! И аз я виждам тази Светлина. защо да го крия или да се възгордявам от това? Това последното не може да стане....Защото знам, че тази Светлина живее във всекиго - точно както в мен. Във абсолютно всеки жив човек !!! Без изключения.....
И тогава можеш да разбереш моето раздразнение, когато чета разни спекулации, измислици, фантасмагории, интерпретации на писания и
игри на ума.....от страна на хора, които не са видяли тази Светлина и....мога да почувствувам...че не са "огряни" от нея.....Хора на които
умът им бясно препуска и по никакъв начин не могат да го обуздаят и....спрат.

Защото никой на този свят няма тази Сила над цар Ум.....Освен Истинският Жив Учител за своето време.

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано13.02.02 20:05



Oro... njama da goworim za towa kakwo si postignal...
No ako si postignal 1/100 ot towa, koeto twyrdish... tochno i imenno togawa ne moga da razbera toweto razdraznenie...

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема РЕАЛИЗАЦИЯТА...нови [re: Oro]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано13.02.02 20:27



твое творение ли е?

medea

Редактирано от Medea_forever на 13.02.02 20:29.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Oro]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано13.02.02 20:39



А защо тогава не излъчваш аромата, светлината, тишината, спокойствието, мъдростта на просветления?
Ти си от хората, които не знаят и не знаят, че не знаят...
Направо невинен...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Master Admin]  
Автор Kpъr ()
Публикувано13.02.02 20:46



Привет на всички!

понеже и аз съм пресметлив егоист,
ще си копирам постинга от друг клуб :

ми доколкото си спомням китайците бяха според които като помогнеш на някого, после си му длъжник цял живот,
защото си нарушил неписания закон за ненамесата в чужд живот. Прави са, при положение че една намеса когато 'няма кой да помогне' не е по ценна, или по ефективна от това което може нуждаещият се от помощ да направи сам за себе си.
Оттам - тези които помагат колкото и алтруистично да си мислят че действат, все има нещо което ги води , желанието да се докажат, да блеснат, да им обърнат внимание, и в този смисъл сами си докарват на главата неотхвърляемата грижа да се опитват да разберат себе си.



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Kpъr]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано13.02.02 20:49



Milichko,

Njakoi gi wodi namerenieto.
Drugi gi wodi Egoto.

I towa e syshtestwenata razlika.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Lucid]  
Автор Kpъr ()
Публикувано13.02.02 20:55



намерение? да намериш спасител?

който търси, най вероятно ще намери каквото си търси, но дали осъзнава какво търси?



Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Kpъr]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано13.02.02 20:58



Ne be, slynce... Izwinjawaj, che te obyrkah...

"Namerenieto" e Kastanedska terminologija i e sinonim na Bog / bitie / Absoljut... kakwoto si poiskash...

Ta misylta mi beshe:
Ednite pomagashti gi wodi Bozhestwenoto syznanie.
Drugite gi wodi sobstwenoto im Ego.
I tam e razlikata w pomoshtta.

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Клуб на добряци-пресметливи егоисти->глупацинови [re: Lucid]  
Автор Kpъr ()
Публикувано13.02.02 21:07



ако съм разбрал правилно,

намерението е проявлението на личността, след като се намалят до минимум влиянията на его-то, които са толкова по-силни, колкото извършваното действие е свързано освен с помощта /влиянието което се оказва извън нас/
и с постигането на елемент от кръговрата на телесното съществуване.


/не се извинявай заради моето его




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.