Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: ей Oро я кат най отворен тука.........нови [re: Oro]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано21.02.02 12:02



Христос и Беинса Дуно не са титли и не представят дейност. Те означават мисия, път, духовно състояние.
Този, който е решил, че е постигнал всичко, всъщност се е спрял и има опасност мислейки, че лети да седи в блато. Нали знаеш, че една вода като спре да тече започва да мирише на блато.
Моите уважения!



Тема Re: Не Питащ.нови [re: Питaщ]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано21.02.02 19:32



Не си мисли, че аз ще правя същото, което съветвам някой друг да не прави.
И изобщо не си мисли, че ще предоставям информация просто взета от някое написано място. Това ще означава да правя същото което правят почти всички. Включително и ти.
Има хора които освен, че го (Михаил) познават лично, но и са били на Изгрева по времето на Учителя. Не са един и двама. Когато една информация се засича от независими източници е най-близко до истината.
Що се касае до ЗАВИСТТА на някои, това е неминуемо. Но въпреки нея може да се отсее реалното и истината такава каквато е.
Жив пример за това е Любомир Лулчев. Няма за друг по-противоречива информация и по-противоречиви настроения. Да не говорим (и именно заради това) в колко неизмеримо по-висока степен, реализиран дух е той от Михаил. И въпреки противоречивата информация, а може би и именно поради нея се разбира какво точно е бил той и какви функции е извършвал.
А най-малкото което бих направил е да взаимствам информация от "онези сини книжки". Познавам автора лично и много добре. До всяка реална случка стои залепена една преднамерена измислица. Преднамерена в смисъл, че той (автора) си има личен мотив за това. Доколко го осъзнава е друг въпрос. Пък и не е толкова важно. Важно е, че е употребен древният метод - една лъжа минава толкова по-лесно, колкото повече се доближава до истината.
Не само това. Същият автор, под предтекст за автентичност на "словото", организира издаването на много томове с неиздавани до 1944 г. лекции и беседи с буквално дешифрираните стенограми, без онази задължителна редакция, която говоримата реч изисква, за да се даде във писмен вид.
Ефекта беше поразителен. Освен, че някъде дори липсват глаголи, и почти навсякъде се губи смиъла - не може да се каже със сигурност дори, че този език е български. Доста успешно наподобява циганската реч.

Ще ме извиниш, но последното нещо, което ще направя е да изнасям информация от прочетени от някъде текстове.



Тема Re: Не Питащ.нови [re: Oki]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано22.02.02 12:36



OKi Братле дали си Чул или Чел няма голямо значение
един слух можеш да го чуеш от много места и това не значи че е истина.....
явно не познаваш ЛИЧНО Михаил....обаче аз нямам намерение
да споря или да ти обръщам мнението за него още повече че
някои от нещата дето ги каза за него (без да сам бил свидетел) предполагам че са верни
а и както писах съм имал много взимане даване с него и да отбележа че
повечето е даване та не бих изобщо тръгнал да го хваля...пък и виие така и трябва да си мислите за него

ще ти кажа нещо за Михаил което надали ще повярваш но все пак......
Та защо е бил изпратен Михаил и то от Петър Дънов във Франция а не някой
друг като е бил такъв... а?
Отговора е че Михаил е щял да свърши работата а другите не и защо ? защото
Михаил е Архангел а другите са били хора...ако не съм ясен погледни
дървото на живота за справка

инак Миахил на майтап е бил преди Кирил или Методи
а на сериозно ... поп Богомил..но да не задълбаваме

както ти казах нямам желание да хваля Михаил даже ако имах възможност
бих сторил нещо друго но няма да описвам сега.....

а и аз бих могъл да добавя към написаното за Михаил от теб още доста неща
но по-странното е че бих могъл да добавя такива и за Великия Учител Петър Дънов
( крушата не пада по-далече от дървото)
но това обсъждане го правихме вече с Муленце и нема да се повтарям

рядко пиша и несъм си измислил прякор... последния път
питах Муленце разни неща и затова се писах там ПИТАЩ а тук реших
да има някаква последователност...макар че по би отивало Разговарящ..както ида е
поне Муленце го разбирам защо обича Учителят за теб незнам далиимаш причина.....


Аз Любомир Лулчев не го знам чел съм само за него някаде непомня къде...
ако знаеш нещо интерсно разкажи



Тема Re: ей Oро я кат най отворен тука.........нови [re: M]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано22.02.02 23:13



Исус е име, Христос е титла. "Титла" в смисъл представя дейност. Както "доктор" или "зъболекар" или "автомонтьор". В случая - Месия или Учител или Реализирана Душа. - написах аз....
Христос и Беинса Дуно не са титли и не представят дейност. Те означават мисия, път, духовно състояние. - написа ти....
Сега какво? На думи ли ще си играеме или на повърхностно възприемане на тях.....Обяснявам:

"Зъболекар" означава човек, който поправя зъби, нали? Ако си завършил и си се дипломирал като такъв дори и да имаш диплома ако не практикуваш, ако не действуваш в областа - ти не си зъболекар. Ясно? Ти си дипломиран ЗА зъболекар. Същото се отнася за всички професии ! Титлата - означава дейност ! Автомонтьор - този който поправя коли. Учител - този който учи.
"Месия" - този, който е получил Просветлението ...след определени дейности и практикувания и който действа, извършва дейност като Месия. Т.е. говори на хората, обяснява им, дава им техники за практикуване и медитация и т.н. По силата на висши закони - Когато един човек получи Просветлението - той автоматично започва да работи за неговото разпространение всред хората. ВЪРШИ НЕПРЕСТАННА, НЕОТЛОЖНА, НЕСПИРНА ДЕЙНОСТ ДО ПОСЛЕДНИЯ СИ ДЪХ - за да помага на хората по пътя към тази Реализация.
Няма такъв случай в човешката история, когато Бог да е разкрил на един човек свои тайни и да го е посветил и дал Просветлението и да каже:" - Чадо мое. Ето сега ти отворих вратата към Вечноста, към Съкровището....сега прави каквото си поискаш. Можеш да спиш по цял ден, да се кефиш, всичко, което ти хареса....Наслаждавай се на земните блага и радости...." Просветлението е Дар, който те задължава - ДА ДЕЙСТВУВАШ ! Отговорност над всичко друго !

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Оро - моля те! Няма нужда....нови [re: Oki]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано22.02.02 23:56



"Преди да ти пусна достоверна и коригираща информация за Михаил Иванов бих те посъветвал и аз - ако една информация не е проверена достатъчно добре от теб, да се въздържаш да я изнасяш, просто защото това е вече заблуждение."
...достоверна и коригираща информация за Михаил Иванов....??????
Вече някой друг реагира на твоята "достоверна и коригираща информация" и то доста добре.....Аз ще прибавя само, /понеже постинга е адресиран до мен/ че това, което написах за Михаил Иванов - бе преписано от Интернет и също дадох начина как да го прочетеш и ти и интересуващите се. Сега: Ти нищо не казваш за своят извор на "достоверна информация" и както ти казаха вече и както прочетох за въображаемото посещение при Ванга и глупостите, които се приписват на М.Иванов че е казал.....те съветвам да престанеш да си тъпчиш главата с тях.....М.Иванов е живял във Франция и Швейцария предимно а също е посещавал Щатите и Индия и.......може би една от причините за неговото отщелничество от Б-я са именно .....тази способност на българите да правят интриги и унищожават своите водачи...."Никой не е пророк в собствената си страна"
Аз лично открих в своята библиотека само една негова книга: "The powers of thought" или "Силите на мисълта". Той е написал множество книги преведени на много езици и ако те интересува да получиш по-точна информация - потърси я в Интернет!!! Аз лично вярвам повече на френски и швейцарски източници от тези на съмнителни български.....Той е живял и
творил и водил беседи НЕ В БЪЛГАРИЯ А НА ЗАПАД !!!

Ето как да започнеш:
Използувай една търсачка и напиши правилно на английски:

Omraam Mikhael Aivanhov
След това чети! На английски, френски, швейцарски, немски, датски, норвежки или.....какъвто език владееш. Ако не владееш никакъв....намери някой да ти превежда.....
Аз си служа с 6 езика и...нито един от тях не дойде от небето при раждането ми....Къртовски постоянен труд и упорство.....е тайната.

На добър час !

Относно "развиването и обогатяването" на едно учение - имам следното да кажа:

Истината или Бог нито може да се пресъздадат, нито опишат, нито разкажат ...с думи. Това е едно ИЗЖИВЯВАНЕ което не може да се побере в думи. Всички Месии и пророци и Гуро и Аватари, които са получили Просветлението и изпитали Истината са говорили на хората по свой собствен начин СЪОБРАЗНО ЕПОХАТА И ВРЕМЕТО И ТРАДИЦИИТЕ НА СТРАНАТА В КОЯТО СА СЕ ПОЯВИЛИ. За да бъдат разбрани. За да могат да комунизират с хората на нивото на което те са се намирали в момента, века, епохата. И макар че Истината е една константна непроменима величина - ФОРМИТЕ ПОД КОИТО СЕ Е ПРЕДСТАВЯЛА НА ХОРАТА СА ВАРИРАЛИ.... М. Иванов е говорил и писал по свой начин за нещата за които е говорил Беинса. Но това не означава че се е "правил" на Беинса или, че е омаловажавал делото му. Напротив - до последния си миг е изразявал своята преданност и преклонение пред него.

За мен лично всеки източник на вдъхновение е добре дошъл.....а М.Иванов има какво да даде на всекиго......

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Какво всъщност продължаваш да правиш?нови [re: Oro]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 01:19



Да, някой реагира вече. Но напълно те разбирам, че не виждаш, че е реагирал неадекватно. Това е напълно закономерен механизъм. Онзи, който реагира, дори след като разбра, че източника който ползвам няма нищо общо с предположенията му - продължава да търси аргументи в полза на собствените си представи, предполагайки, че ползвам за източник слухове.
Като критерий за обективност той използва собствените си спомени, а не допуска, че е възможно аз да ползвам също спомени, само, че на повече независими източници, а не на слухове.
Но аз разбирам и него и теб. Нещото което човек прави е не да е активен, а да е реактивен. Тоест той реагира на външен обект спрямо представите си. А представите му са обект на миналото, а не на настоящето - тоест те са нереални. И в обслужване на реакцията си той "бърка в торбето" и вади всички необходими за защитата на позициите си аргументи, бидейки сляп за реалността.
Още веднъж ще се наложи да ме извиниш, но това няма нищо общо със състоянието на будност характерна за духовното ученичество.
С уважение.



Тема Re: Какво всъщност продължаваш да правиш?нови [re: Oki]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано24.02.02 03:43



Zdrawej

Pomnish li me?
Naprawih si truda da procheta wsichko towa i wypreki, che pak ne bih se nagyrbila da imam mnenie za opredeleni lichnosti, blagodarja za info-to... Ponjakoga e dostatychno da se dowerim na dolowenite wibracii...

Chudja se kakwo da ti podarja w tazi kysna doba... mozhe bi... stih
Mnogo star stih... Kak samo iztichame... a Ljubovta... si e syshtata...

* * *
На М.

Когато нощем се напивам с блусове
и хвърлям тежката любов зад борда,
душата ми във свлачища и трусове,
разкъсвана от лунен прах и горда -
душата нощем търси болна думите,
а сблъсква се навсякъде с мълчание
и лута се в мечти и във безумие -
открива своето свещено знание...
Душата ми, над бездната надвесена,
разпуска плитки и лекува рани,
поглежда те с очите есенни
и капят сълзи в голите ти длани.
Когато нощем ме напива самота
със вино тежко, огнено и живо,
във теб се влюбва моята душа
и тръгне ли по пътя, е щастлива...

29.11.1998

Cwetni synishta ti zhelaja
Yana

Who does not love too much, does not love enough - Pascal


Тема Re: Какво всъщност продължаваш да правиш?нови [re: Oki]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано24.02.02 05:59



........Аз ще прибавя само, /понеже постинга е адресиран до мен/ че това, което написах за Михаил Иванов - бе преписано от Интернет и също дадох начина как да го прочетеш и ти и интересуващите се. Сега: Ти нищо не казваш за своят извор на "достоверна информация" и както ти казаха
вече и както прочетох за въображаемото посещение при Ванга и глупостите, които се приписват на М.Иванов че е казал.....те съветвам да престанеш да си тъпчиш главата с тях.....М.Иванов е живял във Франция и Швейцария предимно а също е посещавал Щатите и Индия и.......може би една от причините за неговото отщелничество от Б-я са именно .....тази способност на българите да правят интриги и унищожават своите водачи...."Никой не е пророк в собствената си страна"
Аз лично открих в своята библиотека само една негова книга: "The powers of thought" или "Силите на мисълта". Той е написал множество книги преведени на много езици и ако те интересува да получиш по-точна информация - потърси я в Интернет!!! Аз лично вярвам повече на френски и швейцарски източници от тези на съмнителни български.....Той е живял и
творил и водил беседи НЕ В БЪЛГАРИЯ А НА ЗАПАД !!!
Ето как да започнеш:
Използувай една търсачка и напиши правилно на английски:

Omraam Mikhael Aivanhov
След това чети! На английски, френски, швейцарски, немски, датски, норвежки, италиански, испански, холандски или.....какъвто език владееш. Ако не владееш никакъв.... намери някой да ти превежда.....


1. Прочете ли това внимателно?
2. Провери ли какво пише в разни сайтове в Интернет за М.Иванов и Беинса ?
3. Смяташ ли, че твоята информация е по-точна и достоверна от тази в Интернет?
4. Ако "Да" - на какво основание?


"Още веднъж ще се наложи да ме извиниш, но това няма нищо общо със състоянието на будност характерна за духовното ученичество."

Състоянието на "духовна будност" за тебе е....само едно въображаемо състояние и докато не го постигнеш ПРАКТИЧЕСКИ те съветвам да не се хабиш да даваш оценки по този въпрос...... Запомни от батко ти/чичо/дядо Оро това:Състоянието на духовна будност е едно такова състояние в което човек е освободен от всякакви привързаности към догми, учения, философии, религии и т.н. В такова състояние човек може да разграничи Илюзията от Истината с един поглед.....в една частица от мига....А света е проникнат от Истината....на всяка крачка е...За този, който може да я види. Но не с тези 2 очи....

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Разбира се,нови [re: Lucid]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 08:16



че те помня.
Чудесно е.
Благодаря ти!



Тема Re: ей Oро я кат най отворен тука.........нови [re: Oro]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано24.02.02 08:51



Добре, по божия воля ли без да знаеш кой кой е тук раздаваш щедро определения? Бог не ти ли каза, че има има и СМИРЕНИЕ. Не ти ли каза, че всеки си има път и само ако поиска можеш да го повдигнеш? Той, Бог ни дава свободна воля, ти Оро държиш да ни кажеш колко сме невежи, не знаем колкото тебе езици и ти четеш повече от нас в Интернет и въобще четеш на 6 езика. Браво на тебе. Да ти е минало през ума, че ни стига ума обаче да разберем колко си говориш с Бог по същите тези признаци. Ако си този, за когото се представяш, нямаше да имаш нужда да четеш толкова от книги и от всякакви материални носители на информация. Щеше да пиеш направо от извора. Щеше да си по-снизходителен от "по-долу" стоящите от тебе /според твоята преценка разбира се/.
Отдавна май не си се обръщал навътре. Предпочиташ да преценяш и квалифицираш другите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.