Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Ха,хахахах,"респект" към заглавието....нови [re: Oro]  
АвторKиpo (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 17:07



има само в нашия Велик клуб за Попържни



Тема Re: Веднага ще ти отговоря.нови [re: oлe]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 00:01



Това е пълно непознаване на явлението Беинса Дуно, както и какво представлява учението дадено от него. Не само, че не е ходил (в общоприетия смисъл) в Индия, ами е повече от смешно да се каже, че е станал йога и бил получил техники от тях. Приблизителното сравнение би могло да бъде, че така казано е все едно ученика да учи на нещо учителя си. Ако някой има възражение по тази забележка е по-добре да се запознае с мненията на тези посветени в Индия и Тибет за явлението Беинса Дуно, както и с някои негови забележки по отношение на системата Йога и методите й.

Да не си запознат с нещо, това още не е престъпление, но то става такова когато започнеш да изнасяш неверна информация.

По отношение на Панеритмията - по никакви негови думи той не е виждал етерични същества. Така може да говори човек който никога не е виждал същества от невидимия свят.
Да, тези същества са били видени как играят Паневритмия, но от един от братството, специално изпратен за целта от Учителя и то не на езерата, а на Мусала.
Още веднъж ще подчертая - акт на пълно невежество е да се счита, че Учителя, същество от божествения свят, ще се учи от същества от йерархии които в най-добрия случай са посредници между божествения, духовния и физическия свят.



Тема Re: Веднага ще ти отговоря.нови [re: Oki]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано12.02.02 00:15



Ако имаш забележки по моите пояснения, предварително се предавам.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Веднага ще ти отговоря.нови [re: Oki]  
Автор........... (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 00:16



Защо му се връзваш?Който е жаден, ще пие сам,който не е .....



Тема Селестинке, майка тинови [re: Selesta]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано12.02.02 00:26



не ти ли е казвала преди да кажеш дума да изпиваш по една чаша с вода? Защото иначе можеш да изтървеш нещо не на място. Като това по-горе... Оро е пич и като го нападаш - си пишеш сама черни точки.

Бургаски вечери - рибарски мрежи -
сръчно изплетени от тънка мъгла...


Тема Re: Селестинке, майка тинови [re: Stephan]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано12.02.02 00:29



Много ме замисли...
А ти какво пиеш, че пееш Бургаскито вечери?


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Веднага ще ти отговоря. ..Не бързай толкова...нови [re: Oki]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано12.02.02 03:18



Знай, че Оро не е от тези, които ...просто си пишат...каквото им дойде на ум....Откажи се от тази идея...
Има неща, които веднаж случили се човек никога не ги забравя....
На мен ми се случи да попадна на Дънов или обратното - все едно.....преди около 40 год. в София, когато един колега ми даде няколко книжки - "любимото четиво на баба ми" - много вехти издания, които ме грабнаха от пръв поглед. На тях вярвам повече отколкото на модерните преводи и изопачения.....Там съм прочел и запомнил, че когато питали Дънов по време, когато им показвал разни паневритмии откъде ги взима
той обяснил, че вижда от другата страна на езерото ...тези същества, които ги играят танците и...той само повтаря тяхните д-ния. И как всеки се е мъчил да ги види ...но не са били видими. За Посвещението му в йога съм чел другаде, но не си спомням вече къде....Не съм в Б-я, за да се срещна с един мой съученик - който е може би най-големия привърженик
и ревностен последовател на Дънов и е направил всички филми за него....да го попитам....Ще направя "разкопки" в Интернет по въпроса.

Думата "йога" не бива да те притеснява изобщо. Тя означава "съюз".
Съюз с Себе си /висшият Себе си = с Бога /
Христос е бил в Индия и е научил от йогите всички техники и чудеса, които е вършил....като ходене по вода / има йоги и днес го правят/ съживяване на мъртви и т.н. Ще пиша повече по въпроса в темата ми
" Реализацията"

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Изобщо не бързам за никъденови [re: Oro]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 09:07



Искам да отбележа - да си прочел някъде нещо е едно, но да познаваш едно учение е вече съвсем друго. Само тогава в привидните противоречия на изнесеното от Учителя ще можеш да усетиш истината.
Друго нещо - някой да е ревностен последовател на дадено явление, далеч още не показва познаването му. Видял съм много ревностни последователи на едно или друго явление. Но тази им ревност има измерението на фанатизъм. Това именно ги отдалечава от реалността на същото явление.

А за Йога не знам защо реши, че ме притеснява. Дори практикувам някои нейни елементи.
Да Исус е ходил в Индия. Бил е и при есеите. Но този акт има съвсем друг смисъл. Далеч не за да научи нещо, а за да доведе тялото си в състояние в което ще бъде възможно в него да влезе духът Христос. След постигането на това състояние, всички свръхестествени явления са вече нещо естествено. А не, че ги учи от тази школа.
Между другото това е и една от мерките които показват степента (обективната, а не субективната) на която се намира съответният Учител.
Така, че този акт е бил задължителен и за Учителя, но той се е извършил много далече от Индия, а именно в България. Защото да се случи това не е задължително да стане чрез йога или тантра или на всяка цена някое точно определено духовно течение. Средства - колкото искаш. И чак след този акт става възможно духът Беинса Дуно да влезе в тялото на Петър Дънов. Чак след това той е в състоянието (поне от наша гледна точка на човеци) на Учител от естеството на Христос.
Техните способности и онова което извършват на земята за стартирането и осъществяването на следващата глобална култура (което е по-скоро енергиен процес) за 2000 г. напред не са в резултат на научаване от духовна система дадена за определени времена на определени места назад във времето. Все едно да твърдим, че способността ни да познаваме и преподаваме теория на вероятностите, произтича от обучението ни във функциите събиране, изваждане, умножение и деление - смешно нали?

Има още много за казване, но този начин на комуникация е твърде несъвършен.
С уважение!



Тема Re: Веднага ще ти отговоря.нови [re: Oki]  
Авторoлe (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 10:24



Знам това, но исках Оро да отговори. Надявам се все пак той да вникне в написаното от тебе и наистина да потърси истината за Беинса Дуно преди да дава информация за нещо, в което не е сигурен. За всичко, което кажем носим отговорност, особено когато говорим с такава убеденост, защото заблуждаваме и можем да отклоним от пътя този, който пита, можем да го забавим. Като не знаем нещо, по-добре да си замълчим.
НЛКБЛ



Тема Re: ей оро я кат най отворен тука.........нови [re: silent]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 12:18



Оро е тука, не защото е светнат по темата на клуба ами защото иска да се занимава с мулето. Поразходи се из темите и ще разбереш. Това е защото е в хармония и иска да научи другите как дая постигнат /с личния си пример/.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.