Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:07 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Тела и медицина- въпроси и отговори?????  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 07:36




Медицината е наука. Наука за КАКВО????
Нуката отговаря на ВЕЧЕ2....възникнали въпроси....тоест ТЯ Е СЛЕДСТВИЕ от първия въпрос...от ПЪРВАТА ПРИЧИНА...

"Тялото на човека е резултат на Божествената енергия.Тя е създала сегашния човешки организъм"..........
"Човек има 12 тела, но засега, функционират само четири:физическото, на сърцето/чувственото/,, третото - на ума, и четвъртото-на разумния, на причинния свят".............
Медицината търси отговори на въпроси на слепи същества,...но ЗАЩО ГИ ТЪРСИ, когато ТЕ ВИНАГИ СА БИЛИ ТУК И СЕГА....
ОТВОРИ СИ ОЧИТЕ И ВИЖ....от това няма нищо по лесно...но и нищо по трудно.




Тема Re: Тела и медицина- въпроси и отговори?????нови [re: MУЛE]  
Автор P.R.N. (минаващ)
Публикувано20.01.02 08:07



Мдааа, вече виждаме обещания на Лусид постинг за медицината.
Има и други същества доктори в този форум... е, не че се изживяват като доктори... само външна роля във феноменологичния спектакъл.
Та за медицината... Търсела отговори на въпроси на слепи същества. Ами на такова ниво на човешкото съзнание съответства и такова ниво на медицината.
Механистично. Поправка на парче. В повечето случаи.
Ех, има и "холистично" лечение, ама то тепърва прохожда.
Преди време си мислех, че медицината е направена от механистично мислещи доктори. Решили да третират болните като "нозологични единици".
Сега обаче ми става все по-ясно, че медицината в този й вид се дължи както на лекарите, така и на пациентите. И голямата хистерия около удължаването на човешкия живот (живи мощи, които се блъскат всекидневно с лекарства) е следствие на патологичния страх от смъртта.
Този всепоглъщащ страх от Нищото.
Ей този страх върти колелото на медицината, на фармацията, че и на новите технологии.
Не е грешна медицината. (Всъщност "медицина" е само концепция). Но докато не се промени коренно съзнанието (респ. отношението към смъртта), ще има героични батални сцени на финала на дребнавите ни животи.
В епична битка за още една глътка въздух.



Тема Re: Тела и медицина- въпроси и отговори?????нови [re: P.R.N.]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано20.01.02 12:26



Eeeee... kakwo poweche da kazha
Oswen mozhe bi... Mule, praw si. I ne si praw. Ne si praw da sydish... sled kato na tozi swjat ima neshto, znachi towa neshto e Bozhie tworenie... znachi na Bog medicinata wse pak za neshto mu trjabwa, inache njamashe da ja ima. P.R.N. mnogo mydro kaza - kakwito pacientite, takawa medicina. no wse pak ne biva da ja otrichame. Za men tja e neshto kato otprawna tochka - basics... a ottam nagore pole za mnogo, mnogo rabota... No ako mi se predostaja instrument, kolkoto i primitiwen da e, njama da go othwyrlja... wse pak - w towa prewyplyshtenie njama da mi stigne wremeto da otkriwam wsichko iznachalo...
Zaeh se s medicina izkljuchitelno syznatelno. Prosto winagi sym znaela, che tam mi e pytjat... i w edin moment zapochnah da se pitam, dobre de, sledwash... polezni raboti, shte ti posluzhat, ama ne e towa... I to wizh, az tykmo si kazah, che ne e towa... i pomoshtta dojde, bez da sym ja poiskala... prosto iznikna Otgoworite zapochnaha da idwat, predi da sym postawila wyprosi... Ot men maj samo zawisi da ne me hwashta shubeto, koeto samo po sebe si e goljamata bitka... drugoto - Bozha rabota!
Njakyde w Okultizym si bjahme goworili i Dimo kaza, che za wseki lekar si ima pacienti. Kato zapochensh syznatelna rabota w edna posoka i kojto trjabwa - te namira. Towa mi e naj-malkata grizha...
Blagodarja na Gospoda, che me sreshta kogato trjabwa s kogoto trjabwa... i che sym gotowa da byda sreshtnata...



Spri sweta!


Тема Re: Тела и медицина- въпроси и отговори?????нови [re: Lucid]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 14:42



освен това има направления във връска със езотеричната медицина,(по Щайнер, Weleda), Учителя също дава методи.

също, лекаря да работи за това да няма пациенти. (moneyless)



Тема Re: Тела и медицина- въпроси и отговори?????нови [re: MУЛE]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано20.01.02 15:18



МУЛЕ, значи имам развити и четирите тела, защото обичам да правя връзки между явленията, ситуациите и другите взаимозависимости. :)))

Преди 13 години отказах цигарите с акупунктура в 4 точки на ушната мида, китайска медицина. Смятам, че в така наречените нетрадиционни методи трябва да се съсредоточат усилията на бъдещите медици - да лекуват причината, а не последствията. Хомеопатията е друг клон с тази насоченост.
Мисля, че има място и регресивната хипноза по отношение на психическите болести. С естествените средства да се коригират нарушените функции, баланс на енергията в чакрите и от там в цялото тяло.

Да ме прощава класическата медицина, но единствено хирургията оправдавам на този етап като грижа за човека. Химията и борбата на концерните за печалби не са ориентирани към добруването на човека.

Лусид, на теб като медик каква област ти допада?



@=>=>=


Тема Re: Тела и медицина- въпроси и отговори?????нови [re: shockwave]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано20.01.02 16:12



pediatrija
dechica...
a naposledyk... naj-malkite ot malkite, onezi, deto oshte ne sa rodeni
pomaga mi se w tazi oblast...
nishto konkretno ne znam, no yawno wyw Francija i w Bylgaria ima taka nar. Asociacii za prenatalno wyzpitanie...

mnogo, mnogo me tegli natam... ama pyrwo trjabwa da karam po zakonite na matricata...

Spri sweta!


Тема Re: Тела и медицина- въпроси и отговори?????нови [re: shockwave]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано20.01.02 17:04



Аз пък имам развити физическо-мързеливо, духовно, душевно и ментално-умствено.
Сега навлизам в астралното.
Кои са 12-те?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Тела и медицина- въпроси и отговори?????нови [re: shockwave]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 18:44




Твърдиш че имаш "РАЗВИТИ" ЧЕТИРИ ТЕЛА....
Не си си задала въпроса обаче ....КОЙ ГИ "ЗАВИ" ТЕЗИ ТЕЛА?
.................................
Кой хвърли четири плаща,кой ЗАВИ четирите савани, четили заблуди...върху тези и останалите тела?????
......................................
Зная ...не сте подготвени за тези въпроси.....

За да лекуваш нещо, СЛЕДВА ДА ЗНАЕШ КАКВО ПРАВИШ...а не да се заблуждаваш.
Това се отнася до лекарите....
Ако някой поправя колата ми, ДАЛИ ЛЕКУВА МЕН?
Ако някой се занимава с дрехите ми или тялото ми, което е едно и също нещо.. или пък ...със скафандара ми....ДАЛИ ЛЕКУВА МЕН?????
.........................................
Не желая да превръщам постинга в спор....
Лекарите ...все още не знаят кого точно и от какво го лекуват.
Никой не е доказал съществуването на ДУШАТА...или ДУХА...но те имат ОГРОМНО ЗНАЧЕНИЕ ...за състоянието на тялото...и тялото се ямяма следствие , а не първопричина....за болестите.
.................................................
Да лекуваш СЛЕДСТВИЕТО , без да отстраниш причината, която поражда това следствие....си е ....."съвременно лекуване".....



Тема Re: Тела и медицина- въпроси и отговори?????нови [re: Lucid]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 18:54




Непрестанни са опитите, за подобряване на популациите.
Непрестанни са провалите в тази област....
Лекарите ВЕЧЕ НЕ ЗНАЯТ БРОЯ НА БОЛЕСТИТЕ...и момента на тяхното възникване....и се щурат , като ....в... тъмнина.
....................................................
Нима , фактите , не смущават ентусиазма на лекуващите се и лекуващите лекари?
Че лекарите умерат по рано от пациентите си....не могат да излекуват себе си, а тръгнали да помагат на болните...ха ха ха ха
..........................................
Нима броя на аптеките, по градовете...десетки, стотици пъти повече, от тези преди десетки години...не показват и на слепите, ЧЕ ХОРАТА ПОСТОЯННО СЕ РАЗБОЛЯВАТ все ПОВЕЧЕ и повече????
...................................................
Нямам желание да пораждам спор...за или против.
Фактите са факти.
И те излизат извън медицинската сфера...защото медицината е ПОСЛЕДВАЩО МЕРОПРИЯТИЕ.... а не изпреварваща...тя търси с десетки години закъснение... ....в последствие, лекове за болести, които постоянно мутират и изменят характера си.,

МЕДИЦИНАТА НЕ Е ИЗХОД....та я порсто начин за удалжаване на агонията.
.......................................................
сложна е темата ...и не е за този клуб.....




Тема Re: Тела и медицина- въпроси и отговори?????нови [re: MУЛE]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 19:05




"Медицина"..."здраве".....неща, които не са ясни ...дори на тези, които ги практикуват.
Няма определение за това, какво е "здраве"...или ако го има, то е ..."НАУЧНО", тоест техническо....защото ....няма ясни критерии...
Хората се грижат САМО ЗА НЕЩАТА КОИТО СА ЗАГУБИЛИ ВЕЧЕ.
Едва когато загубят здравето, КАПИТАЛА С КОЙТО СА ДОШЛИ ТУК, НА ЗЕМЯТА, започват да го ценят и търсят....
...........................................
Дванадесет тела...за които съвременната медицината, дори и не ПОДОЗИРА И НЕ ГИ ПРИЗНАВА....отхвърля ги....по точно ....
Дванадесет ЗАТВОРА....КАТИНАРА...по пътя за това, което е ОТТАТЪК....което е отвън тези ДВАНАДЕСЕТ ЗАТВОРА И КАТИНАРА....
............................................
Съчувствувам на лекарите.....макар, често да попадам в тяхната ситуация.
А може би ...именно затова им съчувствувам...защото практически се занимавам ...с подобни неща....но от друга гледна точка.
.............................................
УЧИТЕЛЯТ Е ПРАВИЛ.....СЪЩОТО...и ...много внимавам, когато го чета на такава тематика...
Грешките се ... плащат скъпо....
...........................................
Дванадесет тела....няма да ви дажа, кои са те....но краят им излиза далеч извън предела на галактиката....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.