Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:15 03.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Да поговорим за медитацията  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано06.01.02 21:46



Винаги съм имал едно особено чувство за медитацията сякаш тя е не е за мен, че не е нещо нормално. Че не е чак толкова хубаво човек да се усамотява и да витае из разни въображаеми светове и т.н. Смятал съм, че тя не е нищо особено и не би допринесла с нещо в живота ми. Повтаряли са ми многократно, че е добре да се медитира и т.н. Сега аз пред вас ще разкрия и това, което открих за медитацията и последствията и за човешката душа. Тъй като знам, че повечето постоянни членове на този клуб не обичат да четат (дълги постинги), поне се надявам тези, които наистина ги интересува да го прочетат:

"Медитацията... Тя е основа на всички източни пътища за духовно развитие. Но какво представлява медитацията? Истината ви казвам: медитацията е изкуство да пребиваваш извън обществото, като едновременно се намираш в него; Това е способност да се разтвориш в Духа на Живота така, сякаш придобиваш истинска възможност да общуваш с Всевишния.
Но протича ли развитието на духовната тъкан при медитацията?
Човешката душа се развива само чрез действията на плътта. Кога човек придобива по-голяма сила: когато преодолява едно препятствие или когато го заобикаля?
Истина ви казвам: само в непосредствено преодоляване на всяка съблазън става пречистване на душата и увеличаване на духовната сила.
В състояние на медитация се уравновесява материалната енергия, чиито токове протичат в човешкото тяло по различни канали, което предизвиква уравновесяване и на психическата енергия. Това позволява човек да пребивава в своеобразно неутрално състояние, без да възприема никакви вредни въздействия. Но знайте: в това състояние от човека не се излъчва и топлина. Нима смятате, че вашият Отец ви е дал живот в плът, за да се стремите през цялото време да се откъснете от взаимовръзката си с тялото и заобикалящия ви материален свят? Плътта ви е дадена за да можете да развивате душата си. Защото напускайки тялото, душата прекратява своето развитие, въпреки че запазва някои свои качества и способността си да натрупва нови познания. Медитативното състояние, в което човек отначало се опитва да влиза от време на време, постепенно става постоянна форма на пребиваване. Такъв човек винаги ще бъде уравновесен, защото движението на Духа на Живота в него протича безупречно. Такъв чове все повече ще се отдалечава от чувството на страдание, което уж представлява важна основа за развитието. Но на кое развитие?
Страданието има две лица: страдание за себе си и страдание за хората.
Едното лице води до падение, а другото - до Възход.
От страданията човек може да се отдалечи или в състояние на най-дълбоко равнодушие, или целенасочено губейки всякаква вътрешна връзка както със заобикалящите го хора, така и със своята плът и нейните ценности, за което прекрасно помага медитацията. Тя позволява да се намираш сред хората и едновременно с това да отсъстваш. Но как тогава ще помогнеш на ближния си? И възможно ли е това, ако липсва способност за състрадание? Когато ваш близък се е превил под тежестта на непосилен товар и потърси подкрепа, разкривайки душата си пред вас, то, истината ви казвам, помощ може да му окаже само онзи, който поеме част от мъката му върху себе си. А тя вече трябва да се очисти с благодатната Влага, не само за да не навреди на вашата душа, но и да не се разплиска навън. С това ще съумее да се справи само онзи, който притежава необходимата връзка с Небесния Отец. Отсъствието на връзка с Бога прави човек слаб пред силата на мрака и на него му е крайно трудно да поеме чужда болка върху себе си. Защото натрупващите се в душата рани носят физически болести и чрез тях тъмнината принуждава човек да спре да прави добро.
За да очистиш и развиеш душата си преди всичко е необходимо да я разтвориш. Но колкото по-широко разтваряш душата си, толкова по-остро ще изпитваш болка за заобикалящите те. Отначало - за близките, след това за по-малко близките, след това за по-далечните, а накрая ще започнеш да преживяваш болката на счупеното клонче и безсмислено разрушения камък.
Движейки се по Пътя на Духовното Възхождение, е невъзможно да избегнеш тези страдания, но тях може да ги преодолее само вярващия човек. Съвременния човек не е осъзнал вярно понятието вярващ. В обществото дори се появи деление на "вярващи" и на "истински вярващи". Това не е правилно. Истината ви казвам, вярващ е този, който не отстъпва от вярата нито крачка, вършейки своите деяния. Другите "вярващи", които въпреки вярата си правят и по нещо благопристойно, са лицемери и най-големи носители на злото, тъй като именно те укрепват безверието.
Благодатта, идваща от Небесния Отец, неутрализира поетата от вярващия човек тежест и го прави способен да преодолява съблазните, като набира все по-голяма духовна мощ.
Да избегнеш удара - не значи да го преодолееш. Който избягва преодоляването на съблазните не може да придобие по-голяма духовна сила.
Пребивавайки в медитативно състояние в психическа уравновесеност човек запазва слабостта на душата си и нейната лесна уязвимост от камъните на мрака. Даже ако човек е установил и запазва прекрасна циркулацията на материалната енергия в тялото си и благодарение на това е разкрил свои допълнителни възможности, слабата му душа винаги ще излъчва слаба прохладна вълна. И ако отчетем истината, че у човек душата винаги властва над разума, разумът ще бъде подвластен на една слаба прохладна душа.
Девствена е Пътеката на Духовното Възхождение пред Лицето на Битието.
Товари с различна тежест очакват пътниците в преддверието на този Път. Тези товари не са носени досега и смирено очакват своите носачи. Силите им не винаги съответстват на избрания товар. Нещастните не осъзнават, че Господ наблюдава не широтата на възможностите, а усърдието, с което се носи предначертания товар. Какъв е смисълът да се заемеш с много неща и да не ги изпълняваш достойно?! Такъв носач ще бъде подвластен на силите на тъмнината и тежко му ако не постигне Съизмеримост!"

Редактирано от lex на 06.01.02 23:07.



Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: lex]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано06.01.02 23:02



Защо не попиташ директно "Принц Муле - син на цар Ум" по въпроса?
Той е явно експерт, защото постоянно споменава навсякъде, че бил "медитирал". Значи има наблюдения и впечатления какво е то - медитация.
Пък може и другите да научат по този начин.....

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: Oro]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано06.01.02 23:06



Да се надяваме, че ще си даде мнението по темата и по-това което съм написал




Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: lex]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 01:58




ЛЕКСИ...къде беше бе батка.....
ЛЕКСИ...молим те батка...не говори за медитация....НАПРАВИ Я.
НАПРАВИ Я БАТКА...можеш...усещам те че можеш....ЗНАОЯ ЧЕ МОЖЕШ.
ПРОСТО Я НАПРАВИ...не говори за нея, че колкото повече говориш, толкова по късно ще я направиш.............
И си подбирай, с "кого" говориш за МЕДИТАЦИЯ ЛЕКСИ....щото ....медитацията е начин на общуване с "НЕГО"...с БОГА.....



Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: MУЛE]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано07.01.02 02:05



Муле, всеки я може, аз това не го отричам Но нашите пътища се различават, така че не се учудвай от това какво пиша, така както аз не се учудвам и на твоите постинги, защото съм ги приел

Кажи ми какво мислиш за молитвата? - щом медитацията, според теб, е връзка с Бога

И вземи го пречети това и си дай мнението, интересно ще бъде




Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: lex]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 02:12




Прочетох те още веднаж ЛЕСКИ...ПАК СИ ЧЕЛ ВИССАРИОН...
Виссарион е прав.
Но ти не си вдянал добре, не си усетил точно казаното.
Виссарион ти казва ДА НЕ ЗЛОУПОТРЕБЯВАШ С МЕДИТАЦИЯТА.
Защото, ако ЗЛОУПОТРЕБИШ С НЕЯ....тя може да бъде НАРКОТИК.
Тоест, да стане твой път , за бягствоь от тази действителност , в която си.
Прав е, имайко пред вид, определени индийски учения които ПРОПОВЯДВАТ ТЕХНИКИ ЗА МЕДИТАЦИИ, които ...изискват постоянно 24 чесово прилагането на самите техники.
За това ВИссарион те предуреждава....
Има индийци, които постоянно лежат или ...са .....отделени от физическото си тяло.
Да!
Така е.
Но това не важи за тук...за хората тук...за теб...който още не познаваш медитацията и само заради това, пишеш и говориш за нея.
....................
Мулето ако познаваше изцяло УЧИТЕЛЯ, щеше ли да пише и да говори толкова и така , ... за Него?
Та тогава , ако го познаваше, ,щеше да му бъде досадно...неприятно....гнусно.
Но понеже, Мулето ...чете Учителя.., а ТОЙ Е НЕОПОЗНАВАЕМ, той е част от БОГА, а и чете не само НЕГО.....и не само НЕГО...не му е неприятно, гнусно и досадно.
УСЕТИ ТОВА....
Ето...усети , Мулето понякога чете ВИССАРИОН, ИИСУС, ЛАО ЦЗЪ...БУДА.
..ЛЕОС, ОРО...ТРУДНИя....ТЕБЕ....голямо разнообразие......
Как ви наредих...до мъдреците.....и то съзнателно го правя.....



Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: MУЛE]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано07.01.02 02:27



Айде, айде недей да си измисляш твои измишльотини. Много точно и ясно е казано Никъде не е казано да не се злоупотребява и да се ползва в малки количества

Но карай да върви, свободен си да си измислиш всякакви вариации на това, което е искал да каже Виссарион
Всъщност всеки ще го изтълкува така както му е угодно на неговия вътрешен свят и малко хора ще го видят в истинската му светлина. Не искам да кажа, че ти или аз сме прави, просто го казвам

За Истината може да говори само Истината

Ако ти се представяш за Истината, можеш да го обявиш, но да почваш да тълкуваш и да разясняваш на всеки какво е искал да каже Учителя, то е голяма Глупост.

"Има само един Учител и всички Учители са произлезли от него, има само един Ученик и всички Ученици са произлезли от него" - Беинса Дуно
Как ще ми разтълкуваш това?




Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: lex]  
АвторMУЛE...XA XA XA X A (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 02:58




Радваш окото ми ЛЕКСИ....
Само едното око...но то е КАНИБАЛСКОТО МИ ОКО...ХА ХА Х АХ А
Другото те гледа подруг начин ЛЕКСИ....
Чети сега"
""Има само един Учител и всички Учители са произлезли от него, има само един Ученик и всички Ученици са произлезли от него" - Беинса Дуно
Как ще ми разтълкуваш това?"

БОГ Е ИСТИНСКИЯ УЧИТЕЛ.....ЖИВОТА Е ИСТИНСКИЯ УЧИТЕЛ....ЦЯЛОТО Е ИСТИНСКИЯ УЧТЕЛ....това ти се казва
Беинса Дуно...ти казва..."АЗ СЪМ ФИКЦИЯ"...доведох те до Бога...СЕГА-САМ ВЪРВИ НАТАТЪК, защото не съм истинския ти УЧИТЕЛ...ТОЙ Е ЕДИН.
УСЕТИ ЛИ ТОВА ИЛИ ДА ПРОДЪЛЖАВАМ?
Същото казва и ВИССАРИОН...
Същото казва и ОШО.....
Същото казва и МАХАРАДЖИ....
ПРОДЪЛЖИ САМ НАТАТЪК....стигнал ли си до вратата на БОГА,...ОТВОРИ Я САМ И ДАВАЙ вътре в БОГА...ТОЙ ТИ Е УЧИТЕЛ.....А НЕ НЯКОЙ СИ ПЕТЪР ДЪНОВ БЕИНСА ДУНО, ОШО..VМАХАРАДЖИ....та са патерици, за сакати или за хора... както се наричат хората, за по възпитано ....ха ха ха ха ха .
ТОЙ САМИЯ-БЕИНСА...ИЛИ ТОЗИ , КОЙТО Е, никога не се е нарекъл УЧИТЕЛ...знай това.
Нито ИИСУС пък се е нарекъл УЧИТЕЛ....на хората....
Но понеже хората са глупави, кьопави, сакати....ТЕ САМО ТЪРСЯТ НАКОЙ СЛЕПЕЦ, който да ги води в тъмнината...и го обявяват за УЧИТЕЛ....ила за цар, за президент, за министъп-председател.....за ШЕФ...за НАЧАЛНИК.....
ГЛУПОСТИ.
Те търсят "патерици"....
"АЗ СЪМ ФИКЦИЯ, ЕДИНСТВЕНО БОГ Е РЕАЛНОСТ...ПЕТЪР ДНОВ НАПУСНА ФИЗИЧЕСКОТО ТЯЛО.... 1897 година"
Колко точно е ясно е казано ....нали?
Радвам ти се....как си се замислил върху това, което си цитирал....
......"Има само един Учител и всички Учители са произлезли от него, има само един Ученик и всички Ученици са произлезли от него" - Беинса Дуно "
Тъй да бъде....




Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: MУЛE...XA XA XA X A]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано07.01.02 14:25



Право казваш Муле, че на слепия и на сакатия са им нужни Учители
Този, който е затънал в тинята не може сам да се дръпне нагоре, ако някой не му помогне. Естествено може и сам, но ще са необходими много усилия и много време за това.
Аз не казвам, че съм излязъл от там и защо ме разобличаваш, че искам да имам Учител? Ти се подиграваш на един сляп и сакат човек, че е такъв. Така ли да разбирам това, което си написал?

"Преди да разрушиш, първо създай нещо и тогава пристъпи към действие"

Доколкото виждам Муле, ти тук постоянно рушиш... а какво създаваш? Ти можеш ли да понесеш отговорността, когато объркаш ума на някой човек и той се побърка незнаейки накъде да поеме? Можеш ли да предложиш на такъв човек алтернатива на това в което го обвиняваш?




Тема Re: Да поговорим за медитациятанови [re: lex]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано07.01.02 16:08



Доколкото виждам Муле, ти тук постоянно рушиш... а какво създаваш? Ти можеш ли да понесеш отговорността, когато объркаш
ума на някой човек и той се побърка незнаейки накъде да поеме? Можеш ли да предложиш на такъв човек алтернатива на това в което го обвиняваш?

Не естествено!
В това е проблемът!
Този роб на Ума си като бесен търчи от клуб на клуб и навиква хората, осъжда ги по най-безобразен начин, нарича ги с отвратителни епитети и ги срива с земята....обзет от един бяс, че той е призваният и водача и будителя...И не подлежи на никакъв контрол и не поема никаква отговорност за делата си на разрушител...
Но истината е, че САМореализирал се човек на този свят
НЯМА И НЕ МОЖЕ ДА ИМА. Това е много древен закон и важи с всичка сила и днес!!!! Иначе нямаше да се появяват във всички епохи Учители - да показват най-прекия път към Сърцето.
Този нещастник дори не си дава сметка каква огромна отговорност носи за дейноста си да проповядва над учителите и над всичко СВОИТЕ СОБСТВЕНИ НАЛУДНИЧАВИ ИДЕИ. Той е въздух под налягане. Кух и загубен в безкрайните лабиринти на един изтерзан мозък. Роб на ума си. Той може да си фантазира и да се бие в гърдите, че е постигнал това и онова......Но не е! Не е начина по този. Законът за кармата го гони на всяка крачка и ако спре дори и за малко да смуче енергия от юзърите на клубовете
като вампир....аз не знам какво може да го спаси ...това панаирджийско чучело-палячо.


" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.