Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "Единствената причина за нещастието на хората..."нови  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 20:52




Мисля че подобен цитат, беше разглеждан някъде....но ...това не е важно.
Ето го:
"Единствената причина за нещастията на хората, се дължи но това, че те не мислят"
Много дълбок ...анализ е необходим тук.......
"...те не мислят".....ХОРАТА НЕ МИСЛЯТ....хората изобщо не мислят.
Учителят е ...психар...психопат...глупак...нещастник...или...?
Може би ...пък да не е психар, психопат....глупак и нещастник.
Може би, тези КОИТО МИСЛЯТ ЧЕ МИСЛЯТ...са .....дрън дрън.
Зависи от гледната точка.
"....за нещастието на хората..."...не на част от тях..., на някои от тях...А НА ВСИЧКИ ХОРА...усети това...ВАЛСО....СЕЛЕСТА...за вас го пиша това.
Този път упоменавам имената ви....за да усетоте разликата ...и когато следващия път. не видите иманата си, ДА НЕ СЯДАТЕ НЕПОКАНЕНИ НА ЧУЖДА МАСА....щото тази маса, може да не е за вас.
А така...стевакато на ВИТОША...парвя супа и ...идва един БРАТ... и казва : ТИ ТАКА Т И ИНАЧЕ ...дрън дрън...
ПИтам го...вода донесе ли, продукти данесе ли, огън запали ли....нещо сгатви ли?
Ами ако не си...донесъл нищо..КОЙ ГО ИНТЕРЕСУВА ТВОЕТО МНЕНИЕ?
И защо идваш да го споделяш?
Хубаво споделил си го...няма лошо в това...КАРАЙ ДА ВЪРВИ...не ви правя забележка...да не се разсърдите.
От кога рия и правя супа в този клуб?
Ви вече ми помагате...така че имате право , да ми пишете такива постинги.
СЕГА излезте от списъка на ХОРАТА...и не бъдете ..."пишман"... мислители.
И асо сте ми врагове...., щото на мен пирятели не ми трябват, ... то бъдете врагове от класа....не се павете на хора...на плужляци, на нещастници....на "мислещи" същества.....каквито още сте....
Я поразвиите нещо по мисълтта на УЧИТЕЛЯ ИЛИ НА НЯКОЙ ДРУГ....мъдрец.
Светъл ден....



Тема Re: "Единствената причина за нещастието на хората..."нови [re: MУЛE]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано05.01.02 21:14



Стендал в Червено и черно беше писал за Жулиен Сорел-Единствената причина за нещастието му беше, че мислеше хората за по-умни отколкото са...или поне нещо в тоя дух...
Та, муле, с тая мисъл на твоя учител, когото ти наричаш Учител, аз не съм съгласна. И затова си мълча. Замълчах си първия път.
Не ми се спори и върху моето отношение към теб...това пък е съвсем безмислен спор.
Има твърде много неща, за които уважам мулето, но на мен не ми е учител, нито ми е враг. Смятам го дори за приятел. Затова и не говоря зад гърба му.
Подушвам, че се намесва някакво его...и това е твоето его...

Еволюцията няма за цел да създава благоденствие, а богове


Тема Re: "Единствената причина за нещастието на хората..." [re: Selesta]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 00:36




Глупости ....
Но няма да ти кажа , кое точно са глупости...но има такива.
Спомни си ОШО...понеже не знаеш и не те интересума Учитуля...нека ти припомня ОШО...той о ТВОЙ И МОЙ УЧИТЕЛ СЪЩО.
Той казва нещо от солта..."Мислите са като облаците...идват и си отиват. Но ти се привързнаш към тях.Не се привързвай към облаците.Мислите са като пътниците...пътуват...всяка мисъл има крайна цел....минават покрай теб, но не се привързнай към тях...бъди зритал....не мисли , че това са твои мисли...те не са твои мисли..." и т.н....пре предавам ти това, в най общ текст, разбира се , не е точен цитат.
Няма никаква разлика в това, което КАЗВА ОШО..и това, Което казва Учителя.
Никаква.
Години вече ги сравнявам.
Години вече пия от тяхното слово....
Никаква разлика няма...и двамата са солени...даже са горчиви на вкус.
"..., аз не съм съгласна. И затова си мълча. Замълчах си първия път."
Това ...."эа първия път" ми хареса.....
Много пъти е трябвало да замълчаваш, но не си го правила.
Сега го направи осъзнато...и не сбърка.
Ама това за "съгласието"... и несъгласието ...си е от УМА...само той дава съгласие или отрича.
Той няма никаква друга роля в крайна сметка...освен да обощи информацията и да я санкционира...с... "да" или "не"...
Толкова за сега...и знай, почти винаги ...мога да те противопоставя на ОШО, който и двамата уважаваме и обичаме и на УЧИТЕЛЯ...който също уважавам и обичам.
ТЕ НЕ СА МЪРТВИ....Мулето ги вижда много често....как се усмихват.....

Ошо казва..."МНОГО УМОВЕ СЪМ ПОБЪРКАЛ...не се съмнявай , ще побъркам и твоя...само ми дай време...колкото и да се съпротивляваш...ще го побъркам"
Мулето е с побъркан ум...направо сбъркано муле.....ненормално...лудо Муле




Тема Re: "Единствената причина за нещастието на хората..."нови [re: MУЛE]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано06.01.02 00:49



Ошо мен е побъркал повече от теб.
Затова аз правя опити и все по-успешни да го живея.
Пък ти го сравняваш. С другия ти учител...пардон Учител...
Нищо лошо, де...Ошо не ревнува, ти си знаеш...
Само дето не живееш ни единия, ни другия...
Сравняваш ги...и сам си призна...
Казах ти-Ошо е прикривач и лисан и е роден и не е роден...ама ти сравняваш....
Често казваш, че говориш с Ошо, с учителя...пардон Учителя, с Исус...
За сведение-аз не говоря с ни един от тях...аз мълча....ние мълчим...мълчаене...

Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте бог, но не можете да изберете да не бъдете


Тема Re: "Единствената причина за нещастието на хората..."нови [re: Selesta]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 01:49




Нивото на преписката между нас пада.
Усети това.
Хвани и разсъждавай нещо ...върху "техен" текст...МЪДРОСТТА ВЯМА ИМЕ И НЕ СЕ РАЖДА...ВСЕКИ ЕДИН УЧИТЕЛ Е ПРОЗОРЕЦ КЪМ БОГА...нищо повече.
Той те довежда до прозореца...ако искаш глесай , ако искаш, моля те -сравнявай прозорците...без да гледаш навън....
А ако искаш,като сега, ГУБИ СИ ВРЕМЕТО С МУЛЕТО...то няма какво да ти даде...
То и Мулето се губи времето с теб и Трудния.... но това е друга работа ...а и Мулето е тъпо муле...кътър....скот...живтно...не разбира от думи и разни работа.....
Дай нещо ....разсъждавай писменно върху нещо от НЕГО или от тях...това може да е полезно за Мулето ...да му отвори сляпите очи....да му помогне да стане нещо повече....., а може да помогне и да някой друг...знаеш ли?
Божия работа е това.....



Тема Re: "Единствената причина за нещастието на хората..."нови [re: MУЛE]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано06.01.02 02:01



Не съм такъв човек, муле.
Не ми се разсъждава върху нищо от Ошо. Каквото е казал, казал е. Каквото е посял в мен, посял го е. Идва време, когато което трябва, почва да расте...или си намира мястото.
Има много моменти, в които изплува в съзнанието ми нещо...много неща, които е казал и които аз не съм и помнила, че са в мен.
Какво да си чопля разсъждения изпод ноктите ли.
Хващам цитат, изпирам го, изтръсквам го и минавам към следващия. Ти си тук на ход и цялото пространство е твое.
Аз не съм философ, муле.
Аз не съм философ-муле.

Ошо често повтаря, че не трябва да го мислим и да го разсъждаваме. Защото го изпускаме. Разсъждавайки, го пречупваме през призмата на ума си. А умът е старото. И така го пропускаме...
Най-големият скандал с човек, на когото много държа, беше, когато ми каза, че не чета Ошо критически. Даже и не можеш да си представиш какво стана.
Приемам това, което Ошо ми е казал-да го слушам, това, което трябва, ще намери място, зърното, което ми трябва, ще намери почва и ще покълне само...в тишита...и в тъмнина...разсъждавайки върху думите му, ще пропусна единственото ми нужно-семето...

Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте бог, но не можете да изберете да не бъдете


Тема Re: "Единствената причина за нещастието на хората..."нови [re: MУЛE]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано06.01.02 02:27



Та всъщност исках да кажа, че Ошо е лисан и противоречив и прикривач и т.н. Но безпрекословно съм приела, че е прав в думите си да се оставя и да го слушам без да намесвам ума. И да слушам тишината между думите. Просто не набърквам ума...имаше една техника-да казваш само да.
Каквото и да каже, приемам го, не го слушам критически, не споря с него.
Докато в един момент спрях да го приемам с ума си.
Затова и не мога да си хвана някой цитат и да си разсъждавам върху него. А в процес на разговор неговите семена сами изплуват в съзнанието ми и ги казвам...като сега...

Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте бог, но не можете да изберете да не бъдете



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.