Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 27.07.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Дали изобщо ми пука?  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано05.01.02 18:54



Гледам напоследък мулешки разклонения, клонинги и шизофренични разсейки и се чудя - има ли значение, аджеба кой пуска постинги, ако има нещо което да те провокира в тях?
В крайна сметка в една виртуална среда като тази, не е чак толкова важно кой е действителния (анонимен все пак) автор на даден постинг, щом постинга е постигнал целта си и ти е помогнал да видиш нещо ново, незабележимо до момента за тебе.
Дали автора ще е Муле 1-во, 2-ро или ПсевдоМуле 3-то, за мене няма никакво значение. Важно е дали ще открия нещо което да ми послужи. Звучи егоистично, което не пречи да е вярно. В крайна сметка, нали задоволяването на глада за знания е една от причините да влизаме тук, а гладния много - много не пита кой е хлебаря, преди да се нахрани.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Дали изобщо ми пука?нови [re: valsodar]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано05.01.02 19:04



И аз съм на това мнение...
Преди малко четох постинг на муле някое си-как трябвало да сме внимателни, за да разпознаваме кой кое е....
Много мислех да му кажа, че пет пари не давам кой кой е. Ако муле го е еня да го разпознават, да се регистрира. Ако не го е еня-да не пуска постинги разпознавателни...
Ама накрая реших да не отвръщам...кой знае на кое муле ще се натреса...

Еволюцията няма за цел да създава благоденствие, а богове


Тема Re: Дали изобщо ми пука?нови [re: Selesta]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 20:18




Вярно е...прави сте.
Зад всяко написано нещо .....стои енергия.
Мулето я вижда...но вие не.
Мулето ви предураждава , че не всичко , което прилича на хляб е хлаб.
И че не всичко което лети , се яде.
Вие не пиремате това...и разбира се сте прави.
Всъщност не съм предупреждавал и вас.
Така че, понеже там не стои надпис ЗА СЕЛЕСТА или за някой друг...свободни
сте, да мислите , даил воъобще се отнася въобще за вас.
Чето отново постинга ти СЕЛЕСТА..../усмихвам се/
Както и Мулето ...може да приеме, че този постинг не се отнася до него.
Мен обаче, ме интересува какво ям и какъв и източника на храната ми.
Изключая хляба....НЕ КОНСУМИРАМ или СИЛНО ИЗБЯГВАМ ХРАНА...готвена и докосвана въобще от хора.
Имам остования за това.
Имам доста опитности в тази насока
Бил съм достатъчно време ПОМИЯР.
Сега вече ..., пак съм помияр, но вече по малко.
Всичко написато и четено е ДУХОВНА ХРАНА.....и тя си има източници, някои от които ...са много мътни и смрадливи....

"Много мислех да му кажа, че пет пари не давам кой кой е. "

За Мулето не е така...то търси "извора+ и го намира В ОШО, УЧИТЕЛЯ И ...т.н.....
"....пет пари..."....дори е знаеш ЗАЩО ИМЕННО СА ПЕТ ПАРИТЕ , а не повече или по малко...и това има цвят, мирис....форма...но не я виждаш.
Като малки деца сте...
Ако съм тук, зощото ме интересува твоето мнение Селеста...или петте ти пари.....явно ....нещо не е наред.
Предупредих те...само така...защото виждам неща, които хората не виждат.
И Валсо също...макар и неговото мнение, да не ме вълнува.
Направихо го и се извинявам за това, ако го считате за нередно...

Самия факга ,че мислите по тези въпроси...показва ЧЕ ТЕ ВИ ВЪЛНУВАТ.... и че мислите, ЕДВА ЛИ СА ТОЧНО ВАШИ....но както и да е....
Основното в този клуб, са ОРГИНАЛИТЕ върху коите си позволявам да разсъждавам....направете го и вие.
Що се хващате за Мулето ...то не е същественото тук.
И въобще, има ли нещо съществено тук...където има много гладни хора?
Защо са гладни?
Защо дори не виждаг каква храна консумират?
Защото не виждат и затова и са гладни...ЗАТОВА.....



Тема Re: Дали изобщо ми пука?нови [re: MУЛE]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано05.01.02 20:37



Муле 1...2...3...оригинал...4...,
Бисери има навсякъде и дори понякога в най-големия куп лайна се крие най-големия бисер...
Аз не желая да съм стерилна, да дишам чиста прана, да ям чиста храна, да спирам дишането на физическото си тяло.
Което и муле да си, залиташ. Умъртвяваш се. Ошо казва, че колкото и да чупиш пръчката, тя винаги ще има два края. Не можеш да елиминираш единия.
Добро-лошо; чисто-мръсно...Всичко това са понятия на ума, нали го знаеш...всъщност това ме навежда, че не си оригиналът...дори и да си оригиналното муле...
Прекалено гнуслив и стерилен ставаш. Спря си сърцето оня ден, вчера спря и дъха си.
Истинското муле знае, че бог е навсякъде...Защото знае Ошо...Ошо знае, че бог е във всичките мулета по всичките земни кълбета...а това знае и истинското муле...Но не и ти...дори и да си истинското муле, не си оригинала...

Еволюцията няма за цел да създава благоденствие, а богове


Тема Re: Дали изобщо ми пука?...ТВОЯ РАБОТА енови [re: valsodar]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 20:37




Ето ...помисли върху това, което си изписал:
"В крайна сметка, нали задоволяването на глада за знания е една от причините да влизаме тук, а гладния много - много не пита кой е хлебаря, преди да се нахрани."
АБстрахилам се, че това касае МУлето, защото такова нещо НЕМА.
Чети:
"на глада за знания е "....кой е гладен за знания ТИ?
Глупости.
Ти не си ума си!Но това е друга и вече досадна тема...
Ума е гладен за знания,ЗАЩОТО ТЕ МУ ЛИПСВАТ.
Знанията,ума, това е дървото ЗА ПОЗНАНЕ НА ДОБРОТО И ЗЛОТО...
"Зная че нищо не зная"...това е отказа на един мъдрец, да се откаже от знанията.
Имаш път до там....
Разглеждам ти само едно изречение, от твой постинг...нищо повече.
Разгреждам го , не защото ...ми е интересно.
Разглеждам го, защото предполагам, че на теб ще ти е интересно.
Мулето менте...едва ли ще направи това...защото то е заслепено ..от други идеи и цели.
А ти си ГЛАДЕН...за знания.
Не бъди помияр.
Предполагам не се чукаш със всяка срешната жена, която дори и НЕ ТИ ХАРЕСВА...тоест подбираш ги по някъкъв принцип.
Ами същото е и в четенето на литература.
Понякога усещам още преди да съм чел нещо, и ...когато това усешане е осезателно, ДОРИ И НЕ ОТВАРЯМ ТАЗИ КНИГА ИЛИ МАТЕРИАЛ...дори и постинг.
Защо да губя време или да се цапам?
Не ви ли се е случвало , да имапе допир с хора, с любовници, от които после, да се чувствувате НАЦАПАНИ....заразени?
Особенно жените питам....
Много е важно кой е "ХЛЕБАРЯ"... ВАЛСО...ама много.
Много гладни хора има по света...защото са гризнали ХЛЯБ ОТ КОФТИ ХЛЕБАР.
Затова Учитела препоръчва ...КОГАТО.. КУПУВАШ ХЛЯБ...избери от кого ще го купиш.
Веднаж, разказвал съм това тук някоде, ХАПНАХ ХЛЯБ, купен и донесен на Бовака на Витоша, НА ЕДНО НЕЧИСТО НО ДОБРО СЪЩЕСТВО.... и не бях сам...в яденето....защото ...очаквах ... какво ще стане после.
Два дни, после...от няколко залъка хляб....ми се стъжни ....
И на СИНА която яде заедно с мен от хляба,от същото същество...и на нея и се стъжни....
Питай я.
Тя има опитност.....за съжаление неприятна...както винаги....
Карай да върви....не чети коментариите...РАЗСЖДАВАЙ ВОРХУ ТЯХ, а не върху второстепенните неща...като това тук......



Тема Step by step...нови [re: MУЛE]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано06.01.02 13:57



Стъпка по стъпка човек се развива. Първо задоволява най-низшите си потребности, които са и най-първични на едно неосъзнато ниво, като потребност от храна , топлина и общуване. Едва след това започва лека-полека да отделя внимание на "по-несъществени" неща , като размисли върху живота и идейни концепции на други същества.
Апропо, това имах предвид за хлебаря - до един момент си помияр, който поглъща всичко наред, с една единствена цел засищане, а от един момент нататъка, когато оцеляването спре да е самоцел, започваш да подбираш храна според вкуса и нуждата ти от нея. Надушваш кое си е за тебе отдалеч и мигом си в състояние да разпознаеш това, което е под опаковката каквато и да е тя. Започваш да подбираш - на едно ще се възхитиш, друго ще преглътнеш някак си, трето ще подминеш с погнуса. Но! Но всичко това започва от момента, в който вече си спрял да гониш безцелното знание, а си започнал да оценяш познанието. Да познаваш, кое от всичкото това си е точно за тебе и кое не.
В тази виртуална среда си има някакви псевдоетикетчета с надписи "МУЛЕ", "Селеста", "Valsodar" и прочие и прочие етикети на продукти, отпадъци и субпродукти привличащи консуматори от всякакво естество, но нали обменът на идеи, усещания и светогледи е една от причините да сме тук?!
Така че, какъв ще е точно етикетът върху това което се предлага във форума няма значение. Безмислено е да се робува на марката - всеки си има силни и слаби моменти, постинги и реплики. Важна е онази пясъчинка незабелижима, която ще наколони везните в една или друга посока, ще те промени и ще те подтикне в посока , непозната за момента. Ще та направи по-малко консервативен и по-открит за света около теб. Това е важното за мен.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.