Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема "Аз исках да чуя от теб нещо за душата, а не самонови  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано14.12.01 07:14




ЛЕКС...пише:
"Аз исках да чуя от теб нещо за душата, а не само за ума "...и Мулето му се смее незлобливо....ха ха ха ха
ЛЕКС,КОЙ ДОКАЗА СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА ДУШАТА?
Никой....!
Учителя казва, че ТЯ Е ОТ СЕДМИ ПОРЯДЪК....а ДУХЪТ Е ОТ ДЕСЕТИ ПОРЯДЪК.
Но той не твърди че ДУШАТА СЪЩЕСТВУВА....той твърди , че ЕДИНСТВЕНО БОГ СЪЩЕСТВУВА.
Той не твърди, ЧЕ ДУШАТА Е БОГА..., че ДУШАТА Е "ОТ" БОГА.....нещо отделено и като такова.....НЕРЕАЛНО.....
ЛЕКС БАТКА....чети по дълбоко ...бе ЛЕКС....

"Аз исках да чуя от теб нещо за душата, а не само за ума"
"Гладна кокошка просо сънува, а ЛЕКС не е кокошка и затова сънува друго"




Тема Re: "Аз исках да чуя от теб нещо за душата, а не самонови [re: MУЛE]  
Автор BлaK (непознат )
Публикувано14.12.01 08:22



Нима мислиш, че не съществува душа? Че сме само тела? Или останалото извън тях го наричаш и характеризираш подруг начин?



Тема Re: "Аз исках да чуя от теб нещо за душата, а не самонови [re: BлaK]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано14.12.01 08:40




А БЕ ВЛАК...ще изпуснеш гарата бе....ха ха ха х
Мисленето е от ТРЕТИ ПОРЯДЪК...а ДУШАТА Е ОТ СЕДМИ ПОРЯДЪК.
Не можеш с мислене, да докажеш и отречеш нещо, КОЕТО Е ИЗВЪН И НАД МИСЛЕНЕТО КАТО ПРОЦЕС...
УСЕТИ ТОВА.
ДА.., "МОЖЕ БИ"....имаш тяло...но не е само това....
Да, ..."МОЖЕ БИ"...имаш душа...но не е само това...
ДА..."може би".... имаш и Дух...но не е само това...
Пиша "МОЖЕ БИ"...и то в кавички...и то не случайно....

Защото "МОЖЕ БИ ТИ СЪЩЕСТВУВАШ"...а може би..."НЕ"...
"Да бъдем или да не бъдем"...."СЪМ ИЛИ НЕ СЪМ".....СЪН ИЛИ НЕ Е СЪН"...
Докажи си първо това.....



Тема Re: "Аз исках да чуя от теб нещо за душата, а не самонови [re: MУЛE]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.12.01 10:21




Ех, муленце, муленце

Никой не бил доказал душата

А кой доказа теб, кой доказа ума, кой доказа, че съществуваш.... и кой ти каза и доказа за седми, десети и трети порядък

Аз знам, че има душа и тя е от Бог и ние сме негови образ и подобие..... аз знам, че същността на човека е душата.... защото го усещам

Какво усещаш ти си е твоя работа




Тема Re: "Аз исках да чуя от теб нещо за душата, а не самонови [re: MУЛE]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.12.01 10:35



Муленце, това ми беше достатъчно да разбера какво ти е отношението за душата и че всъщност ти криеш своята... Ти не я усещаш, усещаш единствено финните физически и мисловни състояния, но ти не усещаш душата си.
Наблюдавах досега твоите постинги и не видях прояви на душата ти.... ти имаш прояви единствено на ума. Изгубил си се в ума си и криеш душата си.
Спомни си детството ти и младежките ти години.... спомняш ли си там прояви на твоята душа?
Всъщност ти може и да нямаш душа... Учителя казва, че има хора без души... изпратени от извънземния разум при хората да ги учат как да живеят по-добре. Те живеят единствено със своя си разум, както и ти Муле.
Не можеш да ме разбереш нали? Разбираш единствено с ума си, с финните физически състояния.... но знаеш ли какво? финните физически състояния не са духовни, те са физически.... телепатия, чуване на гласове, пророчество и т.н. все феномени познати ни в последно време.
Муленце, това не е духовно, това са финни физически светове.

Кажи ми нещо за душата Муленце? Какво усещаш за нея, не ми говори кой какво говорил и кой какво доказал и недоказал?

Муленце знам, че ти не харесваш чувствата, защо?




Тема Re: "Аз исках да чуя от теб нещо за душата, а не самонови [re: lex]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано14.12.01 11:33



Тук има нещо...колкото и невероятно да звучи, почти се съгласявам с теб...
Че някои хора не усещат с душата, че тя е терра инкогнито за тях. И не могат да разберат, когато им се говори за душата...Сефте чувам, че умът е от трети порядък примерно, душата от 7 и т.н...
И не визирам муле, че е без душа.
Но има хора, които наистина не са в час с душата и не могат да боравят с нея.
Като тяло, което изобщо го нямат...
Да не повярваш, Лексо, веднъж и аз да съм съгласна...отчасти...



Тема Re: "Аз исках да чуя от теб нещо за душата, а не самонови [re: Selesta]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.12.01 11:37








Тема Re: "Аз исках да чуя от теб нещо за душата, а не самонови [re: lex]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано14.12.01 12:14



Аз не съм такъв специалист по душата и всичките там тела, пък и се намесвам в твоя отговор до Мулето, но много искам все пак да ми отговориш:
1.Кой Учител казва че има хора без души?
2.Тия финни физически състояния, които не са духовни /ако това е така/ - това лошо ли е? Усещам негативизъм в това. За вселената, за Бога - ако ги има тези бездушевните - това е лошо, така ли? Те не са божие творение ли, извън битието ли са?
Ти казваш:"Муленце, това не е духовно, това са финни физически светове." - добре, и какво?
Наистина ли знаете какво говорите, когато говорите за душата?
Само не се сърди





Тема Re: "Аз исках да чуя от теб нещо за душата, а не самонови [re: Eднa лeля]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.12.01 13:30



Виссарион е този, който е казал, че има хора без души.
Човек може да съществува и без душа, така както съществуват и извънземните.
Но ние се различаваме от тях, по това, че ние имаме душа и това е нашата същност. Създадени сме по Божие образ и подобие - смятам, че това се отнася за душата, а не за тялото ни. Ти как мислиш?
Финните физически състояния не са лошо, те са част от физическата Вселена... и тук ще кажа, че се прави разлика между физическата Вселена и света на душата... т.е. това са два отделни свята. Има двама създателя, два Бога. Единия е физическия, а другия е духовния. Ние сме смесица и от двата... т.е. ние ползваме творението на физическия създател, за да носим създанията на духовния създател. Т.е. ние имаме душа, която не е присъща на физическия свят. Животните нямат душа... те могат да имат ум, но не и душа, могат да разсъждават, но не могат да усетят това, което усещаме хората с душата си.

Проблема е в това, че в момента човечеството върви по грешен път, т.е. по пътя на разума, по физическия път (ако мога така да го кажа)... а истинския път на човека е по Пътя на Душата, защото това е същността на човека. И от тук произтичат много неща, страшно много неща.
Това означава, че основата на нашата цивилизация е грешна, ако е правилна то Иисус Христос нямаше да дойде, и нямаше да обещава, че пак ще дойде... ако вървяхме по правия път въобще никой нямаше да ни навестява.




Тема Re: "Аз исках да чуя от теб нещо за душата, а не самонови [re: lex]  
Автор . ()
Публикувано14.12.01 13:54



душко, потвърждаваш ми някои неща, може да вземеш мерки.
Според мен е опасно да се вярва на такива неща.

Посветени учители дават други неща, от което следва, че...

петата раса е имала за задача да развива ума и разсъдъчните способности.
Ако трябваше да сме без ум и само да вярваме, това да не е сложно.
Човек има и Дух, не само душа, той е вечен, но ти ако продължаваш с вис...
Опасно е, ама не искам повече да губя време.
Може да помислиш какви са причините, които...

бих отговарял на сериозни постове.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.