Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Mojem li da pomagameнови  
Авторgitri (Нерегистриран)
Публикувано10.11.01 23:28



Gotovi li sme da pomognem na drugite. Vinagi li pomagame ot dobri chuvstva....



Тема Re: Mojem li da pomagameнови [re: gitri]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано11.11.01 07:26




Как можеш да помагаш на другите, ако не можеш да помогнеш на себе си?
Ти питаш-"МОЖЕМ ЛИ..."...който въпрос звучи така:" Не зная как и не зная дали мога..."- което означава че ТИ НЕ СИ СИГУРЕН В СЕБЕ СИ и не знаеш неща, които засягат само теб.
А това значи , ЧЕ НЕ МОЖЕШ ДА ПОМОГНЕШ НА СЕБЕ СИ...
А желанието ти, да помагаш на другите...е желание, да ти бъде помогнато на теб....
Успех и дерзай...



Тема Re: Mojem li da pomagame [re: gitri]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано11.11.01 11:23



Вселената е едно цяло. Битието е едно цяло. Битието е като огромна паяжина, в който и край на паяжината муха да се закачи, вселената потрепва цялата, всичко е взаимосвързано...Листо есенно, когато пада сега, пред прозореца ти...цялата вселена се променя.
Дървото има нужда от слънцето, за да живее...слънцето има нужда от дървото...по свой начин, по друг начин...както слънцето влияе на дървото, така падащият лист влияе на слънцето...
Ако на света се появи едно просветлено същество, цялата вселена пее, тя се влияе от един падащ есенен лист, когато се появи просветлено същество, добро същество, вселената изпада в екстаз...променя се, става по-щастлива...и всяко нещо в нея се променя...
Ти просветлено същество ли си? Щастливо същество ли си? Караш ли вселената да пее?
Ако това не го умееш, как можеш да накараш другите да пеят?

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Mojem li da pomagameнови [re: MУЛE]  
Авторgitri (Нерегистриран)
Публикувано11.11.01 16:04



Neznam dali samo na teb taka ti zvuchi ili na vsichki, no s vuprosa si poveche iskah da nakaram horata da se zamisliat i da pochnat da pomagat na drugit. Mejdu drugoto nali znaesh da ne gledash slamkata na brata si.. (koeto i az sega pravia de :), a da vidish gredata v tvoeto... :))) Ne smiatam che koito kritikuva e po dobur ot drugite :)))



Тема Re: Mojem li da pomagameнови [re: gitri]  
Автор sofianka ()
Публикувано11.11.01 17:08



Chovek v molitvite si moje da prizovava Bog da go prati da pomaga, a pri prizovavane vinagi se namira drug choivek v bezpomosht na koito tochno ti v sluchaia mojesh da okajesh pomosht.



Тема Re: Mojem li da pomagameнови [re: gitri]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано11.11.01 17:46




Мулето не те критикува...То въобще не е от хората, и затова,общението му с тях-хората, не е по тези закони.
Можеш ли да обясниш на едно куче, че не е хубаво да хапе братята си- тоест хората????
Не можеш, защото хората , не се считат за братя на кучето, макар да са такива, а пък кучето, не разбира от приказки....
Мулето е по особенно животно....



Тема Re: Mojem li da pomagameнови [re: Selesta]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано11.11.01 17:48







Тема Re: Mojem li da pomagameнови [re: gitri]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано11.11.01 22:22




Изключено е хората да си помогнат едни на други.
Хората могат да си помагат, само ПОМАГАЙКИ СИ НА самите СЕБЕ СИ...
Само този ,който може да оцелява и да си помага САМ, може да помага на другите...УСЕТИ ТОВА.
В противен случай.....нещастията се увеличават....лавинообразно....
Нещастника, може да причини само нещастие....
Той не може да причини ЩАСТИЕ, защото щастието не може да бъде причинено, то е БЕЗПРИЧИННО.....



Тема Re: Mojem li da pomagameнови [re: MУЛE]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано11.11.01 22:24



Zashto da e bezprichinno?




Тема Re: Mojem li da pomagameнови [re: MУЛE]  
Автор3.14 (Нерегистриран)
Публикувано12.11.01 11:02



Какво имаш предвид под "оцеляване" ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.