Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Сведенборг....  
АвторTP (Нерегистриран)
Публикувано07.10.01 17:55



" Ако вие четете Сведенборг, ще видите че неговият възглед за живота е приблизително верен т.е. близко до Истината." Из "Съборни беседи от Учителя" дадени през 1926 на "Изгрева"

Някой да е чел книги на/за Емануил Сведенборг или да знае дали има да се продават?
Засега имам само една "Книгата Битие" съставена от Елеазар Хараш, а за други незнам дали въобщте има. Всякаква информация за него е добри дошла.
Благодаря!



Тема Re: Сведенборг....нови [re: TP]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано07.10.01 18:08



А ти коя или кой си, че даваш такива твърдения-верен до истината, приблизително верен...
Боже, колко гордост има по тоя свят, боже!
Да не си играл/а като дете в пясъка с истината, а?

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Сведенборг....нови [re: Selesta]  
АвторTP (Нерегистриран)
Публикувано07.10.01 18:35



Я, по-добре виж, че това е цитат от беседите на Учителя!



Тема Re: Сведенборг....нови [re: TP]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано07.10.01 18:58



Сори. Значи учителят подвежда учениците си в голямо заблуждение. Защото подсилва егото с утвърждение на факта, че те са близо до истината. Това изказване е много непремерено.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Selesta, слез на земята.нови [re: Selesta]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано07.10.01 21:59



Моля те не се проявявай като Валентин! Правиш втора грешка. Сведенборг не е ученик на Учителя. Поне в Земния смисъл. А ако питаш какво имам предвид с последния израз - всички Духове (или Души, както искаш) които в Земния смисъл са му били ученици (по времето когато е бил на Земята) ги е свалил лично Той, за времето в което ще бъде тук.

Най-голямото недоразумение произтича винаги от това, че независимо какви са причините за това - Учителя (Беинса Дуно) е възприеман като обикновено човешко същество.



Тема Re: Selesta, слез на земята.нови [re: Oki]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано07.10.01 22:11



Беинса Дуно е бил Посветен, както и Рудолф Щайнер.
Много са ми близки по дух.
Е, не искам да кажа, че и аз съм такава, а че за мен са Авторитети.





@=>=>=


Тема Re: Сведенборг....нови [re: TP]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано07.10.01 22:24



Също ще бъда благодарен за информация, ако нещо има издадено или преведено от него, да го прочета.



Тема Re: Selesta, слез на земята.нови [re: Oki]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано08.10.01 12:51



Не ме разбирате, смятате, че се заяждам.
Беинса при всички положения е много по-близо до истината от нас. Колко близо-не знам. Ако знаех, щях да съм на неговото ниво.
Знанието има такава особеност, че може да обхване всичко минато и долавя само откъслечни моменти от това, което предстои да мине.
Т.е. аз много добре познавам тези, които вървят след мен и имам бегла представа за тези, които са пред мен. Така че не се наемам да твърдя знае ли Беинса истината или не. Ако твърдя нещо, значи да се слагам наравно с него.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Сведенборг....нови [re: TP]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано08.10.01 19:53




Има една книжка, в която цитират Сведенборг...Когато стигнах до тук, изпратих един човек в Народната бибилотека...и той се върна с тази книжка.
Имам я някъде, но не е само за Сведенборг, а разглежда мъдреците от много време назад, в това число и Сведенборг.
После се запознах със Сведенборг.....учен човек е бил...много учен....но ной накрая, се е отказал от учението......си......



Тема Re: Selesta, слез на земята.нови [re: Oki]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано08.10.01 19:58




Сведенборг е проявен на Земята, много по рано от Петър Дънов.
Но Учителя...който е вселен в тялото на Петър Дънов, е вън от времето и постранството....и той е наблюдавал развитието на Сведенборг....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.