Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:36 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Мисля си -колко хубаво би билонови  
Автор Kиpo ()
Публикувано22.09.01 03:17



да ме убеди някой от тук присъстващите ,че съществува прераждане !
С някакви разумни ,или... каквито и да е доводи.
Може би одъртявам вече ?Друго си е ...нали.
А между другото засадените от нас дръвчета записват ли се в дебита на кармичната ни сметка ?

Benefacta male locata malefacta arbitror


Тема Re: Мисля си -колко хубаво би билонови [re: Kиpo]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано22.09.01 06:44



На този въпрос ти отговорих в постинга си в темата ти за храненето и виното - от 21.09.01. И тъй като явно си го пропуснал, ще повторя тук част от него:

"Така, че отговора (на такъв род въпроси) не е в един или два цитата. Още по-малко е в човек. Не ти ли се струва неестествено, ако ти си жаден - да стоиш седнал край пътя и да чакаш да мине някой който си е налял вода от някъде за да му поискаш да пиеш. Първо той откъде я е налял и второ - кога? Не е ли по-естествено ако си жаден за вода, да търсиш източника. Защо очакваш смислен отговор от по-подготвените, а не от най-подготвения - самото Учение. Затова аз мисля, че ти не си жаден за вода, а за нещо в човека."

Ако действително държиш да бъдеш убеден в нещо, защо питаш по-малко компетентните?
Освен това, ако например аз вече съм се убедил, какво има на ози връх, там горе - как мислиш, че мога да убедя друг в същото. Просто трябва да отиде да го види и той. Аз евентуално мога да му посоча пътя до там. Мога да му опиша по-лесен и по-безпроблемен начин как да измине този път. Но докато той не го извърви за да отиде и да види с очите си - никакво убеждаване не може да има.
Но дори и за посочване на пътищата до върховете - не разбирам защо не ги търсиш при онзи който вече ги е извървял със сигурност и със сигурност ще намериш най-подходящия за теб маршрут, а ги търсиш при тези които я са извървяли нещо, я не? А дори и някой да е извървял нещо - я става за теб, я не.
Друг е въпроса ако питаш дали някой от нас е пътувал до някъде и дали е доволен, дали има резултат. Аз лично, съм повече от доволен. Още повече, че резултатите не са временни.
Та ако седиш седнал край пътя, да питаш водата която са си наляли каква е - моята не мога да ти обясня или докажа каква е. Иди и я опитай. За мен е много хубава. Бях мъртъв - оживи ме. Бях болен - оздравях. Бях остарял - продължавам да се подмладявам. Бях невеж - все повече разбирам живота, което ми дава възможност пък да го живея, за разлика от онези които се борят с него. Но каква е водата която съм си налял не мога да ти я опиша, нито пък да доказвам.



Тема Re: Мисля си -колко хубаво би билонови [re: Kиpo]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано22.09.01 07:41




Убедения е БЕДЕН....той е най бедното същество тук.
Огледай се, колко бедни същества има около теб...те са УБЕДЕНИ , че това, което мислят е това, което Е.
Но това не е вярно, това е лъжа....
И затова те са бедни и като обрани евреи, щъкат насам натам, с цел да забогатеят......
Никога не бъди убеден...
Никога не търси уБЕЖдения и ако някой ти ги предлага....БЕЖ ДА ТЕ НЯМА...ха ха ха ха ха ...щото в момента в който го слушаш, вече си седнал на "ЕЖА", тоест на таралежа.....на нещо чуждо и ...си прецакан...обран...беден и ВЕЧЕ убеден.....



Тема Re: Мисля си -колко хубаво би билонови [re: Kиpo]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано22.09.01 10:12



И защо да няма?
Мой близък почина преди доста време. Бях в изострено състояние на вниманието си. Да оставим болката. Когато повдигнаха ковчега, тялото му се разклати вътре. В този момент разбрах, че това е сценичен костюм, още една дреха. Това, което възприемах като той, всъщност се оказа безжизнено, просто дреха на окачалка. На която нямаше кой да предаде живот.
А ако тялото е поредната дреха в гардероба-и тогава разбрах, че то не е нищо друго-какво му пречи да облече друга.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Проекциите на дърветатанови [re: Kиpo]  
Авторpencil (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 01:17



Между другото, днес четох в "Изкуството на Сънуването" от Кастанеда, че дърветата, както и други неподвижни същества могат да излъчват проекции с които да навлизат в нашите сънища. Дънов някъде споменавал ли е нещо подобно?



Тема Re: Мисля си -колко хубаво би билонови [re: Kиpo]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано24.09.01 09:32



Киро, и аз съм от одъртелите, но си мисля : защо пък да ти е хубаво, ако някой те убеди че има прераждане? Ти питал ли си се защо ти е да знаеш това?
1. Дали не е защото е страхуваш, че НЯМА прераждане и тогава остава само този едничък единствен Живот и няма време, трябва да го изживееш като на купон, с всичките му желания. Няма възмездие, няма карма, нищо на никого не дължиш. Дали пък не искаш да си сигурен че няма, че да не инвестираш в неща, от които после не можеш да прибереш печалбата?
2.Дали пък не е защото се страхуваш че ИМА прераждане и тогава какво се получава: трябва да се преценя всяка дума, мисъл, дело - че после идват да приберат сметката. Ако пък има прераждане и целта му е да станеш по-съвършен, дали не трябва да се преосмисля всичко, да се започва сега и незабавно нещо да се прави с оглед на такава отправна точка?

Ами я се попитай честно кой от двата страха преобладава в теб. Тогава не че ще знаеш дали има прераждане, но ще знаеш защо питаш.



Тема Re: Мисля си -колко хубаво би билонови [re: Eднa лeля]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 13:02



Поздравления!



Тема Re: Мисля си -колко хубаво би билонови [re: Eднa лeля]  
АвторBлaK (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 16:13



Относно т.2
Не винаги въпросът опира до страха. Понякога става въпрос за вярата. Защото вярата или съмнението в определена кауза водят до съвсем различни резултати при нейното осъществяване.



Тема Re: Проекциите на дърветатанови [re: pencil]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 20:07



darvetata sa jivi, raztitelnoto tzarstvo e predstaveno i v tchoveka. Utchitelia dava metodi za rabota s darvetata, letchenie i dr.



Тема Да с е надяваме ,че и ти не синови [re: Eднa лeля]  
Автор Kиpo ()
Публикувано25.09.01 11:09



чак толкова одъртяла колкото мен !
Не е въпросът там.Тия страхове не ме терзаят чак толкова много.По-скоро търся отговори на въпроси ,които биха ми помогнали да разбера някои групи хора.Съвсем добронамерено.
Приятен ден.

Benefacta male locata malefacta arbitror



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.