Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:42 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Бихте ли обяснили на лаиканови  
Автор Kиpo ()
Публикувано19.09.01 11:39



Защо пиенето на вино и лимонада не подобава на "окултния ученик " ,край на цитата ?Предполагам и Кока-колата влиза в т. ч. ,но Учителят е пропуснал да я включи.
И след като Исус позволява вино...да кажем ,в лимитирани количества ,следва ли от това ,че един от двамата не е прав ?
За вегетарианството не ми се коментира ,то може би точно невегетарианството ме навежда на подобни размисли...там ,отровата в клетките и т. н.
И ,опазил ме Бог да се заяждам-наистина ми е много интересен отговора на въпроса за виното-мнението за месояденето може спокойно да го запазите за себе си.
Приятен ден.
А,между другото,Муле ,оная твоята супа включва ли дреболийки някакви ,или е само от картофи ?Само за протокола .И,ааа...абе ,житото не го ли боли ,като го мелят ?За клетите прасенца е ясно !

Benefacta male locata malefacta arbitror


Тема Понеже и аз съм лаик и като такава..нови [re: Kиpo]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано19.09.01 14:17



...доколкото знам, ще се опитам да ти обясня. А посветените да ме поправят,
ако искат.

Запазването на тялото, като обвивка на духа, е важно, в смисъл да можеш да си продължиш мисията на земята. Няма да ти обяснявам колко е полезно вегетарианството, и суровото приемане на плодове и зеленчуци, защото зная твоя афинитет към мръвката и винцето. :))) А от брат ми - химик - зная колко са вредни газираните напитки за цялата обмяна на веществата. А пък чаша вино не е никак вредна, защото алкохола неутрализира мазнините и прочиства кръвоносната система от плаките.

Прочетох наскоро биографията на Мохамед. Знаеш ли как той е забранил алкохола в Исляма? На негова религиозна проповед един напил се арабин взел да прави скандали и провалил проповедта. И естествено последвала
забраната. По практичен повод е забранил и хазарта. Един от неговите войни си проиграл спечеленото имущество от плячката в похода на зарове. И пак последвала забраната.



@=>=>=

Редактирано от shockwave на 19.09.01 16:10.



Тема Re: Бихте ли обяснили на лаика [re: Kиpo]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано19.09.01 21:29




Виното и лимонадата не са естествени продукти.
Те са продукти, от ръцете на хората, които от своя страна, не са естествени продукти.
Хората са лайняни същества и това е техния прод, може и така да се тълкува писанието.
Избягвай да ядеш неща, пипани от хората.....това не е съвет, това е споделяне.
Мулето все още, понякога пие газиране напитки, но то знае че не е естествено същество...то е приело това...че е със изкуствен произход... ха ха х а
Иисус...не е станал Христос веднага.
Той се е мъчил...много се е мъчил....
Мулето понякога си общува с Него и той му "разказва"...някои неща...
"Разказва"... не е точната дума...може би "споделя"...да е по точна....
Та Иисус е бил жертва на много свои заблуди...докато стане Христос...
А когато е станал вече Христос, ...Иисус вече го нямало.....
Но хората , учениците му, са записали думите на Иисус...а не думите да Христос...усети малката разлика....
Иисус и Христос не са едно и също нещо.
Иисус е тялото,материалното, а Христос е съзнанието....безсмъртното...
Христос не приказва вербално...ако усещаш......
Така че....ако те интересува повече...мога да продължа.....



Тема Re: Понеже и аз съм лаик и като такава..нови [re: shockwave]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано19.09.01 22:24



Alkohola prekusva vruskata s duhovnia sviat.
Spored Rudolf Staiter hliab i vino ot Bibliata kato simvol na novoto rastitelno hranene.



Тема Не ,едва ли е тованови [re: MУЛE]  
Автор Kиpo ()
Публикувано20.09.01 10:46



-да не ти описвам колко процедури има между пшеницата и намазаната филийка хляб !)))
А и Мулето ги знае тия неща ,защото е достатъчно дърто ,най-малко...
Между другото,когато разговаряш с Исус ,той отговаря ли ти,или само ти си активната страна ? Проклетото ми любопитство пита
А все пак ,в супата над Симеоново няма дреболийки ?Жалко.Както и да е ,де .
Инак,с неудоволствие установявам,че отговор на въпроса ми нямаааа...честно казано ,не съм и очаквал.Защото знам,че в библията за вегетарианство не се говори.Или не се поставя категорична забрана.А тук такава има .

Benefacta male locata malefacta arbitror


Тема Re: Понеже и аз съм лаик и като такава..нови [re: Observer]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано20.09.01 12:00



Не съм чела Рудолф Щайнер. Бих искала да ми препоръчаш литература, защото чета постингите ти и улавям мъдрост в тях. Нямам усещането че си изгубил връзката с реалността. Аз намирам интуицията за начин да се достигнат вибрационните полета и да се усеща връзката духовност-реалност.

@=>=>=


Тема Re: Не ,едва ли е тованови [re: Kиpo]  
Автор Our (коминочистач)
Публикувано20.09.01 16:35



Точно в библията е казано за вегетарианството. Някъде в първите глави им се казва да се хранят с тревите, но те започват да ядат яребици и той се разгневява и им казва понеже сте коравосърдечни ви се позволява да се храните и с хвъркати.
Това по памет си го спомням но, ако искаш 100%, мога да ти го намеря като цитат.



Тема Re: Понеже и аз съм лаик и като такава..нови [re: shockwave]  
Автор Our (коминочистач)
Публикувано20.09.01 16:37



Какво разбираш под "вибрационни полета", щото всяко поле си е вибращионно, дори и физическото.



Тема Re: Повтарям се, но...нови [re: Kиpo]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано20.09.01 17:48



Явно пак трябва да кажа, че човек не може да има всякаква информация, но не трябва да се явява или изказва неподготвен.
Като забиваш така категорично, че имало забрана - откъде я взе тази информация.
Не твърдя, че имаш намерение да се заяждаш. Но не разбирам след като не познаваш учението и нямаш вярна информация, защо изнасяш невярна.
Ако нямаш конкретен мотив - тогава защо го правиш? Несъзнателно ли?
А колкото до смилането на житото и това е казано в Учението. Изобщо достатъчно е казано, но за онези които ще се ползват.
Другото, което не разбирам е, онези които не искат да се ползват, като идват в този клуб, какво искат да докажат.
А за алкохола - отговора вече го има дори в официалната наука. Но явно ти не се нуждаеш от отговори. А от нещо друго. Това другото тук го няма.



Тема А кой ' познава учението ' ?нови [re: Oki]  
Автор Kиpo ()
Публикувано20.09.01 20:28



Зададох въпрос като един страничен човек -без намерение да се заяждам или нещо подобно.
Подобни забрани от всякакъв род са характерни за всички религии ,техни течения ,ручейчета ,етц . ,етц.
А ето ти и цитат:

Хората се веселят, ядат печена риба и птица, но скъпо плащат за това удоволствие.

Месната храна е отрова. Тя символизира "дървото за познаване на доброто и злото".

Плодоядството сте го учили при ангелите, а месоядството сте го учили при падналите духове. Месоядството влезе в света, когато се прекъсна човешката душа с Бога.

Сегашните хора се съблазняват от малки неща. Ако някой види, че съседът му яде кокошка, пуйка, прасе, той се съблазнява и казва: Нали съм беден, не мога да ям нито кокошка, нито прасенце. Той не подозира, колко нечисто е месото на прасето. То е най-нечистото животно. Човек мисли, че с изхвърляне червата на прасето, всякаква нечистотия се премахва. Не е така. Нечистотията е в клетките на прасето, изобщо, на свинското месо. Растителната храна е по-чиста от месната. Най-чиста храна е житото, или на евангелски казано "хляб наш небесен". Като излязоха от Египет, евреите бяха принудени да ядат растителна храна. Те станаха вегетарианци по необходимост, но вдигаха бунт против Мойсея, искаха месна храна. Те казваха: Дотегна ни вече манната.
Това, което говоря днес, се отнася до учениците. Искате ли да бъдете ученици? Евреите бяха ученици на Мойсея. Дълго време ги учи той, но, въпреки това, понякога те се бунтуваха против него, не бяха доволни от живота си. Той казваше: "Тия ученици ще ме убият с камъни." Те бяха възрастни и страдаха от мисълта, че много знаят. Понякога те не вярваха и на своя пророк - Мойсея и роптаеха против него.
Как познавате, кои неща са верни и кои неверни? Ако обонянието ви е силно развито, лесно ще различавате цветята. По миризмата им ще познаете, кое цвете е карамфил и кое - роза. Като дадете на близките ви да ги помиришат и те ще се съгласят с вас, че едното е роза, а другото - карамфил. Който няма силно обоняние, не може да се съгласи с вас.

Хората на новата раса ще се хранят изключително с растителна храна. Там няма да се говори за месна храна. Съвременните учени говорят за месото като за по-силна храна. Наистина месото е по-силна, но по-вредна храна. Тя съдържа повече отрови и прави човека груб, жесток. Тревопасните като вегетарианци, са дошли до по-високо съзнание от месоядните животни. Когато ги колят, те изпитват особен страх, които образува в организма им известни токсини. Хората, като ядат месото на тревопасните, приемат тези токсини в организма си и започват да боледуват, особено от неврастения. И лекарите признават това, но казват: Съвременният човек не може още без месо. Който иска да влезе в расата на Любовта, трябва идейно, по убеждение да се откаже от месото. Човек трябва да пресъздаде своя организъм. Ако не може да направи това, дълго време ще живее с подбудите на животните.

От ябълката, орехите, житото, хляба, зехтина, всички плодове няма по-хубава храна за човека. Житото е много важно, то дава много неща на човека и го прави по-устойчив.


Край на цитата.
Щом зададох горния въпрос по този начин ,разбира се ,че е имало защо.
А инак ,няма как да не се изкажа неподготвен-дори си го признах.Аз СЪМ неподготвен и очаквам от по-подготвените смислен отговор.

Benefacta male locata malefacta arbitror



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.