Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:59 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема "Не кори злото и не хвали доброто"- Учителятнови  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано13.09.01 08:28




Бъдете зрители на това, което става.
Да бъдеш зрител- това е да не бъдеш участник.....
Не се поддавайте на менипулациите на медиите....



Тема Re: "Не кори злото и не хвали доброто"- Учителятнови [re: MУЛE]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано13.09.01 10:48



Добър ден.
Не ми вярвай, че не те разбирам.
Много добре те разбирам.
Често ти се възхищавам, как точно набарваш темите и колко /понякога/ нескопосано ги развиваш.
Не те упреквам или съдя - ти си знаеш какво и защо го правиш.
Не мога само да разбера това което си изписал в тази тема - можеш ли го?
Аз все още го уча и знам точно каква сила стои пред мен.
Същото това нещо аз го наричам, да бъда безучастен участник в събитията без да се опитвам да ги променям! Много е трудно ти казвам, особенно когато и външните видими резултати не са приемливи за мен.
Разкажи ти как се справяш?

ПЪТник



Тема Re: "Не кори злото и не хвали доброто"- Учителятнови [re: MУЛE]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано13.09.01 15:34



Адски е трудно да си зрител докато все пак по принуждение си и участник. Но малко по малко се получава. А като се получи е "голям кеф". В повечето случаи е комично(поне с мен).



Тема Re: При мен....нови [re: ПЪTниk]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано13.09.01 16:16



Здравей!
Най-добрият метод който аз съм срещнал е да си с нагласата да използваш(доколкото ти е възможно), всяка ситуация(без значение позитивна или негативна), като упражнение за нещо със себе си. Изхождайки от позицията, че всичко което ти се случва е строго изчислено като най-доброто за твоето развитие, горната нагласа не е голям проблем.
Какво се получава при такъв подход към събитията които ти се случват. Първо анализирайки ситуацията спрямо самия себе си, правиш едно разделяне на себе си на две. Тези две, са личността(егото) и индивида(висшия Аз), като за да направиш горното се налага да се изместиш в индивида. Второ индивида преценява случката като какъв вид упражнение е и за какво е, спрямо личността(егото). Освен това индивида задава задача на личността какво да прави(упражни) чрез тази случка, като индивида наблюдава и следи развоя на упражнението(не на случката). Случката и упражнението могат да имат съвсем различни сценарии. Така си хем изпълнител(личността), хем наблюдател(индивида). Но реалният контролиращ е индивида. Трето: основното оръжие на личността срещу духовността на индивида е умът. Той борави съвършено с аргументи против всички замисли на индивида срещу егото. Чрез този метод не се налага умът да бъде наблюдаван за да се отскочи над него (както при медитацията). Той просто (щом като днес е толкова активен) е впрегнат да работи, но за задачите поставени от индивида.
И се получава да знаеш.



Тема Re: При мен....нови [re: Oki]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано13.09.01 16:34



Привет.
Получава се знам. Първите успехи са голям кеф и това признавам. Но, след като всичко това се изчерпи / знаеш, че всичко се променя/ следващото упражнение хич, ама хич не е лесно. Предполагам, че вече предполагаш че следващото твое упражнение ще бъда да решиш задача по нов начин , а не както добре описания и познат на теб. Много трябва да се трудиш и да пробваш в живота докато установиш, че наученото до тук от теб не действа при теб. Ще виждаш другите колко лесно си служат с него и ще търсиш причините защо не се получава при теб, ще боли Оки, повече отколкото до сега. Следващото ти откритие ще те направи свободен от така добре описаните от теб неща и въобще свободен от принципи и нагласи. И вниманието ще отпадне, много неща отпадат от нас...
Не се сърди ако виждаш поучителен тон в думите ми, това е моя начин на споделяне и вярвам, че ме разбираш точно какво искам да ти кажа.
Дори и да не ме разбираше аз мисля, че скоро живота ще ти го покаже.
Желая ти здраве , успех и късмет приятелю.

ПЪТник



Тема Re: "Не кори злото и не хвали доброто"- Учителятнови [re: MУЛE]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано13.09.01 19:57



ne e lesno



Тема Re: При мен....нови [re: ПЪTниk]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано13.09.01 21:25



Благодаря! И на теб!



Тема Re: При мен....нови [re: Oki]  
Автор/////// (Нерегистриран)
Публикувано13.09.01 21:46



Мисля, че частично ви разбирам (и тримата), но пък и не съм съвсем съгласен. Ще ви изложа своята теза.
..................................................
Човек трябва да се ползува от специфичната ситуация в която е поставен, от нейните преимущества.
Защото тя е временна и по-после - невъзможна. Сега аз живея, аз съм жив. Имам тяло, а в него живот.
Имам крака, да отида......, ръце, нещо да направя, уста, нещо да кажа. Това е да съм жив, сега.
Утре ще си литвам тук/там, но и едно камъче
няма да мога да повдигна, защото тялото
няма да го има..
..................................................
И сега вие ми предлагате да не ползувам уникалния шанс да накова первази в хола. Защо?
Да наблюдавам като дух на умряла баба?

Това не е ли неразбиране, че днес (и само сега) имаш богатството да си жив!
Осветлете, моля.

//



Тема Re: "Не кори злото и не хвали доброто"- Учителятнови [re: sofianka]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано14.09.01 08:33







Тема Re: При мен....нови [re: ///////]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано15.09.01 00:34



Според както писах, не само, че не си пасивен, но и участваш в два сценария. Значи не само, че се възползваш от уникалния шанс за коването на перваза, ами го и използваш да отработиш нещо със себе си. Нещо, което е актуално за теб, за отработване. Например, коването да бъде в точен, неравноделен такт, като предварително знаеш колко точно пирона ще трябва да бъдат забити и с последния удар на чука да бъде изпълнена и последната нота от произведението.
Опита да се пошегувам, не значи че се отнасям несериозно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.