Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема smqtal li se e Dynov za Bog???нови  
АвторKamaelMetatron (Нерегистриран)
Публикувано02.09.01 01:42



S golqmo izvinenie kym vsi4ki stari "fenove" na Dynov 6te popitam ne6to koeto me ozada4ava.Priznavam 4e po4ti ne sym 4el Dynov i me inetrsuva kakvo ozna4avat dumite mu: "Predi be6e Sinyt (qvno govori za Hristos), sega e ba6tata (za sebe si go kazva)"
i kakvo ozna4ava kazanoto ot nego, kogato se e narekyl s edno ot imenata na Boga.
Az da si priznaq si go obqsnqvam dosta dobre, no sym liubopiten ot va6eto mnenie.



Тема Re: Всяко явление....нови [re: KamaelMetatron]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано02.09.01 07:04



Всяко явление(изявление), за всеки поотделно (включително и за теб) е точно онова което си в състояние да възприемеш от него. Въздуха, водата, слънцето, за теб са това което ти можеш да вэзприемеш от тях. За някои същества слънцето даже е вредно. Изложени на слънцето те биха се повредили.



Тема Re: smqtal li se e Dynov za Bog???нови [re: KamaelMetatron]  
Автор*////// (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 00:09



С нещо той/ТОЙ май те привлича?
Не е лош, опитай го...



Тема Re: smqtal li se e Dynov za Bog???нови [re: KamaelMetatron]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано05.09.01 11:07



Не, не се е смятал за Бог, защото не е.
Той е Ангел - елохим, носител на Завета Господен.




Тема Е, ако...нови [re: lex]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано05.09.01 12:15



... е Ангел, значи не може да е Отца. А то и по принцип не може, защото като Ипостас Отца е неродим и се изявява чрез Сина. Можеш да си Аз и Отца едно, но като изявено единосъщие (будност на личното съзнание в Логосното поле), като Синовност.
Ама ако не е Бог, а Ангел - елохим, значи изобщо не е и чаканият Майтрея, или по нашему Второто идване на Господ Бог Син Иисус Христос - ново въплъщение в смисъл. Ти сигурен ли си, че е така както го казваш? То тогава значи имаме Учение от Ангел (както Мохамеданството е дадено от Архангел като низпослание), а не от Божи Син, изявяващ ни Отца като Единосъщие в Троицата?! Разликите са доста големи все пак - едното е осенение отвън (пророчество), другото е Сам Бог в приложност...



Тема Сам си го е казал.нови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано05.09.01 12:17



Вече какво ще произлезе от казаното..?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Е, ако...нови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано05.09.01 15:41



Сигурен съм! Чел съм доста от Петър Дънов и той сам го казва това.

Той казва, че Спасителят ще дойде от Русия.




Тема Тц, тц...нови [re: lex]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано05.09.01 16:19



... да те чуят тук някои какви тези поднасяш... Ми нали уж самият Беинса Дуно беше Месията, носещ новата култура за ново човечество?
А то излиза сега, че Виссарионци са били прави - те са вестителите на новото, а не Бялото братство на Дънов. Ами сега?!



Тема Re: Тц, тц...нови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано05.09.01 18:11



Петър Дънов никога не е говорил, че неговото учение ще донесе Новото време.
Той не е Христос и в това съм 100% убеден, та който каквото иска да си мисли.






Тема Re: Elohimнови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
АвторSqm (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 21:54



Dqnov nikqde ne tvqrdi che e BOG
...Страхуват се да не би Аз да заема мястото на Христа. Никога не съм мислил подобно нещо. Нека те не се страхуват от това. Нито Аз мога да заема това място, нито те.

...Аз съм пратен от Бога. Трябва да знаете, че аз не съм дошъл от самосебе си, по може желание, а съм пратен от Бога, да работя за въдворяването на Царството Божие на Земята. Бог говори чрез Христа, Бог говори чрез Мене.

...Dqnov vinagi kazva, che e Elohim. Dori posochva myastoto v Bibliata, kqdeto se spomenava idvaneto mu. Sega obache ne moga da si spomnya tochniyat stih... Dqnov dopqlva uchenieto na Hrista ot redi 2000 godini, dava zavet za novata rasa, koyato ima da idva




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.