Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Знамението на Петър Дъновнови  
АвторVallentin (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 04:36



Наскоро купувайки си едно от най-добрите издания на Библията на български език - Виенското от 1885 година, аз забелязах, че то беше преиздадено от дъновисти, които бяха поставили като приложение личните записки на Петър Дънов, които той си е водил в личната си Библия. Бях удивен от факта, че във всичките му записки нямаше нищо еретично или скверно, а напротив това бяха думи на човек, който познава и обича Бога и има особенно силно съзнание за Божия Дух. И въпреки това в последвалите цитати от негови книги и беседи от по-късен период бликаше отровата на окултизма и на извращението на чистите Божии думи. Дори приложените снимки от по-ранен и по-късен период показваха огромна разлика в излъчването и духа, който беше върху него и в него.
Започнах да размишлявам и да разбирам, че това е бил човек, който е тръгнал добре, но нещо се беше случило по пътя. Бях дълбоко заинтригуван да разбера защо се е случило това. Защо един човек, който е имзл такова уникално разпознаване на Христовия Дух и такъв плам за Божиите неща беше изпаднал от канарата(петър) до дъното (дънов)?
Започнах да се моля, Господарю, моля те покажи ми защо Петър Дънов отпадна от призванието си и стигна до там докъдето знаем? Бог ми отговори така:


Внимавай, пази се,
научи се винаги да бъдеш облечен в смирение. По-добре е да бъдеш малък и нищожен в очите на другите, а в скришната си стаичка да бъдеш мощен и славен в Бога. Погледни на Павел, който избра да се нарича "малък", ако и да беше сред най-големите, но предпочете да бъде слаб и нищожен в очите на хората, за да не се възгордее от блясъка на славата в която живееше. Всеки Мой истински служител е славен и могъщ воин на светлината, но мястото да се изяви тази слава и мощ е скришната стаичка, а не очите на множествата. Всеки служител, който избере да изявява славата, която има в Мен пред очите на хората ще бъде завлечен в капана в който изпадна Петър Дънов. Той беше призван да бъде мощен пророк на Бога и да обърне сърцата на мнозина българи към Мене, и да научи хората Ми да ходят и живеят в Духа, но се опияни от славата на Духа Ми до която беше достигнал и пожела да се покаже с тази слава пред хората. И не е чудно тогава, че не беше далеч времето, когато той се обяви за самия Свят Дух. Но ти не бъди така, а погледни и се поучи от знамението, което дадох чрез него на Моите хора в България, защото от България ще излязат много славни служители на светлината, които Аз ще разпратя по целия свят, но мнозина от тях ще паднат в същото изкушение, защото не са обърнали внимание на Моето предупреждение. Именно затова Аз допуснах Дънов и позволих той да действа необезпокояван и да проповядва лъжите на баща си лукавия, за да предпазя чрез поуката и знамението извършени чрез него всички мои бъдещи славни служители, които ако не вземат поуката ще извършат дела много по-пагубни от него.


Нека наведем сърцата си, нека станем малки в собствените си очи, нека бъдем малки и нищожни в очите на хората, нека бъдем ревностни да отдаваме цялата слава на нашия Бог и да не дръзваме да се докосваме до нея, защото ако пожелаем славата от човеците ще бъдем завинаги лишени от славата на живия Бог.
Нека сърцата ни се издигнат и да уповаем на нашия Бог, че чрез Него ще изберем добрия дял, и ще избегнем дъното на Дънов.

Бях написал тази тема не за този клуб, но като видях, че го има реших да споделя. Разбирам, че тук пишат много убедени последователи на Дънов, не съм написал това за да се заяждам, нито да обиждам някого, а да споделя поради пълната сериозност на нещата. Готов съм да дискутирам.

Валентин Василев



Тема Re: Знамението на Петър Дъновнови [re: Vallentin]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано05.09.01 08:44



Дънов е голямо същество....

Да спасим ПИРИН



Тема Re: Знамението на Петър Дъновнови [re: Vallentin]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано05.09.01 11:03



Той е най-големия християнин съществувал някога!




Тема Аз пък...нови [re: lex]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано05.09.01 13:09



... си мислех, че е Ориген това, което казваш. Или пък Достоевски, или пък Бах...
Той Е Христос (според както се твърди, де ;), а не просто християнин - не улавяш ли каква е разликата?!



Тема Улавям...нови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.09.01 13:58



...какво имаш предвид, понеже съм запознат с учението, че Исус от Назарет и Христос са две различни личности, и че Христос само бил "слязъл" върху Исус при земния му живот. А после Исус умрял, а Христос се възнесасл....
Затова те разбирам, защо твърдиш, че Дънов е Христос.

Обаче според най древната надежда има само едно семе, което ще се роди и ще бъде наречено Помазаникът, и на него са се надявали позналите Бога от древността. И когато това семе се яви, бе прогласено от Небесата, че Исус е Помазаникът, и че няма никой друг и че няма да има, защото Той умря, но и възкръстна, и живее вечно и е същия вчера, днес и завинаги.

И Дънов в ранните си години е вярвал това и сърцето му е било установено в Надеждата, до деня в който се е отклонил от нея. Може би мнозина последователи на Дънов не са наясно за ранния период на живота му, а само знаят за по късния. Учението, което е държал изначало съвършенно се различава и отрича това, което е провъзгласявал по-после. Намирам ранното за чисто, пасващо със основата положена от пророците и пратениците преди него, а по-късното за извратено и пагубно.

Нека всеки честен човек да изследва и види това, бих могъл да приложа и цитати, ако се наложи.

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Чакай, чакай...нови [re: Vallentin]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано05.09.01 16:44



... не съм имала предвид такива работи! Правя разлика между Иисус - личността и Христос - Помазаничеството, но не по тоя начин: избутване на една личност, за да дойде друга, ами като изместване на личния ти център на съзнание в Логосното поле. Тогава можеш да кажеш, че си с Отца едно - като единосъщие в различни проявления. Нещо, което Той идва да ни учи и ний да го можем - да изминем Пътя, за да познаем Истината и влезем в Живота.

А междувпрочем юдеите още си чакат древната надежда .


Съразпнах се с Христа, за да бъда Христов...



Тема Re: Аз пък...нови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано05.09.01 18:13



Ммммне :)
Петър Дънов никога не се е обявявал за Христос, а е казал, че Спасителят ще дойде от Русия

Чела ли си нещо от Виссарион?




Тема обаче...нови [re: lex]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.09.01 19:01



е сигурно, че се е обявил за Утешителят, който има да дойде, което е много некоректно спрямо Писанията, които в началото твърдо е вярвал.

Нима не се знае ясния факт, че Утешителят, Святият Дух дойде в деня на Петдесятница? След това във своите писма апостолите (пратениците) многократно потвърждават, че Духът вече е даден.



Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка

Редактирано от Vallentin на 05.09.01 19:06.



Тема Re: Чакай, чакай...нови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.09.01 19:21



Аз имах предвид точно това, което казваш, че се прави ралика между личноста на Исус и Христос(Помазаникът). В Писанията пророците не пророкуваха, че Помазаничество ще дойде на някого (т.е като някакъв реализиран принцип на единение с Бащата), а че ще се яви Личноста, семето на жената, потомъкът Авраамов, синът Давидов, който единствен ще бъде наречен Помазаникът. Помазаникът е Личност. Това е за което говоря, и тази личност е Исус от Назарет. Поне това са поучавали учениците на Исус, в пълно съгласие с писанията и с древната надежда, не просто на юдеите, но на Авел, Енох, Йов и прочие.

За съжаление в подобни учения се използват същите термини, като вяра, надежда, любов, път, истина, Бог, Христос, които използват Новозаветните Писания, но зад тях стоят СЪВЪРШЕННО различни дефиниции. А това не е коректно.

Не е честно една фирма да започне да използва марката на друга за да продава съвършенно различен продукт носещ същото име, като се възползва от реномето и имиджа на тази марка. Това за съжаление правят учители подобни на Дънов. Те подменят съдържанието, като оставят етикета. Така не може да постъпи един благочестив човек. Ако някои ще учи нещо напълно различно - добре, но нека си даде други наименования на нещата, които въвежда, а не вече дефинирани и принадлежащи на друго учение такива. Защото така се заблуждава потребителя , ако мога да използвам този термин за духовните неща.

А юдеите не всички чакат, но други са закоравени за благовестието на Месията, но не случайно, а като част от Божията мъдрост и план.

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: обаче...нови [re: Vallentin]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано05.09.01 20:58



Не съм чувал да се е обявявал за Утешителят.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.