Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:44 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: за първоучителянови [re: Vallentin]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано13.09.01 09:10



Драги Валентине,
и аз прочетох цялата полемика. Онова, което видях в твоите думи, е че ти през цялото време съдиш докато излагаш позицията си. Така започваш темата и така я завършваш. Онова, което по твоите думи си "разбрал за титуляра на темата", по своята същност е осъждане.
Разгледай това добре и разбери, че защитеваш тезата си, съдейки другите. Защо го правиш, като Исус ти казва обратното? Не знаеш ли, че да не съдиш, означава преди всичко да приемаш?



Тема хе-хехнови [re: Eднa лeля]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано13.09.01 11:05



Сладури .



Тема Миии...нови [re: ///koko]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано13.09.01 18:30



Тогаз гледай по-внимателно, дье - защото ако съм на по-високо от неговото ниво (за да имам висше право да казвам - обикновеното право е озаконено за всеки), той не би могъл да го знае (според както сам прави формулировката си за основания). Да не говорим, че по това, което е заявил няма място за преценка и относно онова, което е по-мъничко, по-неизрасло все още дори. Защо ли? Ами защото ще е голословно, ако не си утвърден още...
И всъщноат не аз правя "топ 10", а на всеки личната му йерархия го отрежда . Може би забелязваш, че аз просто си дискутирам върху поднасяни ми пред погледа тезиси. Ако това извежда от равновесие, от удовлетвореност... - тъй да е; човек трябва да бъде смущаван понякога, за да расте (иска или не иска - кой ли ни пита за мнението?!:)
Та тъй.
Кой ли знае Духът отде идва и накъде ли отива...

Ъм, впрочем за думичката "ентусиазъм" (нема случайно, че това точно съм оставила да се мъдри под ника ми ) знаеш ли етимологичния смисъл - en-Teos... С ентусиазма извеждаме по малко в живот вложеното у нас Божество - ето една гледна точка, която сега ти поднасям като на влизащ да си "открадва" идейности от форума тук (пък ти ако искаш си вземай, разбира се :).
Златните крави Аполонови - "небесните тайни" - ни чакат да надхитрим майката си земя Майя и да посегнем към тях. И виж - с дързост и лично знание Хермес си ги открадва; че и благоволение да си ги задържи получава накрая . Сигурно има основание след това Христос да каже, че Царството Божие не се дава, а се взема със сила?

Е, поздрав и чао сега-засега.



Тема Мисля...нови [re: Eднa лeля]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано13.09.01 18:54



...че преценка и осъждане (отпращане на негативна енергия за възнездяване) не са едно и също. Иначе ще кажем, че и Иисус ни дава лош пример: "варосни гробници", "тая лисица Ирод"... Но: И аз не те осъждам, само повече не греши!
Приема ли Той фарисейците или Ирод? Като деца на Отца Му - сигурно, но варосаното или лисичото в проявите им - едва ли. Как можеш да изведеш света до съвършенството на Отца Му, ако не покажеш, че търгашите нямат място в Храма?

Отговорността - поетият личен кръст - за възкресение посочен ни Път - може би?



Тема Re: Миии...нови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор////// (Нерегистриран)
Публикувано13.09.01 21:27



Благодаря ти за интересните факти, с които
обогатяваш скромната ми обща култура.
Може би проблемът (ако има такъв)
идва от ударението...
Някои влизат тук и го удрят на прекомерна дискусия,
в която естествено блесват знанията им.
Други пък, такива като мене, търсят нещо полезно,
което да ги ползува ...
По въпроса за класациите, някой на някого
беше умил краката, ама това е друга тема.
Казано с две думи, на моменти сърцето ми страда от
прекалената аналитичност.
Ще взема някой път да ти измия краката, обещавам!

Ники



Тема Re: Миии...нови [re: //////]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано14.09.01 16:41



Нозе се мият за причастие в Нов Път; от Онзи, Който може да дава такъв и е усвоил смирението, до смърт дори...

В какво ще ме причастиш днес, о, Ники Господи?



Тема Re: Миии...нови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор///// (Нерегистриран)
Публикувано14.09.01 17:51



в настроението на последното ти писмо, завинаги .....



Тема за дискетитенови [re: Oki]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано18.09.01 02:16



Господарят Исус не е дискета на която е била зашписана някаква си там истина. Той не е казал Аз тука ви нося една истина. А е казал Аз СЪМ Истината.

И именно това е което отхвърлят възлюбилите широкия път. Понеже Истината е Личност, а не принцип или енергия.

И понеже хората са създадени като личности те приемайки Личността на Исус Помазаника да се изобрази в тях познават Истината и тя става Живот за тях.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: За това, което ми говориш.нови [re: Vallentin]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано18.09.01 07:22



Само едно ще те попитам, всичко това, което си написал, твой личен опит ли е? Тоест твое знание ли е? Или го е казал някой друг. И ако го е казал друг - ти проверил ли си го в живота?
Пак ти казвам - особено държиш да ми доказваш нещо. Аз нямам нужда. Защото доказателствата съм ги взел от живота. Ако е трябвало да сравнявам някога за нещо авторитети отдавна съм го направил. Ще ти дам и примери:
- Когато трябваше да избирам учител по стенография - аз сравнявах кой учител какво може, каква скорост на записване без грешки прави.
- Когато трябваше да избирам треньор в спорта се интересувах кой какво е постигнал - какво може.
- Когато трябваше да избирам учител по бойни изкуства - той трябваше да е можещ на практика, а не теоретик. И по-добър е онзи който може повече. Защото той знае повече.
- Когато трябваше да избирам какъвто и да било учител - той най-малкото трябва да е доказал какво може в живота.
Чак след всичко това са валидни приказките. Преди това е само лаф да пада.

Аз ти казвам, че това което ми говориш за нещата тук на земята, които са факти и които можем да видим с двете си очи не са истина, а ти държиш да ме осветляваш по духовни въпроси.
Изключено е да си неадекватен на земята, а да си вещ в духовния свят. Такъв закон в живота няма.
Съжалявам, но дори и от теоретична гледна точка - произволно ползваш терминология. Окултен, личност, принцип, енергия - такава каша забъркваш. Истината не било принцип и енергия. Би ли посочил само едно нещо което не е енергия. Дори вече науката го е доказала - официално.
Най-малкото човек трябва да е адекватен. От тази точка нататък може да стане каквото и да било.
С поздрав!



Тема Re: За живота и приказкитенови [re: Oki]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано25.09.01 01:54



Питаш какво мога - добър въпрос! Никога спора между мен и теб не е бил на това ниво! Аз ме съм отричал практиката нито ти!

Аз също бих те попитал - какво можеш ти?

Беше ми предложил среща, после се отказа. В реалния живот се вижда кой какво може, а тук се вижда само че можем да влизаме в интернет и да чаткаме на клавиатура.

Много неща съм проверил и изпитал силата им, за много неща мога да говоря от опит, но тук във форума ще си останат само приказки.

Много мога да пиша за енергията и за "науката" дето била "доказала" нещо, но пак ще си останат приказки.

Ти който предпочиташ живота пред приказките защо предпочиташ да ми отговаряш на полето в което само приказки се виждат?

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.