Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Накъде е ляло и накъде е дясно?нови  
Автор Hищoтo ( т.е. Всичко)
Публикувано01.09.01 18:25



Интересно ми е да чуя различини мнения по въпроса.

Например:
* Има молекули захари които при създаването им в жив организъм се получават с огледална симетрие и повечето са завъртяни на дясно 70:30. При опит да се получат същите захари синтетично съотношението е 50:50.
* Повечето мекотели с черупка - охлюви, рапани и др. също са завъртени на дясно.
* Чуда ся кокво ги кара повечето да се завъртат на дясно. Дале след известен период няма да е обратното и какво определа това.
Каква е мярката за правилната посока?

Без Страх и Тъмнина, с Любов и Светлина.


Тема Амиии...нови [re: Hищoтo]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано03.09.01 09:55



Предполагам, че е свързано с общия еволюционен път на планетата - докъде е стигнал в смисъл. Дали Духът все още слиза, "инволюира" в материята или се качва вече обратно. В нашия случай тъмън започваме вече да се качваме - за първи път Христос посочва Царство Небесно и обръща окончателно и безвъзвратно полюсите.
Понякога се учудвам колко е било скоро, а колко е вече властно като мироглед. Защото във всички митологии се качваш на Слънчевата земя, тоест нашето физическо поле, а слизаш в Царството на мъртвите, тоест фините полета, невидими сега. Тогава напредък, т.е. "качване" е всъщност заземяването, осъзнаването във физическото (защото знайно е, че в Четвъртата, атлантската ни, раса по-реален ни е бил астралът, не сме загубили още връзката с "отвъдното").
Мдааа и затова старите култури имат писменост отдясно наляво - инволюция още, прогресивното е лявото...
А сега напредък, "качване" е отземяванетооо, правилното е надяснооо...

На мен пък ми е интересно защо Венера се върти наобратно на всичките май останали планети в Слънчевата ни система. Не съм срещала интерпретация по въпроса, а ме гложди защо и как е тъй . Някой нещичко да ми подхвърли?!

Поздравче .



Тема Като пуснеш чешмата...нови [re: Hищoтo]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано03.09.01 13:15



виж в каква посока се завихря водата при отичане.
Дължи се на центробежните сили създадени от въртенето на земята около оста си и около слънцето.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Накъде е ляло и накъде е дясно?нови [re: Hищoтo]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано03.09.01 21:03




Обърни си гледната точка...та е относителна....затова е така....



Тема Re: Накъде е ляло и накъде е дясно?нови [re: MУЛE]  
Автор Hищoтo ( т.е. Всичко)
Публикувано04.09.01 11:39



Е точно за гова питам коя е гледната точка?
Така, че като гледам нещо как се върти да мога да кажа в коя посока се върти?
Ясно ми е, че като са обърна и всичка се обръща наопъки.

Без Страх и Тъмнина, с Любов и Светлина.


Тема Re: Като пуснеш чешмата... [re: valsodar]  
Автор Hищoтo ( т.е. Всичко)
Публикувано04.09.01 11:40




Благодавя за идеята ще я пробвам.


Без Страх и Тъмнина, с Любов и Светлина.


Тема Re: Като пуснеш чешмата...нови [re: Hищoтo]  
АвторSqm (Нерегистриран)
Публикувано06.09.01 00:10



Realno struva mi se tova deystva za golemi vodoemi... abe prikazvam si... ne znam dali shte stane s cheshmata. V severnoto poluklqlbo, kazvat, vodata se oticha na dyasno, a v yujnoto na lyuvo. (ili bqrkam posokite, no ima razlika vqv vseki sluchay). Pozovavam se na Dosietata X (X-Files), tam taka kazaha



Тема ОТГОВОРнови [re: Hищoтo]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано07.09.01 21:42



Моля Ви стига глупости.

Преобладаването на дяснозавъртяни молекули се дължи на факта, че в живите организми самата ДНК е асиметрична, тоест дясноусукана.
Това е валидно за всички живи организми и, въпреки че съществува аналогичен лявоусукан модел (макар и химически по-малко устойчив), се разглежда като доказателство за общия им произход.

Макроскопичната асиметрия има общо и с това, но много малко.

След никакъв период няма да е обратното, освен ако нарочно не се създадат по биохимичен път дясноусукани ДНК аналози на сегашните организми.

Що се отнася до разликата между ляво и дясно, дори и да наречете лявото дясно и обратно, важното е че те са различими едно от друго, т.е. опозиция.

Е, а сега помислете по въпроса, защо огледалото обръща ляво и дясно, а не обръща горе и долу, след като е симетрично.

ей хора тръгнали да търсят светлината, къде ви е общата култура?



Тема Re: ОТГОВОРнови [re: a]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано07.09.01 21:47



А да, забравих, за чешмата е така както казвате - това се нарича кориолисова сила и водата например се оттича в противоположна посока в различните полукълба.

Това разбира се, няма абсолютно нищо общо с другото - иначе на хората в Австралия сърцата им щяха да бъдат отдясно нали така.

Добре че някой не свърза и дясното и ляво движение по пътищата и резбата на винтовете с това.



Тема Re: ОТГОВОРнови [re: a]  
Автор Nianan (минаваща)
Публикувано07.09.01 22:34



А защо е дясно усукана?

Невъзможно е да не е възможно.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.