Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Имаме ли души и къде са те?нови  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано06.07.01 09:04



Отскоро се захласнах по този въпрос. Аз вярвам в това. Излиза, че е важно да се знае. Учителят недвусмислено е категоричен в беседите си за това. За да се убедя, че съм на прав път потърсих мнението и на други автори. Това са Ел. Логинова и Ал. Зарев с книгата "Колелото на съдбата", Майкъл Нютон с книгата "Пътят на душите" и Макс Хайндл "Косммогонията на Розенкройцерите". Стори ме се, отначало, че всички са се наговорили да пишат едни и същи работи. Дотолкова нещата, за които те пишат, изглеждаха едни и същи. Мисля, че това трябва да промени много живота ми.

Как мислите вие за това ? Наско



Тема Re: Имаме ли души и къде са те?нови [re: Aтaнac_Ko]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано06.07.01 12:29



И къде са те? Какво прочете по-точно в посочените източници? Аз така категорично като отговор не съм срещала. Защото има разлика между душа и Дух и различните ни духовни тела... това знам че пише в "Космогонията..." Но какво е точно душата?! Пък в "Пътя на душите" изобщо не говорят за другите тела... там по-скоро само в астрала си джиткат и дори автора демонстрира малко липса на култура в тая област, че не знае даже какво да пита и накъде да ги насочи хората...

И все пак кажи ми какво извлече като конкретен отговор на въпроса! Моля те.



Тема Re: Имаме ли души и къде са те?нови [re: Aтaнac_Ko]  
Автор Aтaнac (Атанасий)
Публикувано06.07.01 14:39



Не се задоволявай само с едни определения от книгите!
Търси навътре в себе си!
Ти знаеш отговора!



Тема Re: Имаме ли души и къде са те?нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано06.07.01 15:08



Ще ми бъде трудно да обобщя така набързо есенцията от тези книги, Лъчeзapнa. Някои неща дори и авторите не могат да обяснят. Но това не значи, че тези явления не съществуват. Затова наблегнах на условието ДА ПОВЯРВАШ.

Ще се опитам в телеграфен стил да ти сведа новото, което съм разбрал от книгите:
-- всеки човек си има душа; напреднали души могат да обитават повече от едно тяло. (Все пак ние съществуваме в триизмерно пространство. Познати са 7 измерни пространства !!!)
-- стремежът на повечето души е духовното израстване в някаква йерархия. За това говори цветът на душата: новородените души в родилното отделение имат цвят на мръсен сняг; напредналите души, които са престанали да се прераждат светят с тъмновиолетова светлина. Вероятно това не е точно енергия от познатия ни спектър на бялата светлина, понеже ние нищо не виждаме !? Има и такива души, които не искат да се развиват. Това е тяхно право. В духовната общност това е строго правило: никой не може да те накара насила да вършиш нещо (както са ни оставили тук на Земята - всеки живее както си иска).
-- много трудно се дава право на една душа да си избере тяло за прераждане. Това значи, че това е и много отговорен акт. Най-голямата глупост, която човек може да си направи, е да си сложи край на живота, ако живее в здраво тяло! Прегледай първите страници на книгата "Пътешествието на душите" от М.Нютон и ще разбереш страшно интересни работи. С удоволствие бих ти го разказал, но аз ще бледнея пред истинските разкази.
-- тялото е тленно, душата е вечна. Това също се споменава във тези книги. Със смъртта на моето тяло моето АЗ не изчезва като пушек, както сме си мислили досега. Моята душа ще се ВЪРНЕ във вечния си дом , в моето малко общество, което ще ме приветства, ако съм си изпълнил поставените от самия мен задачи на Земята. Ако пък съм се представил чудесно може и да ми спретнат пищен купон ! (и това е истина в която вярвам).
-- огромна част от нашите случки тук на Земята сме си ги поискали ние самите . Затова и Учителят учи така: ако ти се случи нещо приятно, добро -- трабва да благодариш на Бога; ако нещо лошо ти дойде до главата, трябва пак да благодариш на Бога, понеже ТОВА, ЛОШОТО ТИ САМ СИ СИ ГО ИЗБРАЛ ДА ТИ ДОЙДЕ ДО ГЛАВАТА . Ние сме тук на Земята да се учим, а в астрлалната пространство нашите души могат да си почиват, но могат и да продължат да се учат. Но има и нещастия, които не сме предвиждали да ни се случват в този живот. Един Посветен човек (това са хора, които на практика могат да направят абсолютно всичко, които са се отдали изцяло в служба на човечеството и които по никакъв начин ти не можеш да разпознаеш от останалата тълпа) може да направи всякакво чудо и да ти помогне, даже без да разбереш, че ти помагат, ако ти се случи нещо подобно (дано не ти се случва). Но ако ти си решила в този живот НАПРИМЕР да нямаш деца, никой не може да ти помогне да се сдобиеш с дете (само давам пример).
-- много странни (за нашия манталитет засега) са изискванията за един, образно казано, примерен земен живот. Така ги разбрах, четейки тези автори. Така го чух и от устата на баба Ванга, преди да почине. Съгласи се, но просто е невъзможно всички едновременно да са се наговорили за едно и също нещо само и само да ми угодят на читателския вкус! Всички автори са категорични "Трябва да се обичаме". Много странно съдържание трябва да има в подобни послания. Чудя се как да обичам съседа, който се чуди как да ми затрие градинката с цветя, понеже била на негова земя; как да обичам един глупав началник, който ме остави без жилище (щях да му скъсам главата)? Явно трябва да се прощава, трябвало е да изтърпя и това... С голяма стойност в духовния свят са понятия като: съчувствие, обич, взаимопомощ и т.н.
-- от тези автори разбрах, че ако пожелае човек, може да придобие способностите на посветените. Това важи за всички хора. Въпросът е доколко искаш и колко се стараеш да постигнеш това. Чети "Космогонията..." и ще разбереш как.
-- и така нататък, и така нататък, и така нататък ....

Философията на Бялото братство ми харесва. Друг е въпросът дали ще мога в този си биологичен вид ще мога да се докосна до тяхната духовност: те не пият, не пушат, не злобеят, желаят добруване на цялото човечество. Изобщо все хубави работи.

Имам малко познати, с които да мога да коментирам тези теми. Надявам се да не съм ти доскучал. Готов съм да коментирам и други теми.

С уважение: Наско



Тема Re: Имаме ли души и къде са те?нови [re: Aтaнac]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано06.07.01 15:25



Благодаря ти за мнението, Наско ! Това, което съм схванал е само началото. Сега зная посоката на верния път. Трябва да извървя още много. Тепърва ще се задълбочавам и ще препрочитам страниците. Тези книги са като учебници -- всичко е важно.
Опитах се да се концентрирам, така, както учат Розенкройцерите. Предупреждават, че ще е много трудно. Изобщо не успявам даже да чувствам наченки на концентриране ! Представям си каква воля, какви тренировки са нужни...
А в това си прав. Прочетеното е добро, само когато бъде приложено в практиката. Другото е сапуненка.
Наско



Тема Re: Имаме ли души и къде са те?нови [re: Aтaнac_Ko]  
Автор Aтaнac (Атанасий)
Публикувано06.07.01 22:05



Как така се реши да тръгнеш по този път?



Тема Re: Имаме ли души и къде са те?нови [re: Aтaнac]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано09.07.01 12:04



Много е просто! Само трябва да повярваш. Чета, тези няколко книги, правя съпоставка с друга литература и си правя необходимите изводи за един добър житейски път. Аз вярвам, че ако направя всичко точно, ще спечеля поне няколко прераждания !!! За съжаление съм на 42 години и си давам ясна сметка как съм си пропилял и ресурсите на моето тяло и времето... Съжалявам, бих искал да съм на 25 години и да започна отново. Но както се "въздиша" в една реклама: "Ех, мечти-и..."
Наско



Тема Re: Имаме ли души и къде са те?нови [re: Aтaнac_Ko]  
Автор Aтaнac (Безсмъртен)
Публикувано09.07.01 14:22



Имах предвид как започна всичко. Нещо се случи в живота ти или просто осъзна, че това е пътя?



Тема Re: Имаме ли души и къде са те?нови [re: Aтaнac]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано09.07.01 15:39



-- от няколко независими източника стана ясно, че човешката душа има някаква материална субстанция. След биологичната смърт материалното тяло ОЛЕКВА. В различните източници се посочва различно тегло - от няколко грама до 300 гр;
-- в Стара Загора една екстрасенска седмица и половина се опита с мое съгласие да ми намали диоптрите на очите. Попитах я дали трябва да усещам нещо, понеже не усещах нищо. Отговори ми че не е задължително. Но когато се насочи към корема ми се случи нещото - все едно ми обърна червата наопаки !
-- бях при баба Ванга заради малкия ми син и тя ме помогна;
-- опитах се да намеря нещо общо в светите писания на различните религии. Открих, че имат много общи работи -- не убивай, не кради, не лъжи, обичай и т.н.
-- прочетох многократно и МНОГО ВНИМАТЕЛНО едно малко книжле, (направило бум в духовната семинария) - "Колелото на Съдбата" от Елисавета Логинова и Владимир Зарев. Открих същите общи неща, които намерих в светите писания. Разбрах също, че за някои работи, които не могат да се докажат, просто трябва да се повярва! Не случайно и Христос е проповядвал в същия дух: трябва да станем като децата, а това означавало, че трябва да приемаме езотиричната наука БЕЗ ПРЕДУБЕДЕНОСТ. А ние сме се научили погрешно, че "те такова животно нема...".
-- в книгата на Майкъл Нютон "Пътят на душите" всичко се повтаря;
-- от беседите на Учителя могат да се научат в разширен вариант абсолютно същите изводи в съвсем народен стил, достъпни за всеки пъдарин;
-- в трите книжлета дребен формат "Космогонията на Розенкройцерите" пък в по-стегнат и научен стил можеш да разбереш как можеш да добиеш Познание и да станеш ПОСВЕТЕН ! Разбира се, условието за това отново е в духа Христосов: трябва да дадеш тържествен обет в служба на ЧОВЕЧЕСТВОТО, а не на близки и роднини.

След всичко това си помислих -- не може всички едновременно да са се наговорили да пишат еднакви неща. Има нещо, което не зная... Искам и мога да го получа! И се започна едно четене....
Наско



Тема Re: Имаме ли души и къде са те?нови [re: Aтaнac_Ko]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 22:32



подмладяване...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.