Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Някой скоро да го е срещал?нови  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано02.07.01 19:42



Учителя неведнъж е споделял, че може да осъществява контакти с учениците си, ако не директно, то поне с някоя от еманациите си.
А учителите в повечето случаи са нетленни.
Та някой да го е срещал напоследък?
За последно се мернахме `94-та, оттогава насам, много не сме се чували с него.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Някой скоро да го е срещал?нови [re: valsodar]  
Автор Aтaнac (Атанасий)
Публикувано02.07.01 20:34



Все още не се смятам за негов ученик и не съм го срещал досега.
Разкажи за срещата!?



Тема Когато имаш питане...нови [re: Aтaнac]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано03.07.01 12:47



.. винаги се намира начин по който да ти се отговори.
Дали е било еманация, реално присъствие или просто отражние между реалностите като проявление, за мен няма значение, защото присъстваше духа.
Въпросът ми бе - чие учение е "по-правилно и истинно" - това на Буда, Хермес или Христос ?
Отговорът бе елегантен и прост. Дотолкова прост, че да те накара да преосмислиш всичко. Полезно ми бе като преживяване, но оттогава насам не съм изпитвал необходимост за повече срещи.

Питах, защото един учител не е такъв, ако се ограничава само в плоскоста на физическото си проявление.
Та ми бе интересно, доколо "дъновистите" (грозна дума) все още поддържат връзка с учителя си, или просто вече не им е необходим, ако са превърнали за себе си вече, идеята сведена от него в канон и външна обрядност.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Чуй ме, моля!нови [re: valsodar]  
Автор Hackoamp;Nely (непознат )
Публикувано03.07.01 14:31



Не зная защо се опитвате да отговаряте на този въпрос. Той е твърде частен по отношение на истината. Все едно да питате: "кое е по-важно за изучаване в училище - математиката или български език?" Разбира се, че и двата предмета са еднакво важни. Те развиват нещото, което ни отличава от животните -- мисълта. В този смисъл аз смятамв, че всички религии водят до истината т.е. учат хората от различни райони на света на едно и също -- на любов.



Тема Прав си за това. [re: Hackoamp;Nely]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано03.07.01 14:44



Но не само в това се крие истината . Има приемственост, има надграждане, има развитие.
Знанието се мени, истината е константна.
Поздрави!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Чуй ме, моля!нови [re: Hackoamp;Nely]  
Автор Лъчeзapнa (воин на мира)
Публикувано03.07.01 15:46



"око за око, зъб за зъб" звучи ли ти като Любов ?



Тема Майтапиш се?нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано03.07.01 19:56



Недей бре чедо, че ще ми разбиеш и последната илюзия за грамотен форум с въпросите си?
Дай да вдигнем малко нивото нагоре, че тъй на общи приказки съвсем ще се отплеснем в киреча. Хората би трябвало да са грамотни поне по такива основни въпроси щом влизат тук. Все пак форума си минава за специализиран.
Дънов що книги пък е изписал по въпроса.. за Ошо да не споменавам и в крайна сметка - невежество?
Че то, какво ще излезе тогава - последователи много, ученици хич?!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Майтапиш се?нови [re: valsodar]  
Автор Aтaнac (Атанасий)
Публикувано03.07.01 20:15



Има нещо вярно в това, което казваш.
Учениците, според мен, няма да си губят времето и да пишат по разни форуми.



Тема Re: Някой скоро да го е срещал?нови [re: valsodar]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано03.07.01 22:08



Ха ха ха ха ха!



Тема Re: Някой скоро да го е срещал?нови [re: valsodar]  
Автор Hackoamp;Nely (непознат )
Публикувано04.07.01 08:22



Защо,valsodare,трябва да Го срещаме така простичко? Та Той не е простичък човек като нас! Трябвало е да се родим преди 50-60 години за да можем да Го срещаме, така, както ти искаш (за което искрено съжалявам). Колкото до истината, мисля, че тя е вечна и наистина константна величина. Друг е въпросът доколко ние се можем да се доближим до нея, понеже на този етап за докосване не може да се мисли.
Спомням си нещо интересно по отношение на знанието изобщо. Учителят казва така: ако ние тук изучим всички природни закони на Земята и Луната, сред живите същества на Слънцето ние бихме изглеждали като 5-6 годишни деца. Ако пък научим всичко за Земята, Луната и Слънчевата система, в обществото на Сириус ще гледат на нас като 3-4 ДНЕВНИ БЕБЕТА. Видно е какво още имаме да изучаваме...
А на репликата на Лъчезарна бих отвърнал следното: както бебетата се учат да бъдат личности, така и ние ще преминем от фаза "око за око и зъб за зъб" към фаза нта развитие "всепроникваща любов". Точно затова ни се дават от Духовния свят тези Учители, за да можем по-бързо (но не много бързо) да СИ ИЗЖИВЕЕМ ЗЕМНОТО ДЕТСТВО и да се подготвим за новото време.
С уважение: Наско




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.