Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Да живееш в хаоса....е красиво...нови  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано15.06.01 22:05



Да живееш в хаоса...е красиво.
Това е истинската красота.
Лъжливата красота е мъртва.
Лъжливата красота е така наречения от хората "ред и порядък"...които всъщност са смърт.Една къща можа да бъде изрядно подредена, само когато в нея не живеят много хора...тоест, когато тя не е къща.Тогава, редът е постоянен и мъртъв...мирише на нафталин....и на скука.
Къща в която цари живота е ...разбъркана...всексси от живущите поддържа собствен порядък, и от страни хаоса е налице...всеки търси нещо...ха ха ха , което някой друг е разместил...ха ха х а
Хората постоянно търсят неща, които други хора на земята са разместили... защото Земята е дом в който живеят много същества и царува "хаос".
Да намериш спокойствие в хаоса...е красиво....не зная дали сте го усетили...
Всеки е сърдит....на нещо или на някой си...без да знае, дали точно този, на когото се сърди е виновния или не е .....
Най гадния ред, е "ред" създаван от сърдити хора....и реда е сърдит...обичам хаоса, той е като дъжд след прашен ден...внася чистота...каквато но хората липсва.
Да правиш неща, които не знаеш защо ги правиш...много и готино това.... като дете...и децата живеят в хаоса на играта...не се замислят за последиците от тези игри...те не ги интересуват ....играта ги интересува...
Затова децата са толковва жизнени и красиви...защото са анархистични и чисти...неподредени...за разлика от подредените мъртъвци, налечени още възрастни....които са пропуснали "царството божие"....
Подредени мъртъвци.....ха ха ха колко добре звучи...ама отидете на гробищата...и ги вижте как са подредени...като войници в строй...преди под строй да ги копнат....ха ха х а
Подредени мъртъвци...под строй на яклите на "гласуването"...колко много пари се хвърлят в реклама...за да гласувате...ЗАЩО?
ЗАЩО някой плаща толкова много пари ...за да гласувате?
Сигурно има защо...нали?
Да живееш в хаоса е красиво ....но само за живите...мъртъвците обичат строя и униформите....всяка униформа е вид смърт....ха ха ха еднаквост...примитивност, ред и порядък....някой разпорежда а ти изпълняваш...без да мислиш...просто така....
Гласувайте....!
Ходом - марш!
Защо Учителите не гласуват и не са гласували никога?
Защо те не са поддържали семейства и не са имали деца.....
Защо?
Хаос...в небето...Хаос в природата...
Всъщност...най голямия хаос се нарича ПРИРОДА...там няма ред, там всичко е в хармония....докато не плъзнат хората....ха ха ха



Тема Re: Нали, Муле?нови [re: MУЛE]  
АвторEpиk (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 02:39



Вероятно новото ти гадже е анархистка. Разкажи за нея.



Тема Re: Нали, Муле?нови [re: Epиk]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 06:31




Думата "гадже"...произлиза от сричката..."гад"...а тя..от сричката "ад"...
Затова ...не ми се пише...ще ходя на Витоша....



Тема Re: Нали, Муле?нови [re: MУЛE]  
АвторEpиk (Нерегистриран)
Публикувано17.06.01 21:40



Имах предвид новата ти любовница, която ще наречеш гадже след като се освободиш от илюзиите си. Разкажи за нея.



Тема "Учителите не гласуват"нови [re: MУЛE]  
Автор Лъчeзapнa ( 'лапе)
Публикувано18.06.01 13:49



Не знам кои Учители визираш, но едно истинско (Божие) Учение не може да си остане само в "Църквата". Както виждаш Христос влиза в душата и извежда вътрешния ти живот. Той не е религия някаква си само. Като морал всички са изградени от Христовите ценности, друг е въпроса колко ги следват, но ги считат тях за моралност. Разбираш ли какво означава това? То не е просто Църквата и религиозността - залегнало е във всеки един, ако щеш и атеист да е (издигайки партията за Бог ;). Знаеш, че еди кое си не е морално. А кой ти каза, че не е морално?
С това, че дават социалност на Учението си, Учителите гласуват! Нищо не е вън от социалността...

А децата? Децата им са всички... /не се смея/

Човекът е свещен, да - не институцията, но бива ли да отричаш институцията? Бива ли да отричаш градежа, за да признаеш само Рушението, което го предхожда неминуемо?

И на мен не ми се пише... но все пак успя нещо в думите ти да ме провокира. А това е важното, нали? За това го пишеш? Защото явно не е да провокираш себе си...

Привет, приятелю. Ще се радвам да науча първото ти име, за да се обръщам по този начин към теб, ако позволиш.

~~~
(всичко се знае бе, само да знаеш къде да го търсиш ;)


Тема Re: "Учителите не гласуват" [re: Лъчeзapнa]  
Автор Aтaнac (Бившия lex)
Публикувано18.06.01 13:58







Тема Re: "Учителите не гласуват"нови [re: Лъчeзapнa]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 21:13




Мулето е Муле...и каквото име и да му сложиш, то си остава това , което е.... ха ха ха
"Човекът е свещен, да,...но бива ли да отричаш институцията"....ха ха ха
За да наречеш Смещен "ЧОВЕКА", трябва да го познаваш.
Аз съм СИН на ЧОВЕКА- казал е Иисус.
Иисус не е човек...и не говори никъде за човека....за свещенността му, ЗАЩО?
И след като Иисус не нарича човека "СВЕЩЕН", от къде ТИ ГО наричаш?
Зная че нямаш отговор....а ако имаш такъв...помисли си...преди да пишеш.
"Човека" е творение на БОГ, и за да опознаеш това, трябва да опознаеш БОГА,
защото БОГ е твореца...автор на творението ...
....не искам да пораждам спор....
За да "гътнеш" еда поредица от мисли, достатъчно е да хванеш една ...максимум две неточности...от там "мисълта" губи смисъла си.
Кой според теб породи "ИНСТИТУЦИИТЕ"????
Бог ли?
Хайде бе.....ха ха ха Бог и "институции"...дрън дрън та пляс...ха ха х а
Как мога да "приема" или "отреча" нещо, което НЕ СЪЩЕСТВУВА?
Съществуват ли институциите вън от мислите на хората?
Не!
Няма институции в природата....нито при минерали, нито при животни, риби, птици ...никъде.
Институции съществуват само при "нещастниците" наречени хора...те ги създават за да се грабят едни други...за да се мъчат едни други....
И затова САМО ХОРАТА СА НЕШАСТНИ...усети това.../смея се/....
И така трябва да бъде...докато осъзнаят ЗАЩО...




Тема Re: Да живееш в хаоса....е красиво...нови [re: MУЛE]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 21:36



Хаос...това е друго име на БОГ.
Децата носят хаос...те са портив реда...докато родителите им, не ги смачкат и унищожат...със "реда", който хората създават..../смея се/
Резултатите от този "ред" са видни...дори по това, че хората ръгнаха като стада да "гласуват"....защо?
Защото не са доволни и не са щастливи...и се НАДЯВАТ да бъдат доволни и щастливи...ха ха ха
Знаете ли кой се надява?
Само този, който не е щастлив...а този , който е щастлив, той не се нуждае от надежди...ТОЙ Е...ТУК И СЕГА...него не го вълнува бъдещето....
Този който го вълнува бъдещето...НЕ Е ТУК И СЕГА...той БЯГА от това "тук и сега",защото то не го устройва....той става "революционер"....борец за щастие.
Да гласуваш за "институциите"...това е признание, че не можеш да видиш че причините за твоето състояние са в теб самия.Това е опит за бягство, това е осъждане на това, което е....това е прехвърляне но онговорността на гърба на "някого", когото не познаваш...Та ти не познаваш себе си....ти нямаш доверие в себе си...а гласуваш доверие на някой друг, когото хептен не познаваш....ха ха ха
Някой Учител - "революционер"...можете и да цитирате?
Ако цитирате някого...помислете дали той наистина е "Учител" или е ...учител... с малки букви....
Как си е "заминал" Сократ...а Иисус...защо ли не е направил някоя партия или движение....за да се оттърве от кръста....ха ха ха
Онзи ден, на една "ученичка" на Учителя ...и цитирам...някои мисли на Учителя...от сорта....:"Не се занимавайте с политика"...."Аз съм дошъл тук, за да ви науча да не ви лъжат."....цитати свързани с нейно решение да гласува...ха ха ха
Не че съм против нейното решение.....то си е нейно и не ме засяга...то си е нейно право....и тя го ползува....на Мулето я провокираше....противопоставяше я на послания на Учителя.....ха ха ха...
Как само ме изгледа....нарече ме "глупак" и "луд"... , на което и се усмихнах и и паднах в поклон...показвайки и дървените медали, които от месеци нося на шията си...единия с текст..."Опасен и луд"...
Тя не ми каза нищо, което де знаех....ха ха ха
Да живееш в хаос....това значи да си луд...и да си опасен.
Защото с този си начин на живот, рушиш представи на околните, ...нарушаваш реда им...дразниш ти...провокираш ги....ставаш трън.
Защо Иисус е бил разпнат?
Можете да повтаряте колкото искате думите на Иисус, то те ще бъдат ...празни и безсъдържателни думи...каквито по цял ден плещят поповете.....ха ха ха
Иисус много е дразнел евреите...защо?
Защото не е повтарял като папагал...защото е създавал хаос около себе си, защото е бил огън....който изгаря всичко....болезнен огън....
Евреите не са го издържали, този Иисус,...той им е причинявал болка...той постоянно е провокирал егото им....ХАОС...Красив ХАОС...
ОООО ха ха ха ха хаха ха
Затова и са го разпнали Иисус.... а теб, папагала...никой няма за де разпне...защото си папагал...в клетка....колкото и да повтаряш думите му....
Скука.....папагала е красива птичка...но не може да лети надалеко...тя не е "летец"...тя е една глупавичка птица....също като повечето от хората....ха ха ха ха ха ха ах ..които също не могат да "летят"...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.