Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "Аз разполагам с неизчерпаемо богатство.."-Учителянови  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано11.06.01 21:20



"Аз разполагам с неизчерпаемо богатство, но съм беден и болен. Какво значи това?"- пита ВАС Учителят?
Ако притежаваш СВЕТА, но "искаш да притежаваш" една жена от този свят, то осъзнаваш ли какво пропускаш?
Та притежавайки света, не притежаваш ли и жената?
Разбира се че я притежаваш.
И в желанието си да "притежаваш нещо", което вече притежаваш, не допускаш ли голямата грешка, да загубиш всичко останало?
А това вече не е ли болест и бедност?
Ако притежаваш света, можеш ли да желаеш да притежаваш парите, които са част от този свят?
Разбира се , че ги притежаваш!
Че тогава, с желанието си, повторно да притежаваш нещо, което вече притежаваш........заради частта....губиш всичко останало...ама всичко.
Желанията са стъпките на страданията.
Желаеш ли нещо...страданието тропа на вратата ти.
Не желаеш ли тещо...ето страданието тропа на вратата ти.
Защото "желанието" и "нежеланието"....са едно и също нещо, но с протиоположни знаци.
И водят да едно и също нещо,...наречено с различни имена-болка, болести, страдания...разочарования....и т-н.
"Не се сърди човече!"- това е една игра...наречена живот....
Да живея и ...да страдам...ТОВА Е ТЪПОТИЯ...ха ха ха
Няма "остри" хора....огледайте телата на хората...и кажете, коя част от тялото им е остра....ха ха ха
Ето това е тъпотията...да липсва остротата....



Тема Re: "Аз разполагам с неизчерпаемо богатство.."-Учителянови [re: MУЛE]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано11.06.01 23:54



Толкова финна тема ,че е почти невъзможно да се каже нещо повече.
Един ефирен полъх на една нова надежда с едно ново начало...което се оказа твърде старо но по реално от действителността.

............тишина....................


Тема Да разполагаш или да притежаваш?нови [re: MУЛE]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано12.06.01 08:57



Му, притежанието е едно доста сериозно неудобство, което в основата си ти носи единствено грижи и проблеми.
Как да го запазиш ("твоето си"), как да го укрепиш и прочие ненужни терзания, защото реално ние не притежаваме дори и телата си, а разполагаме с тях.
Тук е основната разлика в мирогледа.
Единия вариант е, да се накамариш с куп ненужни неща за момента, докато не те пречупят с тежеста си, а другия е да си волен и свободен, работейки само с това което ти е необходимо за момента.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Да разполагаш или да притежаваш? [re: valsodar]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано12.06.01 18:30



Другият вариант е да отнесем желанията към картотеката на исканията . Току виж сме отменили някой средновековен закон, че с притежанието идва властта.
Привет, valsodar !
онази рецепта към росен не я разбрах; в чий континиуум го пращаш ?
Имам сериозни възражения, ако някой се намести в моята реалност...особено неканен




Тема рецептата е проста.нови [re: 4eHe]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано12.06.01 18:48



- Не се кахъри, щом ще ти мине!
А и защо да се кахъриш пък за неща независещи от тебе?!

То хората са си го казали бре 4ене - ' Прекаления светец и богу не е драг".
Затова нека да си запазим по някой и друг кусур подсилващ чара ни и да си гледаме спокойно задачките за деня.
Човек се ражда с определени задачки, които трябва да разреши през живота си и няма нищо фатално в това, ако не се справи от първия път.
Не виждам нищо лошо в това да се прераждам отново и отново, щом така ще си свърша по-добре работата и няма да изменя на себе си.
Какво толкоз - един живот повече или по-малко, то сякаш като спрем да се въртим през колелото на кармата работата ни ще намалее?
Напротив!
Тогава мързели, като нас за къде са се разбързали? - Я, да си седнем на хладно с биричка в ръка!
Големият преоблем е в това, че вечно гоним нещо и точно затова вечно го изтърваме. Така че, защо да не се огледаме на спокойствие, пък току виж сме срещнали точно това от което имаме истинска потреба?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Моля да ми изпратиш моянови [re: valsodar]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано12.06.01 18:58



Настоявам ако знаеш къде го държат, да ми изпратиш моя списък със задачи.
Така ще оптимизираме преражданията и поспестим ресурс




Тема Запазил съм си Камчатка!нови [re: 4eHe]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано12.06.01 19:06



След около 80 годинки съм там.
Климатът ще е чудесен ( имайки предвид глобалното затопляне), природата божествена и неопетнена.
Пък в крайна сметка, нали и индо-европейците са започнали похода си точно оттам, а всеки се въща към корените си.
Харесал съм си местенце за вила с гейзерче, има свободно парцелче до мене.
Както ми се е натресъл Хирон в астрокартата, нищо чудно и тогава да досаждам на останалите с размислите си.
За Му, съм избрал един страхотен планински масив, с разкошни изгреви и много тишина.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Запазил съм синови [re: valsodar]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано12.06.01 19:16



Ей това е то!
Моите планове се разтеглят до края на семестъра (80 летни дни..мъъъъъка), а ти вече завладяваш най-хармоничните парчета в переспектива
Пусни, моля ти се Списък за желаещи да придружат Му..аз ще отскоча до Ви да й нашепна.

Тази Камчатка хасиенда дето я описваш, как е така с данъците, ааа Или след 80 години всички ще сме на Следващо Ниво - без данъци, безмъртни...???




Тема Натам вървят нещата...нови [re: 4eHe]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано12.06.01 19:24



Не само според мен, а и според други източници.
Човечеството навлезе във века на комуникациите, така като преди столетие навлезе смело във века на техническата революция.
Ние се развиваме, а с това и нашите потребности.
Ще ставаме все повече гладни за нови знания, духовните ни потреби все повече ще изместват материалните, които скоро ще достигнат прага на презадоволяване. А излишъкът винаги носи повече главоболия, отколкото удоволствия.
Погледни какви са основните проблеми в развития свят - липса на общуване и идейна несъвместимост.
Е точно върху това ще се работи в близкото столетие - човек ще опознава себе си, чрез душите на останалите.
Един нов свят за едно ново човечество.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Вървят нещата...нови [re: valsodar]  
Автор 4eHe (от T-Rex)
Публикувано12.06.01 19:35



Няма как да съм несъгласна, но ти и духовността ти сте ми слабост;

Онова, което ми харесва в познанието е именно споделянето му--дори се учи от първа страница в читанката " Нещо, което един човек е научил рано или късно и друг ще знае"

Фантастично е колко рано можеш да започнеш с Развиването на способности/умения/действаш !Да дефинираш нуждата си от общуване, пък чрез него и размяна на ..... тук си го попълни сам. Като стигнеш до Камчатка, свирни.
Понеже не съм в групата литерати (идеи и думи), оставам за втората (изпълнение чрез хора)

Познанието от днес, пренощувало, променя себе си с новия ден..и от това ново човечество се иска същото: да се променя...





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.