Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:02 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Риланови  
Автор lex (Атанасиии)
Публикувано16.05.01 12:49



Може ли някой да ми каже кога ще се проведе събирането на Рила и могат ли да идват хора, които не са свързани с организацията



Тема Re: Риланови [re: lex]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано16.05.01 13:15



А Родопа не ти ли е по-близо, така ?!
Всяка година, в началото на август месец се провежда годишният Събор и Семинар на "Общество Път на Мъдростта" със среща в Пловдив и отпрашване към местността Студенец в Родопа после . Е, не се посрещат изгреви и правят паневритмии, но пък... е, който търси намира, което си е най-пригодно за него.
Малко инфо?

Сдружението “Общество Път на Мъдростта” работи за:
- извеждане духовния потенциал на нацията чрез динамизиране същността на културно-историческото битие на България;
- изучаване на водещи принципи в духовно-културната еволюция на човечеството;
- усвояване и разпространяване на Мъдростта като нова Духовна вълна, предизвестие и потреба на Третото хилядолетие.
Своята дейност Сдружението разгръща чрез обществени инициативи и прояви, свързани с културно-нравственото и духовно битие в страната; чрез издаване на собствена литература; организиране и участие в школи, лектории, конференции и др., съдействайки за издигане на националното себесъзнание и изграждане на нова духовна, интелектуална и приложна култура на човечеството.




Тема Re: Риланови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор lex (Атанасиии)
Публикувано16.05.01 13:49



Да, определено ми е по-близо
Можеш ли да ми предоставиш повече информация за събитието
Колко хора ходите, за колко дни, какво дискутирате, приемате ли само наблюдатели и т.н. каквото се сетиш
За Пловдив знам само, че всеки ден се провежда паневритмия на паметника Альоша от 6:30 сутринта.
Това вярно ли е?
Интересуваме ме Рила, защото имам много голямо желание да отида там, интересува ме също така и паневритмията. Гледал съм филм по Канал 1 за събора на Рила и имам голямо желание да отида



Тема Насила хубост не става !нови [re: Cвeтлинa в миcълтa]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано16.05.01 15:06



Що ти трябва да се вреш отново между шамарите?

То в тая страна си има достатъчно хора за Рила и Родопите, че и за останалите планински масиви.
Да взема ли и аз да си спретна група за Витоша или Сините камъни, или не?
И трябва ли да се обиждам, ако съм сам?
Всяко учение си има своите следовници според възможноста им да го възприемат и да влязат в синхрон с него. Не мисля, че учениците трябва да се набират с рекламна кампания.
Има една опастност от пресилване на нещата. Някои ученици, дотолкова са увлечени в идейноста на новопридобитите познания, че започват с една досадна евангелиска натрапчивост да търсят "съмишленици". Обаче... това повече отблъсква хората отколкото ги привлича.
Имай малко търпение, който е готов - сам ще дойде. Важното е ти да си готова да го посрещнеш.

Така че, пред тебе има една добра възможност за момента да популизираш вижданията си без да влизаш в конфликт с останалите - нов клуб. Името знаеш какво трябва да бъде. Нека хората да имат възможност да сравняват и сами ще преценят къде точно е тяхното място.
От теб зависи вече доколко ще си убедителна и обоснована в съжденията си.
Тъкмо ще прецениш сама какво си научила и какво точно ти липсва за момента.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Аз определено съм...нови [re: lex]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано16.05.01 17:28



... по бойните изкуства, специално айкидото ми е любимо и паневритмията не ми е интересна, така че по този въпрос не мога да ти помогна. (Може би Обсървър би могъл да ти каже нещо повече? Поне би могъл да го питаш.)
Специално за годишния Семинар... ами около 4-5 дни е обикновено и около 150-180 човека от цялата страна се събират. Провеждат се дискусии върху по-важни теми от изминалата учебна година на Школата Път на Мъдростта с лектор Ваклуш Толев... провеждат се организационни събрания... правят се общи разходки до Орфеевите скали примерно... също - разговори вечер край огъня и от този род. За самите тематики съм пускала в клуб Окултизъм малко "уведомление":



Няма никакъв проблем да присъства всеки, който желае, стига да му е интересно . Няма никакъв проблем и всеки да си отиде, ако и когато му доскучае...



Тема Re: Насила хубост не става !нови [re: valsodar]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано16.05.01 17:33



Вярно е.

Редактирано от Cвeтлинa в миcълтa на 16.05.01 17:37.



Тема Re: Риланови [re: lex]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано16.05.01 18:00



За подробности може да се свържеш със управлението на Братството - координати има на страницата за Учителя на vega.bg



Тема За повече информация посетенови [re: lex]  
Авторнeпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано17.05.01 11:44



За повече информация относно дейността на Братството следете новините от
сайтовете:
www.vega.bg/~beinsa_douno
и
www.geocities.com/vehadi -> форума към сайта



Тема Re: Риланови [re: lex]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано17.05.01 20:27



На Рила е красиво....не пропускай да отидеш там.
Разбира се...не през август.
Защото там се струпват много ...много хора и с това нанасят ужасен удар върху природата.
От тази година...Бялото братство...въвежда мораториум върху посещението на Рила в ...месец август.
По случайност....бях шофьор и присъствувах на разговорите и обсъжданията водени между Бялото братство и ...управата на парк Рила.
Наблюдавах с силен интерес...кака Бялото братство ....някои със сълзи на очи, решиха да намалят присъствието си на Рила в тези дни през август ...в интерес на любовта им към природата.
Беше красиво..."те" много обичат природата....толкова много..че със сълзи сами решиха, че трябва да намалят присъствието си там...въпреки че не нанасят най голямите щети на тази планина.
Беше красиво....много красиво.
Ти знаеш за спора на двете майки, всяка от които искаше да и бъде присъдено детето....и когато едната от тях...се отказа от това дете...за да живее то при другата....се разбра коя е истинската майка.
Ето нещо такова се получи...когато ги гледах от страни.
Те ми се издигнаха в очите...защото направиха нещо.....много силно.
Бялото братство е отворено.
Стига да се чувствуваш добре сред тях...там има място за всички.
Аз не съм от тях...но гравитирам около тях.
Не питай "може" или "не може" , дали е "позволено" или "не"...ако искаш вътре в себе си.......просто опитай...
Разибира се ...те са много по чисти от средата в която живееш...но и там има неща, които могат да те подразнят.
Както навсякъде и ...там има такива неща.
Така че...порсто опитай...и имай сам мнание по въпроса.
Дерзай.



Тема Re: Насила хубост не става !нови [re: valsodar]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано17.05.01 20:29








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.