Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Велики личности
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема на Рилските езера през август  
Автор Cy (минаващ)
Публикувано22.05.01 13:21



миналото лято минах от там точно в дните на най- големия събор. Наблюдавах танца на белите братя от Окото... Според мен (предполагам, че повечето тук имат по- точни данни) имаше около 500-700 човека. Извинявайте за въпроса, но къде всички тези хора ходеха до тоалетна? И изобщо... аз ходя по планините от много време. Каквото ми е необходимо си го нося на гърба, че и събирам буклуците, оставени по пътекита от разни заблудени хорица... Не възприемам такова струпване в планината, каквото става на Рилските езера. Тези хора там, дето багажа и храната, че и тях самите ги качват с коне, а те само седят и знам ли какво правят по цял ден... А, да, гледах няколко часа при Рибно езеро какво масово пране беше организирано- поне по десет човека си перяха мръсните дрехи във всеки един момент...
Ами изкуственото терасиране на хълма над старата хижа заради палатките? Мислите ли за последствията?
Съжалявам, че трябва да го кажа, но отдалече приличате на стадо скакалци, които нали знаете какво причиняват...
Няма нищо лошо в това да търсиш спокойствието, уединението и силата, които планината дава, но все пак, нека да има и за другите, а? Защото сред всичките ми познати стане ли дума за ходене по Рила в началото на август, Рилски езера автоматично и единодушно се изключват от маршрута, заради въпросните събори...
Простете, но не мога да спестя думите си...



Тема Re: на Рилските езера през августнови [re: Cy]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано22.05.01 15:02



Права си.Мисля,че Мулето беше споменал нещо по този въпрос..и аз искам да кажа нещо което знам лично.Аз също всяка година ходя на Рила и по специално да наблюдавам паневритмиите на Бялото братство(макар да се установявам близо до Хужата Седемте рилски в палатковия лагер на Йогите).Това което казваш е изключително важно защото всеки един човек който отиде на такова място трябва да знае какви са полседиците от дългото пребиваване на толкова много хора .Та аз знам,че тази година оправата на рилските езера и комисията по горите и отговарящите за парк РИЛА хора са направили специално събиране за решаване на общите проблеми ..там е станало дума и специално е разискван въпроса за Бялото Братство.От тази година е решено всички които отиват горе да са по определен брой души и групи които не ще направят "голям проблем" както при едно масово стълпновение.Ще има хора отговарящи за чистотата и специалните места (като Тоалетна и храна)За тази година се спират столовата които(не мога да преценя дали е за добро)ще продват само хляб и райска супа(или нещо от сорта).
Координацията ще се поеме от организаторите и центриците на Бялото Братство в София,Пловдив и други градове.Надявам се,че всички ще отидат там със съзнанието,че учителят би се гордял с тях и тяхната воля и желание да не навредят с нищо на природата по тази УНИКАЛНА за България и Балканския полуостров месност(а някой знаят,че тя се равнява на Хималайските върхове..по разисквани беседи)
Бъдете съзнатлни.


Ps.Искам само да спомена,че Клековете(Pinus mugo) на Рила имат изключително важно значение за целият район(тъй като тяхната функция на почвозащитно и водозадържащо действие е неоценима.Клековете които сте наблюдавали там са на средна възраст 120-180 години.
И само една малка подробност на 50 години Клекат(иглолистното борче което всеки е виждал по тези места) та на 50 години клекат е средно висок 10-20 сънтиметра.Това е най-бавнорастящият вид и неговата стойност не може да се измери с никакви пари.

Редактирано от Дyx на 22.05.01 15:18.



Тема Re: на Рилските езера през августнови [re: Cy]  
Автор lex (Атанасиии)
Публикувано22.05.01 15:57



Су ти си права
съгласен съм да ходят хората там, но да спазват всички екологични изисквания

Трябва еколозите да научат хората какво да правят и какво да си носят, когато са в планината
и аз много искам да отида там, на събора



Тема Re: на Рилските езера през августнови [re: Cy]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано22.05.01 22:32



Су...за съжаление си права.
И аз съм бил един от тези скакалци, които се наблюдавала от високото.
Разбира се, на Рибното езеро няма хора от бялото братство, но това не променя нещата.
Дали се на Рибното езеро или на второто...разликата е много малка.
На Рила се нанася щета...и аз съм бил един от тези, които в лирсата на достатъчно съзнание, съм допривесъл за това.
Не стига че аз го правих, но и изведох група с 20 руски братя на Рила.
Беше прекрасно, но това малко променя нещата за клековете,за които пише Духа и които изпочупихме и наранихме.
Не ни оправдава факта, че йогите и Бялото блатство са вегетарианци и отходите които оставяме....не са така токсични...те са си отходи...вари ги печи ги, отходи са.
На лагера се правят специални тоалетни, на места указани от специалисти от парк Рила...надалеч от водоизточниците...но това малко променя нещата.
Винаги има несъзнателни хора, какъвто съм бил и аз, които не вдяват за какво става въпрос.....така че сори.
Тази година вече няма да излизам по тези дни на Рила или ще го прамя сам и то надалеч от всякакви организирани лагери....и може би по друго време.
Бях случайно и присъствувах на международна среща по въпросите на Рила.
Научих изненадващи неща, които преди да ги науча съм усещал и зная от минали животи.
Така че....остава ми доброто намерение , да не участвувам в подобен род вандалство срещу майка си- Природата.....
Усети ми сълзите в очите.....това са сълзи на Майка ми-природата...която усети промяната на отношението ми към нея.
Поздрави....от Мулето ....



Тема за Муленови [re: MУЛE]  
Автор lex (Атанасиии)
Публикувано23.05.01 00:10



Муле, моля те
разкажи ни нещо за тази среща и какво се е говорило там, ако не е тайна
разбира се



Тема Re: на Рилските езера през августнови [re: Cy]  
Авторпpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 09:21



здравейте!

Имате право, че много хора ходят на планината. Има проблеми, които трябва да се решат, но как ... Преди 10 ноември на Рила имаше само хора от Братството и германци. След това хората обедняха и предпочеха Рила (за някои хора там има "шоу"). Преди 9 септември е имало също много хора, но планината е "жива".
Според мен лагера на Братството , трябва да се разпръсне на много места, за да не струпват много хора на едно място. И хората, които ходят за " шоуто", просто да си намерят друго място, защото ако отидеш в една църква, ти спазваш "правилата на играта", ако отидеш в една джамия също ги спазваш, ако отидеш в един Будиски храм - също. За нас Рила е свещено място . Когато за първи път трябваше да отида ,получих инструктаж какво трябва да правя там. Много хора си казват: - Знаеш ли на Рила има нещо, дай да отидем да го видим! И те не знаят защо са там.

Ако желаете повече информация следете сайтовете:
www.vega.bg/~beinsa_douno
www.kaji.da.ru


Поздрави



Тема твоите думинови [re: Дyx]  
Автор Cy (минаващ)
Публикувано23.05.01 10:06



за клека направо ме потресоха!!! Знаех, че се развъжда трудно, но нямах представа, че толкова бавно расте.... През април минах от Вазов към Мальовица и гледката на изгорения клек над хижата направо ме съсипа... вървях и се молех... и аз не знам за какво и за кого- беше просто ужасно... А като си помисля, че в цялата долина към Йончево езеро клека е изгорял, направо... Просто не заслужаваме да ни има, камо ли да стъпваме в планината...



Тема знаеш ли, Муле,нови [re: MУЛE]  
Автор Cy (минаващ)
Публикувано23.05.01 10:10



като минавах оттам имах усещането, че 50% от навалицата са зяпачи и журналисти и друга такава паплач, дошла само да гледа сеира... Лошото е, че те няма да престанат да идват, докато не престанат и сбирките А като си помисля, че ще строят лифт от Пионерска нагоре- вече всеки сульо и пульо ще може да се качи до езерата без усилие.... Съсипията на този район тепърва започва... плаче ми се... и ме е срам



Тема Муле каза го прекрасно...нови [re: MУЛE]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано23.05.01 14:24



Както в повечето случаи....
Но ще се радвам да те видя там.Там се случва нещо...и ако бъдем съзнателни не ще попречим на природата ...тя ни обича ..ние сме нейни деца..природата е БОГ....и всичко...

............тишина....................


Тема НЕКА НАПРАВИМ НЕЩО С КОЕТО ДА РАЗБИЕМ БЕЗДЕЙСТВИЕТнови [re: пpиятeл]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано23.05.01 14:34



Имам позната която се занимава с координацията на няколко фондации с екологична насоченост.Тя би ни помогнала да направи протести за строежа на лифт до Рилсите езера(лично тя е имала лекции и посещения на запад и от там ще получим голяма подкрепа).Може да направим огромна дискусия.Познавам и експерт по флората в дирекцията на природен парк Витоша също и един доцент и доктор по Фитоценология(Наука за растенията)...Трябва да направим нещо.Аз се прибирам в София на 4-5.06.Тогава ще задействам цялата си съзнателна сила за да не навеждам глава пред бъдещото полокение което няма да ни прости тази грешка(съсипията на най-величествената планина на Балканския полуостров)
Ще се радвам ако има подкрепа от тук в клубовете.Наистина съм готов да го направя и ще го направя....Ако всички използваме авторитета и силата си правилно ще постигнем всичко което е в името на неоценимата ни природа.

............тишина....................



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.