Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 23.05.24 
Музикални
   >> The Beatles
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Бийтълсмания-5 кръгнови Отговор на мнението
Автор Лeдoвe (ACA)
Публикувано10.02.04 19:36



Здравейте компанията
Този път загадката се оказа по трудна от предишните затова и имаше както верни, така и неверни отговори!
Правилният отговор на-добре интерпретира scruffy:Revolution e napisana v Ri6ike6 ot John v na4aloto na '68 sled manifetsaciite za anarhiq v Hornsey, Paris i London. Tova e mnenie na Lennon koito kazva 4e vsi4ko e ok ako nqma agresiq:)

Останалите, които успяха да дадат верен отговор са:

От малкия
Джон Ленън пише "Revolution", вдъхновен от студентските бунтове през 1968 г.


От: Herzog Tryn
Получена: 04.02.04 20:40

Avtor na pesenta e John. Toj se vdyhnovjava ot reportaz za demostracija pred americanskoto posolstvo v London. Revolution 1 e pyrvata pesen zapisana za Belijat album, a Revolution e uskorena, no dokolkoto uspjah da proucha protiv zelanieto na John.


От: Ceвepyc
Получена: 08.02.04 12:56

1968-а - Виетнам, анти-военни протести, разни студентски вълнения в Париж... Един вид Ленън се е почувствал длъжен да напише нещо по въпроса. И написал. Не ми се ще да се спирам на въпроса на коя версия в текста е имало "Count me in" и после станало на "Count me out"... или пък беше обратното? Тази заигравка даже предизвикала скандал и някаква мацка написала песен отговор (със същото име) в която препоръчва на Джон да си почисти мозъка.


Този път, пешеходен и jedi knight се затрудниха да отговорят, но няма старшно, има още доста кръгове до края

Така класирането след този кръг стана следното:
1 малкия- 8 точки
северус - 8 точки
Herzog Tryn- 8 точки
jedi knight - 6 точки
пешеходен - 6 точки
jaytee - 6 точки
skruffy- 4 точки
Йоко Оно- 2 точки
Trillian- 2 точки


Дамите поизостанаха малко , но съм сигурен, че със следващият въпрос ще наваксат пропуснатото
А той тази седмица е:Между кои две известни личности е застанал Елвис на обложката на албума" Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band"
Надявам се на много правилни и оригинални отговори. Вие можете!
За предпочитане е да ми се пращат бележки. За неточности в класирането или за нещо друго, знаете къде да пишете
Поздрави!

Редактирано от Лeдoвe на 10.02.04 19:39.



Тема Re: Бийтълсмания-5 кръгнови [re: Лeдoвe] Отговор на мнението
Автор Ceвepyc (Снейп)
Публикувано10.02.04 20:12



с тоя въпрос ме хвърли в оркестъра. ся има цяла седмица с лупата да го търся елвис...

супер

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: Бийтълсмания-5 кръгнови [re: Лeдoвe] Отговор на мнението
Автор Ceвepyc (Снейп)
Публикувано11.02.04 08:56



Колкото повече я гледам обложката... ако това дето си мисля е Елвис, край него трябва да са Олд Шетърхенд и сестрата на Винету



Бах мааму, знам кои трябва да са на обложката ама не мога да ги разпозная

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Re: Бийтълсмания-5 кръгнови [re: Лeдoвe] Отговор на мнението
Автор мaлkия (не спо рещ)
Публикувано11.02.04 13:21



Всъщност ето и какво казва самият Джон относно "Revolution":

JOHN 1980: "The statement in 'Revolution' was mine. The lyrics stand today. It's still my feeling about politics. I want to see the plan. That is what I used to say to Abbie Hoffman and Jerry Rubin. Count me out if it is for violence. Don't expect me to be on the barricades unless it is with flowers. For years, on the Beatles' tours, Brian Epstein had stopped us from saying anything about Vietnam or the war. And he wouldn't allow questions about it. But on one of the last tours, I said, 'I'm going to answer about the war. We can't ignore it.' I absolutely wanted the Beatles to say something about the war."



Тема Re: Бийтълсмания-5 кръгнови [re: Лeдoвe] Отговор на мнението
Автор scruffy (непознат )
Публикувано11.02.04 17:31



Mnogo blagodarya za to4kite:) Radvam se 4e u4astvam v igrata.
A sega na vuprosa za Elvis: Toi ne e vklu4en v oblojkata, predpolagam za6toto ne e evropeec.



Тема Re: Бийтълсмания-5 кръгнови [re: Лeдoвe] Отговор на мнението
Автор scruffy (непознат )
Публикувано11.02.04 17:55



Opa, oburkah se:) Elvis se namira mejdu Sonny Liston i Diana Dors ............ v slu4ay 4e vzemete 2 oblojki na Pepper i gi slojite ot dvete strani na snimka na kralq na rock-a:)



Тема Re: Бийтълсмания-5 кръгнови [re: scruffy] Отговор на мнението
Автор Ceвepyc (Снейп)
Публикувано11.02.04 17:59



хехехе. подозирах нещо такова.

НО

как ще обясниш това?

People appearing on the cover include ...... singer Elvis Presley.

Ей, това е източника:




Естествено може да е грешна статията :)))

БТВ, отговорите трябва да ги даваш на бележка на Ледове.

Понякога опитвам да крещя
със бурята, препускаща из здрача,
поглъщаща бездънните недра...


Тема Айде на бележки де :)нови [re: Лeдoвe] Отговор на мнението
Автор Beнaбили (4-18)
Публикувано11.02.04 18:37



Че иначе става малко странно :)

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: Бийтълсмания-5 кръгнови [re: scruffy] Отговор на мнението
Автор мaлkия (не спо рещ)
Публикувано11.02.04 22:23



А защо са включени Марлон Брандо, Мерилин Монро, С. Лаурел и Ол. Харди, американски президент и др.?



Тема Помощ!нови [re: Лeдoвe] Отговор на мнението
Автор мaлkия (не спо рещ)
Публикувано11.02.04 22:43



Къде е Елвис, че не мога да го намеря?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.