Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:34 09.06.24 
Музикални
   >> The Beatles
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бийтълсмания 11 кръг !нови Отговор на мнението
Автор Лeдoвe (ACA)
Публикувано15.12.03 22:01



Здравейте хорица
Имахте достатъчно време,за да дадете верен отговор на супер лесната загадка. Радвам се да кажа, че всички, които играха в този кръг познаха.
Правилният отговор е:Песента е посветена, на майката на Джон, която се е наричала Джулия
Верният отговор дадоха:Herzog Tryn,,Trillian и пешеходен, на който се присъжда една допълнителна точка заради изчерпателния и оригинален прочит на песента.Ще си позволя, да пусна един цитат от отговора му:
Отговорът на въпроса, поне както е посочен от Антоний Арнаудов е Джулия - майката на Джон. Обаче!, през цялото време, от целия текст се разбира, че Всъщност се пее за Йоко. Там се споменава едно "ocean child", пък знаем (кой от японски, кой от "Наричаха ги Бийтълс"), че Йоко означава "Дете на океана". Споменават се също "silent cloud", а нали знаем, че Йоко в облаците е силна - имаше споменат един такъв експонат в галерията на Джон Денвър, когато се запознават с Джон. Но иначе, самата песен, според литературата си е посветена на Джулия.

Има и нов участник, който позна загадката и това е : Lupi. Естествено присъждат му се веднага 2 точки и се надявам да продължи да играе и по натам.
Верен отговор дадоха също така и : DavidPeel и Gwydion, но поради факта , че те не са регистрирани за сега няма да им се присъдят точките. Специално за тях искам да напомня, че ако се регистрират и играят и по- нататък тези точки ще им бъдат добавени.

Та така след този кръг класирането стана следното:

1 пешеходен-11 точки
2 малкия-7 точки
3 Trillian-7 точки
4 Shankly -4 точки
5 Йоко Оно-4 точки
6 Herzog Tryn-4 точки
7 Lupi-2 точки
8 Старомодна вратовръзка-2 точк


пешеходен вече дръпна в класирането, но все още може да бъде догонен.Прави ми впечатление, че малкия зачезна нанякаде?

Ето сега и следващият въпрос:Във филма "Help", луд учен и хиндуистка секта преследват Ринго, за да вземат нещо от него. Какво е то?

Очаквам верни и оригинални отговори на поредния лесен въпрос в нашата игра.Поздрави

FOREVER

Тема Re: Бийтълсмания 11 кръг !нови [re: Лeдoвe] Отговор на мнението
Автор мaлkия (не спо рещ)
Публикувано16.12.03 09:32



Здравейте отново от мен. Оставих ви да ме настигнете (шега).
Според мен от предишния кръг, въпреки, че няма да ми се зачете, по-правилният отговор е Йоко и в това отношение пешаходен е прав. Просто Джон я идентифицира с майка си и затова кръщава песента на нея.

Йоко, какво ще кажеш по въпроса?



Тема Привет!нови [re: мaлkия] Отговор на мнението
Автор Йoko Oнo (искрено и лично)
Публикувано17.12.03 01:19



Радвам да те видя отново тук, друже.

По въпроса с песента, ами разбира се, че е посветена на мен, спор няма!


Отначало някои хора се опитаха да омаловажат труда на Йоко, после решиха да и отнемат и песента посвнетена на нея... Не знам ти как ги виждаш нещата, но на мен ми се струва, че се крои някакъв заговор срещу Йоко. Нещо зловещо витае във въздуха, усещаш ли го?



Тема Re: Привет!нови [re: Йoko Oнo] Отговор на мнението
Автор Herzog Tryn (старо куче)
Публикувано19.12.03 20:42



Utre shte ti prerazkaza podrobno scenaria, ta barem udarja 2 tochki.



Тема Re: Привет!нови [re: Herzog Tryn] Отговор на мнението
Автор Йoko Oнo (искрено и лично)
Публикувано19.12.03 23:49



хе хе хе

ОК. Дай да го видим тоз сценарий.



Тема Re: Привет!нови [re: Йoko Oнo] Отговор на мнението
Автор мaлkия (не спо рещ)
Публикувано21.12.03 10:04



Като голям почитател на Джон и по принципа: Приятелите на мойте приятели са и мои приятели, на мен лично си ми страшно симпатична. Ти си тази, която вдъхнови Джон да напише едни от най-добрите си неща...

А иначе мога да ти кажа за заговорът, възникнал още в края на 60-те и довел до разпада на любимата, на всеки тук, група. Основна вина, разбира се, за него има сър Пол. Знам, че много няма да са съгласни с това, но това си е мое вътрешно убеждение. Пол много те мразеше, ша знайш.

Хиляди целувки от мен, музо!



Тема Re: Привет!нови [re: мaлkия] Отговор на мнението
Автор Лeдoвe (ACA)
Публикувано21.12.03 16:56



Хич не се и опитвай да я защитаваш. Тя е виновна и трябва публично да се извини на клубарите тук

FOREVER

Тема Re: Привет!нови [re: Лeдoвe] Отговор на мнението
Автор мaлkия (не спо рещ)
Публикувано21.12.03 21:50



Едното няма нищо общо с другото.



Тема Благодарско!нови [re: мaлkия] Отговор на мнението
Автор Йoko Oнo (искрено и лично)
Публикувано21.12.03 23:51



За топлите думи и подкрепата!

А на теб направи ли ти впечатление реакцията на човека, който се крие под ник Ледове? Доста остро и агресивно отричаше, че сър Пол е виновен, питам се дали пък това не е самия той?

Ледове, свали си маската човече, разкрит си!





Тема Re: Благодарско!нови [re: Йoko Oнo] Отговор на мнението
Автор мaлkия (не спо рещ)
Публикувано22.12.03 00:33



Оправдава си ник-а. Държи се ледено...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.