Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 26.06.24 
Музикални
   >> The Beatles
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема the walrus??нови Отговор на мнението
Авторthe Walrus (Нерегистриран)
Публикувано25.03.02 23:26



slusham Beatles or 11 godishna,koeto pravi okolo 9 godini ot togava ,no nikoga ne sum gi slushala kato prosto edna banda, a kato neshto, koeto e chast ot men, chast ot kruvta mi i dushata mi, tova, s koeto izrastnah ,i osven koeto dulgo vreme ne vizdah i chuvah nishto drugo.

ne znaia kakva vruzka imam s tazi grupa, no znam ,che ne biah kato povecheto priateli...che slushah beatles vmesto tova,koeto te sa slushali. Ne moga da opisha shtastieto, koeto tiahnata muzika mi e donesla,no ako niakoi a izpital tova,toi znae...E az si znam che ima i drugi,kolkoto i da sa malko..;-)...estestveno, che sega slusham mnogo druga muzika, no znachenieto izobshto ne doblizava tova na Beatles za men....JOHN e otdelna tema, toi prosto e otdelna kategoria...and you know that for sure!..vseki, koito mu se kefi da mi pishe

..TICKET TO RIDE....GIRL...HEY JUDE.....ALL U NEED IS LOVE....HELP.....COME TOGETHER....po-dobre da ne izbroiavam ,che she izpusna niakoia ,i posle she me e iad........pomnite li kraia na ABBEY ROAD???...."and in the end ,the love you take is equal to the love you make".

Cheers.

thewalruswasme@hotmail.com



Тема Хе-хе!нови [re: the Walrus] Отговор на мнението
Автор Stephan (отличник)
Публикувано26.03.02 11:32



И аз съм като теб. Макар да съм вече на 38, на времето също израстнах с музиката на Битълсите и даже по мое време се считаше за признак на чудат вкус да се слушат Битълс, защото тогава вече вървяха Флойд, Цепелин, Пърпъл и по-новите групи. Радвам се, че си го усетила така - Битълс не са група като другите, те са нещо различно - култ. Както казваме, че има Мерседес и всички останали коли, защото Мерседесът е десет класи над най-добрата, така и Битълс са нещо такова в музиката.
А за Джон - тук в клубовете поне десет пъти съм имал възможност да го напиша - той е моят герой в живота. Изчел съм много книги за него и винаги с едно и също удоволствие. От години на десктопа ми стои един негов много красив портрет, за да ми напомня, че в живота освен сетивни неща - има и ценности, които не бива да изпускаме из очи, ако искаме да живеем почтено, да бъдем верни на себе си.

Semper Fidelis


Тема Re: Хе-хе!нови [re: Stephan] Отговор на мнението
Автор Herzog Tryn (ентусиаст)
Публикувано26.03.02 13:56



Byrkash Stefane te sa krystoska mezdu Rolls Roys i McLaren F1



Тема Честно казано,нови [re: Herzog Tryn] Отговор на мнението
Автор Stephan (отличник)
Публикувано27.03.02 07:55



никога не съм виждал на живо нито Rolls Roys, нито McLaren F1. Но щом казваш, че е така - приемам го, разбира се...
Кажи за кариерата им след 1969? Интересувал ли си се? Кое ти допада? Аз много обичам един албум на Пол от 1975 - Venus And Mars.

Semper Fidelis


Тема Re: Честно казано,нови [re: Stephan] Отговор на мнението
Автор Kaпитaн Apkaн (Левскарче)
Публикувано27.03.02 13:04



Аз харесвам предимно нещата на Джон след 69 таи имам всички негови самостоятелни албуми.Любим ми е обаче :"John Lennon Plastic Ono Band" там в него е "Working class hero "моя много любима песен.
Трябва да си направим една дискусия за Джон понеже той е и мой идол в живота, и аз също съм изчел много книги за него.Даже сега е срещу мен на стената в един чернобял портрет.
Поздрави !

Вълни от северен океан заливат моят бряг голям,и аз като една скала замръзвам бавно под леда


Тема Хе-хе! Радвам се, ченови [re: Kaпитaн Apkaн] Отговор на мнението
Автор Stephan (отличник)
Публикувано27.03.02 13:43



имам такъв съмишленик. За Джон мога да си приказвам с дни. Аз всъщност нямам само първите албуми със странните звуци и фийдбековете: The Unfinished Music, Vol.1 & 2. Но пък много ме кефи антологията му, защото научих много неща за него от парчетата там. На мен любимият ми албум е Imagine - направо си е връх. Също и последния - песни като Woman и Watching The Wheels са мил любими. Джон е бил най-честният човек към съвестта си, който 20 век е родил.

Semper Fidelis


Тема johnнови [re: Stephan] Отговор на мнението
Авторthe Walrus (Нерегистриран)
Публикувано27.03.02 23:48



.....v "wonsaponatime" ima edno parche ,'GOD' , to e strashno ,kak se kefia samo na John za tova....i dont believe in beatles XA!...kakva prichina e imal tva taka da go izpee ne znam, puk i nikoi niama da spre da viarva v beatles samo zashtoto john kazva che ne viarva, obache e zestoko. i tam e rabotata che toi nikoga ne moze da otreche beatles kato talanti, i sum sigurna che si go e znael. moze da e mrazel obozestviavaneto im i t.n ,koeto i go pravi velik, no beatles sa si beatles....obache taia durzost e....axxx!.....strashno!!!;-)

the Walrus



Тема Re: johnнови [re: the Walrus] Отговор на мнението
Автор Лeдoвe (Левскарче)
Публикувано28.03.02 00:04



В тази песен той казва още ,че не вярва и в Елвис и в Дилан (в песента е Цимерман),но не вярвам наистина да е мислел това?

Вълни от северен океан заливат моят бряг голям,и аз като една скала замръзвам бавно под леда


Тема Хей, госпожиценови [re: the Walrus] Отговор на мнението
Автор Stephan (отличник)
Публикувано28.03.02 05:22



Морж, Wonsaponatime е само подборка от "Антологията" на Джон Ленън, която е кутия с четири диска и книжка - рай за маниаци като мен. А God е една от любимите ми песни. Тя е от първия солов албум на Джон от 1970 и се нарича John Lennon/Plastic Ono Band. Джон го е записал, когато с жълтата маймуна се връщат от Калифорния, където били при оня смахнат психиатър-евреин Джанов, който уж трябвало да ги лекува от детските им страхове. Във всеки случай този диск е сигурно едно от най-личните произведения, които не само музиката е създавала, ами и въобще изкуствата. Нещо като супер-откровение.
А за това: I don't believe in Beatles което е последния стих в литанията - Джон го казва във връзка с нападки от страна на Миг Джагър, който започнал много да плюе по Битълс след раздялата им. В прочутото интервю пред сп."Rolling Stone" от 1970 год. Джон казва нещо такова: Аз мога да критикувам Битълс, защото съм един от тях. Но Миг не може - Стоунс са пълни плагиати. Каквото направехме ние, те го правеха същото след нас, но в по-лош вариант. Нима техният албум "Тяхно величество сатаните" не е нашия "Сарджънт Пепър" и... (изброява още няколко)".

Semper Fidelis

Редактирано от Stephan на 28.03.02 05:25.



Тема Re: Честно казано,нови [re: Kaпитaн Apkaн] Отговор на мнението
Автор chilko (decent alien)
Публикувано28.03.02 09:54



аз също смятам че самостоятелните работи на джон са много добри (едни от любимите ми) и не разбирам хората които оплюват йоко оно

the truth is out there



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.