Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:51 26.05.24 
Музикални
   >> The Beatles
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Naj-neljubima pesen i albumнови Отговор на мнението
Автор Herzog Tryn (ентусиаст)
Публикувано23.03.02 17:07



Chesto se obsyzda koja e naj-ljubimata vi pesen na The Beatles, kazete mi koja pesen i album sa vi naj-neljubimi (v smisyl naj malko ljubimi, zashto drugo jadche ne bi moglo i da byde). Revolution 9 se izkljuchva, mnogo e leno da se pick-ne.
Mojat izbor e:
The Long and Winding Road, namiram ja za dosta skuchna
The Beatles For Sale, tova e naj-rutinijat im album



Тема Всъщностнови [re: Herzog Tryn] Отговор на мнението
Автор Stephan (отличник)
Публикувано24.03.02 09:28



The Long and Winding Road е една прекрасна песен в оригиналния й вариант. Слушал ли си я - има я в The Beatles Anthology Vol.3. Та там песента е съвсем различна - Пол свири на пианото и въобще е изпълнена много сърцато без онези тромави оркестрации, които продуцентът Фил Спектър е прибавил към песента в албума Let It Be! Питър Браун пише в своята книга за Битълсите, че Пол бил направо бесен заради окепазяването на песента му. Така че - съветвам те - да обърнеш внимание на оригинала и ще видиш, че съвсем не е скучен. По-скоро като такава песен бих определил Wild Honey Pie от първия диск на Белия албум - нарочно пеят нехармонизирано и фалшиво. А за албум - вече май подсказах - Let It Be! е много слаб, защото не е концептуален като останалите, а е проста компилация от песни, при това слабо продуцирани.

Semper Fidelis


Тема Re: Всъщностнови [re: Stephan] Отговор на мнението
Автор Herzog Tryn (ентусиаст)
Публикувано24.03.02 22:05



Govoresh za t.nar. originalna versia, toest tazi ot Let It Be. Naistina orkestaricijata e syvsem ne na mjasto. Kato cjalo ot kanonichnijat in repertuar tja mi e naj-dosadna. makar che kato cjalo ne mi haresva mnogo.
Za Let It Be ne sym syglasen, na momenti e razhvyrljan i e dosta razlichen ot ostanalite albumi, no na men lichno mi haresva. Pone po-goljama chast ot nego. For Sale e dosta po-zle, pak ti kazvam lichno mnenie, prosto vsichko tam veche si go chuval v edna ili druga forma v prednite tri albuma. Help kojto go sledva e mnogo po-razdvizen i originalen. Prosto The Beatles zapochvat malko da izcherpvat nachalnijat si stil v nego, verojatno i zatova pochvat promjana, rezultata e velikolepen, nadjavam se shte se syglasish



Тема Ами самато заглавиенови [re: Herzog Tryn] Отговор на мнението
Автор Stephan (отличник)
Публикувано24.03.02 23:05



For Sale - в него има известна ирония - те са си го казали хората. Но там има доста кавъри... Но в началото има две песни на Джон, които са си един връх.
А за The Long And Winding Road - точно версията в албума не е оригиналната.

Semper Fidelis


Тема Re: Ами самато заглавиенови [re: Stephan] Отговор на мнението
Автор Herzog Tryn (ентусиаст)
Публикувано24.03.02 23:11



Vypros na arangiment. For sale naistina zapochva dobre, Bjaha Eigt days a Week i Baby in Black nali?



Тема Не, първите две песнинови [re: Herzog Tryn] Отговор на мнението
Автор Stephan (отличник)
Публикувано26.03.02 11:17



бяха No Reply и I'm a Loser. Eight days a Week е единствената песен от албума, която е била № 1 в класацията, макар на мен да ми се струва не до там добра. Но кавърите са великолепни - там има кавъри на Бъди Холи, Карл Паркинз, Лари Уилиямс и други. Битълсите нарочно са ги пуснали, защото са искали да изразят почитта си към своите музикални корени. Това е голям жест. Можели са да сложат в албума само свои композиции, както е било в предходния - A Hard Day's Night. Същата година са издали и много сингли, някои от които са били № 1 в класациите като I Feel Fine, но не са ги сложили в албума.

Semper Fidelis


Тема Re: Не, първите две песнинови [re: Stephan] Отговор на мнението
Автор Herzog Tryn (ентусиаст)
Публикувано26.03.02 11:31



Sorry moja e greshkata. Tozi album otdavna ne go bjah slushal. A beshe pyrvijat album na The Beatles kojto si zapisah na kasetka, maj prez 85. Odavna beshe da mu se nevidi. Az lichno haresvam Eigt days a week (maj beshe pyrva pesen na vtora strana). Makar che kato cjalo maj naj mi haresva No Reply



Тема Аз обичам втората -нови [re: Herzog Tryn] Отговор на мнението
Автор Stephan (отличник)
Публикувано26.03.02 11:37



No Reply, защото в нея най-ясно си личи влиянието на Боб Дилън върху Джон през този период - и последните изпълнения на хармоника в Битълс албумите. Има нещо бохемско в тази песен, също и антиципация на голямото Джоновско АЗ, което после ще стане основното в музиката му. Той винаги казваше по-късно, че обичал музиката в първо лице. нещо като раздяла с тъпите любовни текстове.

Semper Fidelis


Тема Re: Аз обичам втората -нови [re: Stephan] Отговор на мнението
Автор Herzog Tryn (ентусиаст)
Публикувано26.03.02 13:51



Naistina li lislish che NoReply zvuchi dilanovski? Az ne ja namiram takava, poskoro Baby in Black



Тема Прощавай - объркал съм заглавието!нови [re: Herzog Tryn] Отговор на мнението
Автор Stephan (отличник)
Публикувано27.03.02 07:48



Става дума за I'm a Loser - тя ми звучи бохемски и дилъновски.

Semper Fidelis



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.