Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 15.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Озеленяване и ландшафтен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Форсирани минзухаринови  
Авторhorserider (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 14:21



Здравейте!:))) Можете ли да ми кажете дали е вече време да извадя минзухарите, които засадих на 1 октомври, от хладилника. Вече са с височина около 6-7 см и изглеждат доста здрави. Във все още бледите листа се различават цветните пъпки (лилави и жълти) и аз си мисля, че вече е евреме да ги извадя на по-топла, за д ацъфнат. Казаха ми да ги държа 14 седмици на тъмно и студено и остава още около седмица, но ми се струва че ако не ги извадя сега, могат и да етиолират в хладилника.
Ще съм ви много благодарна!:)



Тема Re: Форсирани минзухаринови [re: horserider]  
АвторMepиroлд (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 11:00



Положила си труд, за да ги форсираш, но не разбирам защо е било необходимо това. Ако е само защото искаш да имаш цъфнали минзухари малко по-рано, със същия успех можеше да ги сложиш в пръст, торф или пясък и да ги оставиш на терасата. Относно вкарването на топло - нека да не е баш топло, защото ще се радваш само на дълги светлозелени листа и ако евентуално някое цъфне, това ще трае около няколко часа. Подходящата температура е около 5-10 градуса и максимално светло (например остъклена южна, източна или западна тераса). След като прецъфтят е добре да ги преместиш заедно с пръстта в почвата навън, за да могат луковичките да се изхранят добре за цъфтеж през следващата година. В края на юни можеш да ги изкараш от почвата и през есента направо да си ги засадиш в сандъчетата или саксийките.



Тема Re: Форсирани минзухаринови [re: Mepиroлд]  
Автор horserider (обожаващи коне)
Публикувано16.01.08 13:20



Благодаря много за отговора.

Сложих луковичките в хладилник, защото така ми казаха на Флора-та, откъдето ги купих. Резултатът обаче е чудесен. Цъфтят вече една седмица без да спира, изкарват по няколко цвята, а са в стаята, която обаче е неотопляема. Само 3 дни, след като ги извадих, цъфнаха. Цветовете им са доста едри и си държат по 5 дни. При първа възможност ще пусна снимки, само да се оправи бгфотото, където да ги кача, защото в момента има проблеми със сървъра.
Много благодаря още веднъж. Догодина може да пробвам и с отглеждането им навън.



Тема Re: Форсирани минзухаринови [re: horserider]  
Автор Taня16O2 (хей ръчички, хе)
Публикувано19.02.08 14:46



Това са минзухарите, които насадих на 30,10,2007





Тема Re: Форсирани минзухаринови [re: horserider]  
Автор Xapизмa (на динена кора/)
Публикувано12.03.08 18:35





a 5%5?



Тема Re: Жълти минзухари [re: Xapизмa]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано11.04.08 14:23



Може на някой да прозвуча глупаво,но нямам никаква идея от градинарство,а се случи така че наследих огромен двор пълен с много растения,за които ще се грижа,но не знам точно как.Та на въпроса:в калдаръма има ужасно много пролетни ситни минзухари,които стават все повече-цъфтят от феруари до каря на март и изчезват,но има едни други предимно жълти,и някой сини,много едри,които не знам как се появиха в тревата.наистина доста са красиви,но след като прецъфтят остават едни големи храстчета дълги тъмно зелени листа които никога не се махат.След цяла зима сняг на пролет те са пак там зелени и огромни и ми задусхажат всичко наоколо.Като плевели са.Нападат тревата,цветята,розите...Дали да им подстрижа листата?!Не знам как да укротя развитието им,не искам да се размножават повече,а те не спират.Ох,имам толкова много въпроси...Много ми е трудно с този двор!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.