Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Озеленяване и ландшафтен дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Напояване с подвижни пръскачкинови  
АвторЙOBO (Нерегистриран)
Публикувано07.04.08 11:34



Интересуват ме кратки мнения за качествата цените и магазините за такива подвижни пръскачки
Сравнение със стационарни пръскащи системи - недостатъци и предимства (ако има такива)



Тема Re: Напояване с подвижни пръскачкинови [re: ЙOBO]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано07.04.08 21:12



Кои са подвижните пръскачки и кои са стационарните? Това са едни и същи неща, в единия случай заровени в земята, в другия случай върху стойка. Какво искаш да поливаш? Боб, зеле, трева или декоративен разсадник? Или оранжерия?



Тема Re: Напояване с подвижни пръскачки [re: Cтeфaн]  
Авторйoвo (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 10:10



Искам да поливам 3 декара трева с една или две лесно подвижни пръскачки



Тема Re: Напояване с подвижни пръскачкинови [re: йoвo]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 21:26



3 дка с 2 пръскачки? За тревата ще трябват поне 10л/м.кв. Това прави 30 кубика вода за 1 поливане. Ако поливаш повече от 3 -4 часа на ден с пръскалки, които трябва да местиш, това страшно писва. Значи ти трябва помпа със съответния дебит - 8 - 10 куб. м за час. И съответно пръскалки, които да ти дадат този дебит. Сега е момента да се включи някой колега, който се занимава с поливни инсталации и е наясно кои пръскалки могат да осигурят дебит 4- 5 кубика на час. Желателно е да имат по-голям обсег на поливане, за да се местят по-рядко.



Тема Re: Напояване с подвижни пръскачкинови [re: ЙOBO]  
АвторMoapeйн (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 12:46



Земи си едно Kaddy, та и женоратя да е доволна
Па за другото ... още е рано да се каже



Тема Re: Напояване с подвижни пръскачкинови [re: йoвo]  
АвторMoapeйн (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 12:49



Със или без лейка, поясни моляте и ми пиши като че съм чужденка,
настоятелно те умолявам, много ще се радвам
ако успееш да го направиш така,
искам да кажа ако успееш да се справиш и така



Тема Re: Напояване с подвижни пръскачкинови [re: Cтeфaн]  
Автор cvety_85 (непознат )
Публикувано07.04.09 21:10



Съжалявам, че се намесвам без покана, но имам усещането, че си говорите на различни езици. Имам познания в областта, тъй като това уча, но до сега не съм чувала за пръскачки , заровени в земята, а между другото се наричат дъждовални апарати. Мисля, че няма смисъл да си давате парите за неща, които няма да ви свършат работа. Най-добре би било, човек професионалист да ви изготви малък проект и да сте сигурни, че ще напоявате максимално ефективно. Тези хора са инженери xидромелиоратори, които си разбират от работата и ще ви предложат оптималното решение без да харчите пари за ненужни апарати.

Редактирано от cvety_85 на 07.04.09 21:16.



Тема Re: Напояване с подвижни пръскачкинови [re: cvety_85]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано16.04.09 21:59



Наричат ги потъващи хидранти или вкопани хидранти. Монтират се в тревните площи и когато не поливат си стоят в земята. Щом се подаде налягане към тях, те се издигат над земята и пръскат. Когато не работят си стоят прибрани в земята. Целта на упражнението е да може да се коси тревата над тях без да пречат. Ако не си чувала за такива хидранти, трябва още да поучиш. А иначе си права, че обикновено си даваме парите за неща, които не ни вършат работа. Особено боклуците на Гардена.



Тема Re: Напояване с подвижни пръскачкинови [re: cvety_85]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано21.05.09 00:03



Колежке, това че не си чувала не значи че съществуват. Колко изкара по мелиорации?



Тема Re: Напояване с подвижни пръскачкинови [re: Moapeйн]  
Авторhh (Нерегистриран)
Публикувано25.05.09 18:40



kk9kxe




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.