Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:35 18.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Озеленяване и ландшафтен дизайн
*Кратък преглед

Тема Как да подготвя почвата?нови  
Автор Mиcиc Чaй (разбита)
Публикувано09.03.08 08:13



Имам едно парче земя в двора, което започнах да обръщам :) Сега, там е имало малини, после плевели, после нищо. Тук-таме по някоя иглика е избила, но аз се старая на свой ред да я избия нея.
Имам кутия Японска морава /трева+цветя/. Четох, но много се озадачавам.
Да прекопая, да пръскам с препарат, да прекопавам отново, да утъпквам /такова нещо нямам/, после да "разреша почвата" и да сея. Цялата тази процедура доста ме притеснява, да си призная.
Не че ме мързи, но все пак нямам валяче, нямам и онова, което копае леко почвата...
А и дали сега мога да напръскам почвата с препарат и до края на месеца да измре де що е в нея, да я обърна и да сея? Или аз като я обърна ото отдолу ще се появят нови плевели?


Та някой може ли да ми каже как най-общо да посея тревата без да се вманиачавам?

Укротяването на опърничавата е задача с повишена трудност...

Тема и за меннови [re: Mиcиc Чaй]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано09.03.08 14:37



ако някой отговори и на мен ще ми е интересно

аз само прекопавам-обръщам......след това заравнявам, първо с широко 5.5см (ширина между зъбите) а поссле с 1.5-2.0 см гребла -- сея , пак заравнявам с малкото греблои трамбовам- направил съм си следнта трамбовка - пънче с диаметър 25 и височина 30 сантиметра е захванато от двете му страни с по една летва, на височината на кръста , хващам летвите с двете ръце и почвам да тъпча вече засятите площи................ нито е много тежко нито е много леко .........


от тая година се чудя дали да пръскам с течна тор , но ме е страх за кучетата и за котките..

плз СЪВЕТ????????

Merde !!! La Guard meurt mais elle ne se rend pas!! jamais!!


Тема Re: и за меннови [re: Galeon]  
Автор KaДжиKи (чаена церемония)
Публикувано20.03.08 10:40



Аз обърнах, натроших колкото можах, после с гребло "разресах", после сях, после пак с греблото насам-натам и малко поотъпках, за късмет заваля, не знзм дали за късмет сега има сняг, дали пък няма да измръзнат семената ми.... и сега ще чакам.



[image]http://www.drehi.com/getpic.php?ImageID=905[/image]

Тема Re: и за меннови [re: KaДжиKи]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано21.03.08 02:13



е аз затова като чух прогнозата и зарязах всичко - още не съм прекопал --щото съм си патил ---а и такова чистене ме чака от строежа до нас ни напълниха с бетон ....
ще чакам утре други ден да се стопи -ще изчистя -акитата на бау-бау и тогава ще копая )))

Merde !!! La Guard meurt mais elle ne se rend pas!! jamais!!


Тема Re: и за мен [re: Galeon]  
Автор Mиcиc Чaй (разбита)
Публикувано24.03.08 19:28



Добре де, дали ще им стане нещо на семената им като ги метнах, а то ето какво е времето навън? На кутиите пишеше март че може да се сеят, едва ли не са сметнали, че март е променлив и може да застудее..



Укротяването на опърничавата е задача с повишена трудност...

Тема Re: и за меннови [re: Mиcиc Чaй]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано24.03.08 23:50



видя ли днес какво беше ......дано да си утъпкала ...че тоя вятър ако не си -сигурно е отвял всичко ....сега и гладните врабчета и гугутки като се отбележат ....става страхотно релефно изображение като порастне малко ))))
ма нищо ....

ти пак нахвърляй и наблегни на течната тор....дано нямаш животни само на двора ...



Merde !!! La Guard meurt mais elle ne se rend pas!! jamais!!

Тема Re: и за меннови [re: Galeon]  
Автор Mиcиc Чaй (разбита)
Публикувано29.03.08 09:25



Имам куче.
Каква течна тор, за цветя ли?
Май на тревата й се мята една франулирана някаква, но сега не мога да си позволя да купувам. След седмица може да купя отново една кутия със семена, за да засиля това, което съм посяла, ако е редно де.

Укротяването на опърничавата е задача с повишена трудност...


Тема Днес му е времето...)))нови [re: Mиcиc Чaй]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано29.03.08 15:46



Страхотен ден е днес за обработка .....ама аз ще ходя да купя сега дръжка за един бел -щото всички ги изпотроших ....две кирки съм направил с дръжки ...(нещо идваха да копаят от ВиК-то пред нас,заради някаква спукана тръба,взеха че ме помолиха за кирка и като им дадох едната им обрах точките - единия вика:"Абе,Батка ,ти тая да не си я правил за изложба?"

-майсторче съм си ,к`во да са прави .... на беловете им се чупят дръжките защото земята е яко утъпкана от песовете , а няма да ти споменавам за акита , бетон от строежа до нас и всякакви боклуци...
а какво беше на времето .....
момини сълзи, кокичета , иглики...лалета , рози, хризантеми ,
домати ,магданоз , фасул, тиквички , краставици....от всичко по две лехи ....
направо ми се реве ....




Merde !!! La Guard meurt mais elle ne se rend pas!! jamais!!

Тема Re: Днес му е времето...)))нови [re: Galeon]  
Автор Mиcиc Чaй (разбита)
Публикувано31.03.08 17:42



Гледам ние с теб си пишем, батка!


Ами да, кокичета, лалета, иглики, нарциси, розови храсти, зюмбюли - всичко прокара яко. Сега дебна да видя дали люлякът ще ми цъфне, макар като гледам щом и тази година не е напъпил нещо калпав ще да е.
2 лески, една смокиня, една дуда, един орех, няколко елхички боднахме...
Разлистват се каксисът
Тревата още не е и чула да прокарва, дали не я съсипах не е ясно. Пак налко я позаринх онзиден, защото родителското тяло ме упрекна, че виждали семената й и щял вятърът да я продуха.

Укротяването на опърничавата е задача с повишена трудност...

Редактирано от Mиcиc Чaй на 31.03.08 17:50.



Тема Re: и за меннови [re: Galeon]  
Автор ecodesign (непознат )
Публикувано08.01.11 16:28



Виж съвети за подготовка на почва и затревяване с райграс на






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.