Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Озеленяване и ландшафтен дизайн
*Кратък преглед

Тема 3а Райграс и подготовка 3а садене. ВЪПРОСИ:  
АвторДoмoшap (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 17:04



Здравейте на всички



Имам едно място пред къщата и искам да го засадя с трева, да речем райграс. Досега там са расли саморасли някакви тревици...:-)

Въпросите:

1. Доклокото знам, мястото трябва да се прекопае и да се обработи земята с някакъв препарат. Какъв ми препоръчвате, колко (каква "до3а") е нужно за място около 30 квадрата и каква е цената?

2. Колко време трябва да мине между обработването на земята с препарата и засяването на тревата?

3. Има ли и други треви, освен тоя райграс, която на мен от едно време си ми е известна?:-)

4. Кога е най-добре да се почнат всичките тези процедури??



Тема Re: 3а Райграс и подготовка 3а садене. ВЪПРОСИ:нови [re: Дoмoшap]  
АвторKpaйнo3eлeн (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 19:27



а пита ли гугъла първо, какво казва по въпроса?

С препарата пръскаш плевелите, не земята... препарата се каза Раундъп или какъвто и да е друг тотален хербицид. За цената в селскостопанската аптека ще питаш.

Другите треви са: многокомпонентна тревна смеска.. в смеската има няколко вида треви... при избора трябва да знаеш дали ти трябва за сянка, слънце или шарена сянка. ще се гази ли или..., ще поливаш ли или...?

подходящо време: когато времето позволява :-)

как се прави зелен килим прочети

, а ако има неясно тогава питай.



Тема Благодаря ти много!нови [re: Kpaйнo3eлeн]  
АвторДoмoшap (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 21:56



Пак въпрос4е: Точно там, където смятам да садя тревата, май в момента нямаше някакви плевели. Значи ли това, че трябва да ги изчакам да се покажат и след това вероломно да ги нападна някой ден с раундъпа?:-) Тоест цялата процедура да се стартира след 6-7 седмици, когато пукне пролетта?



Тема Re: Благодаря ти много!нови [re: Дoмoшap]  
АвторKpaйнo3eлeн (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 23:35




както разбра раундъпа влиза през зеленото... докато чакаш плевелите да израстнат .. ехеее... а и те семена от комшиите пак ще дойдат

при първа възможност прекопай, махни ако има коренища, там квито са процедурите и сей... ще имаш поне равен старт с плевелите... тях така или иначе винаги ще си ги има.

ще се бориш с тях, може механично, може и със селективни хербициди. А и с редовната коситба част от тях ще отпаднат ( не им понася :-))

и не забравяй че важно условие е ВОДАТА, почвата де е песъклива и никва оборска тор да не слагаш.

и да знаеш с какво се заемаш виж

и прецени дали можеш да осигуриш поддръжката




Тема Re: 3а Райграс и подготовка 3а садене. ВЪПРОСИ:нови [re: Дoмoшap]  
АвторГeoprи (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 11:06



Като начало обърни мястото,не си закъснял-има време





Тема Re: 3а Райграс и подготовка 3а садене. ВЪПРОСИ:нови [re: Дoмoшap]  
АвторMepиroлд (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 17:58



Здравей Домошар


Най-напред ще те посъветвам да си обърнеш мястото, за да може до края на зимата големите буци да се раздробят, а многогодишните плевели да измръзнат. През март фрезовай мястото, добави пясък ако почвата ти е прекалено тежка и глинеста. Внимателно почисти почвата от корени и камъчета. Не слагай оборска тор, защото ще си вкараш многобройни плевели. Купи си тревна смеска, която подхожда за конкретното място. Вземи впредвид колко често можеш да поливаш, да косиш, да полагаш редовни грижи за тревния килим. Ако не смяташ да се грижиш интензивно за тревата и нямаш възможност да косиш, има прекрасни смески тип "мавританска поляна" със семена от различни дребни цветя, цъфтящи през целия топъл сезон. Можеш да импровизираш, като насадиш в тревата и различни дребни луковични цветя, като ги разположиш на малки групички - например минзухари, кокичета, мускари, синчец и др. и твоята поляна ще бъде единствена и неповторима. Успех!



Тема Моят план беше....нови [re: Дoмoшap]  
Автор KaДжиKи (чаена церемония)
Публикувано11.02.08 09:23



...да изчакам да се покажат плевелите, да ги напръскам с едно нещо, което съм купила вече, да се скапят и да ги изкореня.
Другия вариант не става ли - да напръскам както е сега, почвата да се поотрови и след седмица да се обърне, после пак, и след месец или там колкото се падне да сея?

Май съм изградила грешна концепция.....



Има три гледни точки - моята, твоята и вярната!

Тема Re: Моят план беше....нови [re: KaДжиKи]  
АвторMepиroлд (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 15:15



Хубав план имаш, но не знам как ще я сколасаш по-напред. Зависи какъв хербицид си си купила. Ако е тотален хербицид, то трябва да изчакаш плевелите да се раззеленят хубаво и да достигнат 10-15 см височина, за да могат хубаво да усвоят препарата и да бъдат унищожени. Като прибавим и необходимата температура за да се прави пръскане, получава се че най-рано можеш да пръскаш в началото на април. После около две седмици трябва да чакаш да изпожълтее всичко, да го почистиш от изсъхналите плевели и едва след това да обърнеш и фрезоваш местото. След това трябва пак да изчакаш, за да мине малко време преди да засееш, както и да видиш какво ново ще поникне (закъснели плевелчета) и да ги премахнеш. Докато се огледаш и станало средата на месец май, когато изведнъж хващат едни мити летни жеги и току що поникналата тревичка вземе че засъхне. Другият ми довод за предзимната обработка на почвата е, че губиш един много ценен съюзник - зимния студ, който не само може да унищожи голяма част от многогодишните плевели, но и допринася за по-доброто физическо състояние на почвата през пролетта (от многократното замръзване на почвата, буците се раздробяват и почвата става рохкава и лесно се обработва). Оставям на теб да прецениш, но скоро няма да има време - иде пролет!



Тема Re: 3а Райграс и подготовка 3а садене. ВЪПРОСИ:нови [re: Дoмoшap]  
Авторade (Нерегистриран)
Публикувано12.10.09 16:10



da nau4a pove4e



Тема Re: 3а Райграс и подготовка 3а садене. ВЪПРОСИ:нови [re: Kpaйнo3eлeн]  
Автор ecodesign (непознат )
Публикувано04.03.10 01:36



За почвоподготвката, избора на тревни смески, техника на засяване и поддръжка погледни



Редактирано от ecodesign на 04.03.10 01:37.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.