Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Озеленяване и ландшафтен дизайн
*Кратък преглед

Тема къде да открия в софия ?нови  
Автор kaпpиз ()
Публикувано08.08.07 17:12



Здравейте.обръщам се към всички които могат да дадат данни ,къде да открия в София следните разстения:

- Малпигия или Барбадоска вишна
- Карамбол
-ядлива Пасифлора(Маракуя) или още Гигантски гранадил,Бразилска маракуя,Крилата пасифлора,Бананова пасифлора
- Фисташка(шам фъстък)
- Авокадо(неправилна посадих семе,което явно няма да поникне,въпреки че семената били с добра кълняемост)

Ще съм благодарен на онези които ще напишат информация.Не мога да пренеса през граница търсените от мен ядливи видове.



Тема Re: къде да открия в софия ?нови [re: kaпpиз]  
Автор CHERRYМодератор (минаващ)
Публикувано09.08.07 20:48



Здравей,

Питаш за твърде екзотични видове. Как са имената им на латински? Питам от любопитство.



Можеш да провериш в Ботаническата градина до Паметника Левски и в Ботаническата градина, която е до Околовръстното шосе. Само там ми хрумва, че могат да виреят подобни екзотики.



ПП Пише се растения - със "с", без "з".



Тема Re: къде да открия в софия ?нови [re: CHERRY]  
Автор kaпpиз ()
Публикувано23.08.07 16:18



Да растение,със ,,с,, а не със ,,з,,.забелжката е правилна.

Нямам понятие как се произнасят на латински.ще се поинтересувам.



Тема Re: къде да открия в софия ?нови [re: kaпpиз]  
Автор kaпpиз ()
Публикувано23.08.07 20:59



Ето и имената на търсените от мен растения.надявам се правилно да съм ги записвам.
-Малпигия или Барбадоска вишно-malpigbia glabra
-oxalidaceae / oxalis acetosella-Карамбол
-сладко пепино-solanum muricatum
-маракуя и грандил(пасифлора)-P.edulis/P.incarata/P.ligularis(най-сладък сорт)
-шам фъстък(фисташка)-pistacia terebintbus



Тема Re: къде да открия в софия ?нови [re: kaпpиз]  
Автор armeria (непознат )
Публикувано23.08.07 21:16



яДКИ ОТ ШАМ ФАСТЪК можеш да си купиш от пазара Кирков, от павильона за ядки. Като ги посадиш ще поникнат



Тема Re: къде да открия в софия ? [re: armeria]  
АвторMepиroлд (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 12:15



Защо ти е тази маракуя (Пасифлора едуилис), като няма смисъл да се отглежда в България. Имах такава маракуя, в домашни условия няма как да цъфне, да върже и да отгледаш растения. След като я мъчих няколко години, я насадих в двора на слънчево място. Въпреки че беше възрастно растение, цъфна чак през август и върза няколко плодчета, като с надежда чаках да узреят, но дойде есента и растението просто си загина при първото падане на температурата под 5 градуса. Единствения начин да я съхраниш е да имаш достатъчно голяма отоплявана оранжерия. Моето растение го купих от Аграрния институт в Пловдив, но може да си купиш плод от Метро, да си събереш семенцата, да ги обработиш (доста са твърди и бързо губят кълняемост) и да ги засееш. По същия начин може да постъпиш и с карамбола.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.