Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 30.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Озеленяване и ландшафтен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Къде има обучение по цветарство?  
АвторALEK (Нерегистриран)
Публикувано20.11.07 19:13



Привет!
Къде в София има обучение по цветарство? Майка ми се е запалила и иска да се занимава с такъв бизнес, да си купува оранжерия, и т.н....Иска да се запознае с хора, които се занимават професионално с това. Поразрових тук-там в интернет, но не открих никакви курсове или друг вид обучение... Ако някой знае, моля да сподели. Поздрави!



Тема Re: Къде има обучение по цветарство?нови [re: ALEK]  
АвторKpaйнo3eлeн (Нерегистриран)
Публикувано21.11.07 21:36



:-) мама ти, ще се занимава с БИЗНЕС или с Цветарство?

какво да учи? средно, основно или висше образование?
или някакъв курс от сорта: "как да поливам цветята и да стана милионер"?

за запознанства с такива хора... май е най-добре да е лично... във всеки разсадник, градински център или купена оранжерия няма да те изгонят, влизайки и подавайки ръката си. А това дали ще споделят всичко с теб или с мама ти, си е вече бизнес:-).

иначе успех... не спирай да мечтаеш




Тема По-леко с иронията, ако обичаш!!!!нови [re: Kpaйнo3eлeн]  
АвторALEK (Нерегистриран)
Публикувано22.11.07 08:50



Попитах съвсем учтиво... Майка ми е на 57 години и цял живот е работила като медицинска сестра...Заплатите са мизерни и много и се кефя, че има амбицията и енергията на тези години да се захваща с бизнес, да тегли кредити, и т.н.....Имам приятели, които са на по тридесет и няколко години, а ги мързи да гледат...Нямат капчица живинка и стремеж да изкарат пари от бизнес...всеки си хванал по една работа на заплата и си избутва там колкото да не умре.... Повечето от тях никога не биха изтеглили кредит, освен ако не е съвсем малък за покупка на пералня или печка... Но това е друга тема...
И така, реших да помогна по някакъв начин на майка ми да започне собствен бизнес...Ако някой може да ми даде информация, моля да го направи...Ако не може, нека да не си чеше езика с глупости - мама ти, баба ти, и т.н... Просто да си замълчи, и да си остане един щастлив крайно зелен човек...:)))



Тема Re: По-леко с иронията, ако обичаш!!!!нови [re: ALEK]  
АвторKpaйнo3eлeн (Нерегистриран)
Публикувано23.11.07 00:00



Няма да мълчим учтиво!!!

С удоволствие бих те информирал за..., но нека поне въпроса е конкретен... било то за кво било.
за бизнес? за кредитиране? за цветарство? за оранжерия? за покълване на семената от текома сканденс? вкореняване на рози?

по първото? правим ли разлика... що е то занаятчийство и що е то бизнес
що е то кредитиране и що е то инвестиране. мениджмънт, маркетинг и един куп други работи, за които хората са учили не по-малко от една мед сестра.
май първо трябва в друг форум да разпиташ.

и дали един такъв кредит, наречен "за малък и среден бизнес" няма само да те зароби до гроб и да работиш като занаятчия по задължение, колко за да не 'умреш?


та какъв беше въпроса?
давай едно по едно... щом ще правиш бизнес.. направи бизнес план на мама ти
или давай през просото, нещата се учат в движение... и когато нещо конкретно не е ясно, питай... все някой ще бъде по-любезен от мен.

п.с. С най-добри пожелания





Тема Re: Къде има обучение по цветарство?нови [re: ALEK]  
Автор Mepиroлд (непознат )
Публикувано25.11.07 19:27



Занаят не се учи, а се краде. Необходимо е обаче доста време за усвояване на знанията. Трябва да бъдеш готов за доста удари под кръста от мощните фирми. Наемете си човек, който има подходящо образование, но се подгответе и за съответното прилично възнаграждение. Инвестицията трябва да е голяма, иначе няма оцеляване.



Тема Ето това е приказка...:)))нови [re: Kpaйнo3eлeн]  
АвторALEK (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 14:36



Привет!

................................................................С удоволствие бих те информирал за..., но нека поне въпроса е конкретен... било то за кво било. за бизнес? за кредитиране? за цветарство? за оранжерия? за покълване на семената от текома сканденс? вкореняване на рози? ...................................................

Относно кредитирането не е проблем, защото аз мога да финансирам начинанието, мисля, че ще се справя.... предпочитам да не се занимавам с кредити за подобни неща....
Другата част е важна, защото жената си обича цветя, грижи се за тях с огромно удоволствие, но всичко си е хоби...аматьорска работа... Няма нищо общо с бизнеса....Моля да ми кажете къде можем да се видим за да поприказваме за разни работи, като например какво е текома сканденс?..:))))
За контакт: koko333@abv.bg
Благодаря предварително! Поздрави!



Тема Re: Къде има обучение по цветарство?нови [re: ALEK]  
Авторпътниk (Нерегистриран)
Публикувано06.04.08 16:13



виж този http://interflora-bg.com/
организират курсове по цветарство за любители
все пак да се прави бизнес с това си е сериозно занимание, но дори и обикновени предприемачи, без висока квалификация в тази област, внасят от Холандия и продават цветя тук.



Тема Re: Къде има обучение по цветарство?нови [re: ALEK]  
АвторRandom (Нерегистриран)
Публикувано07.04.08 16:30



Аlek, извинявам се заради колегите си!
Не смятам, че мястото е подходящо за заяждане и ирония.
На въпроса ти - преди години имаше курсове по Цветарство в Лесотехническия университет. Водеше ги възрастна преподавателка (професор), но сега кой ги води и дали ги има - не знам със сигурност.
Мисля че не бяха любителски.
Друго място, където може поне да се попита за обучение е института по цветарство в с. Негован.
Успех на майка ти! Дори и да не се заеме точно с цветарство, а с друг вид занимания с растителен материал - все ще е приятно, а може би и доходно!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.