Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:22 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Озеленяване и ландшафтен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стевия  
Автор mama_Emy ()
Публикувано11.11.07 21:41



Здравейте!
Може ли някой да ми каже къде мога да намеря семена от стевия?
Предварително благодаря и желая успех на всички запалени градинари!



Тема Re: Стевиянови [re: mama_Emy]  
Автор Mepиroлд (непознат )
Публикувано25.11.07 19:23



Близо до Шумен, в бившия Институт по цвеклото (филиала вече не съществува) са правени опити за отглеждането на стевия. Там все още има насаждения. Бивша служителка от института размножава стевията ин витро. Миналата година продаваше разсад на Цветната пролет в Пловдив, но беше много скъп. Стевията се размножава много трудно със семена и сортовете се разпадат. Не е ясно дали е разрешено отглеждането й в Европейския съюз. До 2006 г. беше забранена за отглеждане. Разрешена е обаче във всички други страни. Най-много се използва в Япония, а в момента масово навлиза и в САЩ и Китай, като измества изкуствените подсладители за диабетици. Семена могат да се внесат от Парагвай чрез заявка по интернет.



Тема Re: Стевиянови [re: mama_Emy]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано26.11.07 10:13



Стевия може да се купи от някои европейски страни. На мен ми донесоха пакетче семенца от Швейцария, затова мисля, че не е забранена за отглеждане, особено за лични нужди. За съжаление още не съм отгледала нищо, защото получих семената в края на лятото и не рискувах да ги засея. Това ще направя следващата пролет. Стевията е топлолюбива и затова трябва част от отгледаните растения да се съхранят на топло през зимата, а следващата година да се размножат от резници и да се изнесат навън, за да направят голяма листна маса, която да се ползва като подсладител. Практически опит и някакъв успех се надявам да имам догодина. Моята майка е диабетичка и затова и на мен ми беше фикс идея да се сдобия с това растение.



Тема Re: Стевиянови [re: Mepиroлд]  
Авторdamonino (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 11:51



искам да си закупя расад на растението.как мога да се свържа със служителката?



Тема Re: Стевиянови [re: damonino]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 12:58



Влизаш в сайт www.gradinarstvo.hit.bg и си я поръчваш. Току що видях, че ще я предлагат тази година.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.