Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Озеленяване и ландшафтен дизайн
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Мимозанови  
Автор 241O (Chovek)
Публикувано12.03.07 12:08



някъде в София да се продава - срамежлива Мимоза.Видях това дърво на морено и безкрайно ми хареса,искам да го имам .Насоче те ме,моля .........



Тема Re: Мимозанови [re: 241O]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 19:35



Не е възможно да си видяла срамежлива мимоза на морето. Тя е твърде топлолюбива и у нас може да се отглежда само като стайно растение. На морето си видяла едно друго растение, неправилно наричано мимоза - албиция (Albizia jullibrissin). Tя може да се отглежда и в София, но докато е младо растението се нуждае от някаква защита през зимата. Намираема е по разсадниците.



Тема Re: Мимозанови [re: И.]  
Автор 241O (Chovek)
Публикувано13.03.07 19:51



Чакай тогава да не бъркам.Това което видях е по северното черноморие,в квартал Виница ,след Варна.Дървото е с малко листа ,а цветовете му са розови пухчета.отрупано е с тези тях.Когато ги пипаш почти се затварят.Когато попитах казаха че е Мимоза.Имаги дори и по улиците тук таме.освен да е нещо друго.



Тема Re: Мимозанови [re: 241O]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 21:50



Точно албиция е. Друг път не питай случайни минувачи, а питай хора, които разбират.



Тема Re: Мимозанови [re: Cтeфaн]  
Автор 241O (Chovek)
Публикувано18.03.07 13:51



Разбрах и ще те послушам,но не ги разпознавам по улицата,кой какъв е.
Та значи това не е Мимоза.Добре но къде да го открия и как се отглежда?
И каква е разликата тогава между тези две имена ,имали нещо общо?



Тема Re: Мимозанови [re: 241O]  
АвторStefan (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 15:28



Общото е , че са от едно подсемейство. Иначе мимозата мисля, че беше африканско растение и при температури под +15 започва да гине. Докато албицията произхожда от Кавказ и спокойно понася софийските зими, че и по-студени. Мимозата свива листата си веднага след допир, докато албицията свива листата си само нощем или ако ги откъснеш.

Албиция има по всички разсадници в България. Вече стана модерно растение и наистина си заслужава да е такова. В София младите фиданки измръзват, но ако се защитават през първите няколко години, после нямат проблеми със студа.



Тема Re: Мимозанови [re: 241O]  
Автор kaпpиз ()
Публикувано18.04.07 12:58



Е посочете расадник в който я има ,за да отида и да си я купя.



Тема Re: Мимоза [re: kaпpиз]  
АвторKpaйнo 3eлeн (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 22:52



===





Тема Re: Мимозанови [re: Kpaйнo 3eлeн]  
Автор kaпpиз ()
Публикувано24.04.07 14:04



Купих си вчера Албиция.каже те ми на сянка или на слъце да я засадя.Не е много голяма,надявам се да израсте красиво дърво.



Тема Re: Албиция значинови [re: kaпpиз]  
АвторKoнфyзия (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 08:26



а аз ги имах за пеларгоневи тези,
сега пак ще ме хокат в готварския



http://www.youtube.com/user/BunnyKou




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.