Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:21 29.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Озеленяване и ландшафтен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Спешно ми трябват Вашите съвети  
АвторNovkov (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 15:16



Имам тераса на първи етаж над магазини. Дължината на парапета е над 50 метра. Опитах да намеря решение за озеленяване, но ми казаха , че е необходимо да имам кашпи с размер не по-малък от 50х50х60 см. Такива кашпи не мога да намеря. Отделно цената на подобен размер от бетон е над 100 лева. При цена на туята около 50 лева и засаждане през 50 см, суматеа е над 10000 лева!!! ПОМОЩ?
Наистина ли трябват такива размери?
Има ли някой евтин производител на кашпи?
Откъде могат да се купят вечнозелени растения на по-ниски цени?
ПОМАГАЙТЕ!!!



Тема Re: Спешно ми трябват Вашите съветинови [re: Novkov]  
Авторcвeтлoзeлeн (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 16:34



Защо пък непременно трябва да е ве4нозелен иглолистен?За какво ще използваш терасата и цяла година ли ще я ползваш?А цените на цимент.кашпи наистина са малко под 100лв. и в Димитровград даже,в циментовия.....Имам некои идеи

,но не е разрешено да си даваме координатите,така,4е sorry....



Тема Re: Спешно ми трябват Вашите съветинови [re: Novkov]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 18:43



Можеш да използваш пластмасови кашпи, издържат с години на открито. Има сандъчета с дълбочина поне 40 см и кръгли кашпи с още по-голяма дълбочина, може би 50-60 см. Цената е много по-ниска от тази на бетоновите, по-леки са, могат да се разместват и пейзажа да се променя. Бетоновите трябва да ги пълниш на терасата. Пластмасовите ги има в Метро, Бриколаж, сигурно и на други места. Колко висока туя търсиш? Би могъл да направиш декоративна дървена ограда от вътрешната страна и зад нея да скриеш кашпите, макар, че тези в цвят теракот никак не стоят лошо.



Тема Re: Спешно ми трябват Вашите съветинови [re: И.]  
АвторKpaйнo 3eлeн (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 22:28



Свържи се с фирма за озеленяване. Те ще дойдат на място, ще ви покажат каталози с различни видове кашпи от различни видове материали, подходящи за терасата. В зависимост от големината на кашпата, изложението на терасата и бюджета, ще се спрете на подходящи видове растения (само род.туя е с над 50 вида и още кусур сорта). По този начин ще избегнете грешни стъпки и цяла офанзива по озеленяване да ви иде на кино.

Фирмите за озеленяване обикновено имат разсадници или работят в сътрудничество с такива, така че цената няма де е пъти по-голяма. А както споменах ще се избегнат грешки и бомби със закъснител. Така че съветвайте се със специалисти, от това само може да спечелите. Когато отивате на съд, ходете с адвокат.

Разбира се можете и сами да си изберете и да си направите каквото щете. Успех!
Но за да не мъчите растенията, прочетете няколко основни съвета






Тема Туя по 50 лв?нови [re: Novkov]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 21:04



Тия търговци са се самозабравили.

Аз бих те посъветвал да си отлееш клоц от бетон (10см.), който да облицоваш отвътре с ПВЦ фолио за покривни градини или басейни. Клоца напълваш с почва и засаждаш туя. Много съжалявам, че ще прозвуча като реклама, но при мен туята е по 15 лв.

Разбира се както те посъветваха и колегите по-горе, консултация със специалист няма да ти се размине. В смисъл за конструкцията на клоца, оформянето на водооттичането от дъното му, и разбира се теглото на цялото това удоволствие трябва да се съобрази с конструкцията която ще го носи.
Освен ако не си строителен инженер.



Тема Re: Туя по 50 лв?нови [re: Cтeфaн]  
Авторcвeтлoзeлeн (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 16:12



моята изто4на елегантисима пък е на 10лв.....е и?



Тема Re: Спешно ми трябват Вашите съветинови [re: Novkov]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 16:24



относно цените на туите,вж."Къде какви растения се предлагат?"в мнението на sisi-има и телефон....А пластмасовите сандъци ще изгорят на слънцето максимум след 2-3 години....По4вата и растенията в тях бързо се нагряват и изсъхват,а все пак това са иглолистни,нали?





Тема Re: Спешно ми трябват Вашите съветинови [re: Novkov]  
Авторpaдoмиp (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 21:59



ще си купите дървени бъчвички, буренцата са красиви и дървото дава уют и интимност/обръчите им ще ги лакирате в по-тъмен лак от буретата/. ще насадите някакви увивни лози/защо не и истински/ и рози. ще поставите в ъглите розите
малко встрани от буренцата с лозите и така хем ще имате естесвен зелен навес и цъвтящи рози.През зимата за да не измръзват ще свалите и ще навиете лозите на обръч и ще ги овиете с хартия или найлон за да ги запазите от студа.същото ще направите и с розите.





Тема хе хе хенови [re: paдoмиp]  
АвторKpaйнo 3eлeн (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 00:27



:-) и бъчвите пълни с ром.... мани ги тея асми дето ще ги приповиваш са хартия

Давай рома от бъчвите



акъл море глава шамандъура....




Тема Re: хе хе хе ром или ракия от джанкинови [re: Kpaйнo 3eлeн]  
АвторPaдoмиp (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 08:06



ти май си опитал градусите на рома,
щом си готов толква пари да хвърлиш за една тераса
за комфорта на някои розови женщини






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.