Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 14.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Озеленяване и ландшафтен дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема плевели  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 22:00



Хора помогнете! Взех една къща в малко селце. Там 6 години не е имало форма на живот. Моля ако някой знае как да се преборя с всички възможни храсти наникнали над 1 метър там да ми каже. Само без опожаряване че ще идат и зградите. Приемам всякакви мнения даже и авангардни.

п.п Горе долу обстановката е "СЪРВАЙВЪР"БГ





Тема Re: плевелинови [re: aз]  
Авторkpaйнo3eлeн (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 23:04



мммДа.. начини много.



Тема другонови [re: aз]  
Автор Lancelot (Knight)
Публикувано05.03.07 08:19



Купи няколко литра "Раундъп" и с една пръскачка иди натам някой уикенд.
За една седмица ще ги умори и после само трябва да събереш изсъхналата маса.
Разбира се, носи и маска, че е отровно все пак



= Nobilitas Obligat =

Тема Re: другонови [re: Lancelot]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 09:04



Изчакай да се разлистят. Рандъпът се абсорбира през листата, а блокира кореновото хранене на растението и то умира. Пази от напръскване растенията, които искаш да запазиш. Трябва да е тихо, не много горещо - сутрин или вечер, и поне няколко часа да не вали дъжд. Вече загиналите храсти ще трябва да изкорениш, за да не ги чакаш да изгният.



Тема Re: другонови [re: И.]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 09:06



Прави се 2% разтвор за по слабички плевели и 4% за по-упорити. Ако премахваш дървета, те се отрязват ниско и пресният отрез се намазва с 30% разтвор, за да се унищожат бъдещите коренови издънки.



Тема Re: плевели или храстинови [re: aз]  
АвторPaдoмиp (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 10:56



1.Вие питате за врасти , но те не са плевели.


което означава че не сре селянин.
2.За да изкорените храстите трайно , наистина трябва да се изкоренят,
това става с брадва и тарнокоп.
3.След като са премахнати храстите, ве4е се заемете с плевелите и тревата.Най добре е да изорете 2 или 3 пъти парцела.
Никаква химия и след това зависи от вкуса и проекта ви за парцела, може да я залесите с трева и цветя, овошна градина, парк с декоративни храсти и басейн.
Финанси и мерак



Тема Re: другонови [re: И.]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано06.03.07 11:37



Най подходящата температура е 25-35 градуса за раундъпа, дори от личен опит твърдя че 30 градуса е най подходящата, и е добре да се пръска и от долната страна на листата.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: Djasta-Prasta]  
АвторPaдoмиp (Нерегистриран)
Публикувано07.03.07 22:08



температурата зависи от плевелите.
е,щом имате личен опит за семенцата на тревата за темп.
и щом темп. е най-важната в случая с плевелите,но забравяте когато се третират многократно,Те мутират,сиреч получават имунитет и темп. за тях е несъщесрвена.



Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: Paдoмиp]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 02:13



Явно Радомир не е чувал за раундъп. Раундъпа е хербицид със системно действие към който няма резистентност. Има няколко сорта царевица и соя които имат частична резистентност но те са така наречените генно модифицирани - американски са и струват много пари - а забравих да кажа че са устойчиви на хербицида само в определен етап от развитието си.
Така че господина да пръска смело и внимателно - внимателно защото раундъпа мори всичко което има зелена маса - въпроса е в дозата - естествено че за дърво ще трябва по силна концентрация.
И накарая въпреки че раундъпа (това е търговското име, има и други марки, а активното вещество е глифузат) се използва дори за арборицид, което в сучая е търсения ефект той не е толкова отровен че да се пръска чак с маска, ако не си пръскате в устата не е страшно



Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: dii]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано09.03.07 08:48



Смущаващо е някак си израза ви
"..да пръска смело и внимателно.."
бихте ли се пояснили,та това е силна отрова..





Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: koбpaO8]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 00:24



Приятелю
На шишето или опаковката на препарата пише : " ЛД =....."
Всъщност не си спомням какаво точно пишеше ама става дума за ЛЕТАЛНАТА ДОЗА на килограм от твоето тегло, тоест колко грама трябва да погълнеш за да се отровиш и го умножи по килограмите които имаш и ще видиш резултата. Раундъпа изобщо не е толкова отровен колкото си мислиш - освен ако не си растение.
Масово по селата самоубийците се тровят с Би 58 - явно си го харесват заради миризмата или има някаква легенда, че е супер отровен - отровен е ама не е най-ефикасния селскостопански препарат за самоубийство Същото е и с Раундъп след като мори всякакви растения и няма естествена резистентност, (да не говорим за имунитет) значи е МНОГО СИЛНО ОТРОВЕН и за хора.
Раундъп е отровен ама пък чак да се пръска със специална маска и защитно облекло.... при положение че пръскаш 2-3 пъти в годината няколко декара.... направо е смешно
Виж ако това ти е работата по цял ден ( при пръскане с отрови работната смяна е 6 часа) и пръскаш инсектициди или растежни стимулатори / инхибитори по си заслужава да се притесняваш за здравето си дори трябва на 6 месеца да ти вземат кръв за изследвания.
До преди 10 години съм си вадил хляба с пръскане на препарати, изпръскал съм тонове готов препарат и въпреки че вече нямам спомени кое за какво беше и каква му е концентрацията все пак твърдя че раундъпа не е чак толкова отровен колкото си мислите. И обещавам като ми остане време да прочета какво пише на шишето и да ви кажа.



Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: dii]  
Авторkoбpa O8 (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 10:24



предполагам си летец
и си пръскал от височината
тонове Юбезопаснатаотроваа за растенията и пчелите.........
п.п.имахме кошери и след едно такова пръскане
без да ни предупредят
пчелите умряха - отровиха ги летците....


въпреки имунитета, който имаха.




Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: koбpa O8]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 22:05



Не съм пилот. Ама явно разбирам повече от лаиците в този клуб.
Та относно легендата колко е отровен РАУНДЪП



или по накратко :
MONSANTO Europe S.A Страница: 5/9
Раундъп® Версия: 3.0 Ефективна дата: 06.02.2007
Данните за продукти са обобщени по-долу.
Остра перорална токсичност
Плъх, LD50: 5 000 mg/kg телесно тегло
Остра дермална токсичност
Заек, LD50 (граничен тест): > 5,000 mg/kg телесно тегло
Не се наблюдава смърт.
Дразнения при вдишване
Плъх, LD50 (граничен тест), 4 часа, аерозол (трикратно разреден разтвор): > 5.7 mg/L
Размер на частиците на аерозола (< 10 микрона) много по-малки от размера на капка (>100 микрона), които
обикновено се постигат по време на пръскане. Максимална постигната концентрация. Няма смъртност.
Дразнения на кожата
Заек, 6 животни, OECD 404 опити:
Зачервяване, среден EU резултат: 0.64
Подуване, среден EU резултат: 0.03
Дни за оздравяване: 3
Дразнения при очите
Заек, 6 животни, OECD 405 опити:
Зачервяване на конюктивата, среден EU резултат: 1.94
Подуване на конюктивата, среден EU резултат: 1.89
Непрозрачност на очната роговица, среден EU резултат: 0.47
Нараняване на ириса, среден EU резултат: 0.69
Дни за оздравяване: >21
Други ефекти: панус, разрушаване на тъканите на окото (некроза на конюктива)
Чувствителност на кожата
Морско свинче, 9-индукции на теста на Бюлер:
Положителен случай: 0 %
Наблюжение на ефекта върху хора
Поглъщане, прекомерно, нарочна злоупотреба:
Респираторен ефек: пневмонит (аспирация)
Стомашно-чревен ефект : гадене/повръщане, диария, стомашни болки, повръщане на кръв (гематемезис)
Сърдечно-съдов ефект: аритимия, намален капацитет на сърцето
Общи/ефекти върху организма: нарушаване на флуидните и електролитните свойства, абнормално увеличение
на обема на кръвта, висок серум амилаза, загуба на течности, не е антихолинистеразно средство.
Лабораторен ефект - химически съвтав на кръвта: повишен серум трансаминазес, лека киселинност
Контакт с очите, краткотраен, епидемологичен:
Бележка : Няма случай на необратимо увреждане на очите, които да могат да се припишат на вещества,
съдържащи Глифозат според подробното епидемиологично проучване на злополуките свързани със случаен
контакт с очите за тези вещества.

Та ако приемем че тежите 80кг х LD50: 5 000 mg/kg телесно тегло (летална доза с летален изход на 50%)
80 х 5000 = 400 000 мг = 400грама
Значи ако при пръскане погълнете около 1 бирено шише с неразреден препарат то тогава потърсете незабавно лекарска помощ.
За каква отрова си говорим тогава?



Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: koбpa O8]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 22:14



Колкото за това че са ти умряли пчелите - моите съболезнования ама според мен са пръскали с нещо друго не РАУНДЪП. Помисли за някой инсектицид.
Пръскане от самолет с раундъп май се е правило само във Виетнам през войната или в Афганистан върху маковите полета. В БГ само душевно болен може да пръска раундъп от самолет - просто щеше да си личи след това.

Успех в начинанията и като не разбирате питайте а не давайте съвети от рода на: струва ми се, баба ми каза или един мой познат чул като си говорили двама. Все пак човека пита за помощ, а не да чете слухове и легенди.
Явно в клуба няма агрономи или дендролози



Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: koбpa O8]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 07:32



Змийо ти от къде изпълзя в този клуб? От плевелите ли? Я бягай от тука, че ще вземат да те напръскат с нещо да забременееш без време.


Не разбрах кои имаха имунитет - летците или пчелите.



Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: Cтeфaн]  
Авторkoбpa O8 (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 08:51



нали съм кобра,
пълзя за опознаване на флората
около мен




Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: dii]  
Авторkoбpa O8 (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 08:54



ма и аз това написах,
че е отрова и да не употребява с лека ръка.
имаче постарал си се и благодаря





Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: koбpa O8]  
АвторMъxчo (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 12:13



я кажете с к'во да напръскъм против мъх по треата



Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: Mъxчo]  
Авторkoбpa O8 (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 18:59



ами обичаш много водата
тревчо-мъхчо.
пий само скоч





Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: dii]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано13.03.07 09:27



И да кажа нещо от личен опит, че се натрупва и в почвата. Добре е след това да не се засажда поне 2-3 месеца.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: Djasta-Prasta]  
АвторPaдoмиp (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 23:41



ма ти нали нищо не разбираше от земеделие,
градинарство и овощарсво,
па даваш съвети тук





Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: Paдoмиp]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано15.03.07 11:09



Ми не разбирам, ама съм виждал как съседа пръска с Глифозад и засади след 2 седмици зеле за разсад и разсада бе един хилав жълтеникав.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: Djasta-Prasta]  
Авторpaдoмиp (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 22:08



да....заек,
задушен заек по домашному...
само, че прокорор
не се става на гърба -чижд
изплзвайки...логигтиката и некон. методи
бог не прощава,защо не ги приложихте
във вашето семейство в/у членовете ...
така правят истинските доблестни учени-прилагат първо в/у себе си
и след това...по-желание...



Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: Djasta-Prasta]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 22:57



Ти сигурен ли си? Щото моят личен опит и остатъци от знания друго говорят. Специално пък глифузата действа само върху зелените части на растението. Тоест от там "влиза". Когато вече е "вътре" има системно действие - засяга цялата система на растението. Зато пък можеш да пръскаш в основата на стъблото лози или овошки ако преди това си почистил евентуалните издънки или лакомци или просто листа. Тоест няма ли листа- няма действие



Тема Re: друго-имунитета забрави ли го....нови [re: dii]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано16.03.07 15:16



Така твърдят израелците ама оипат друго говори.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Пак плевелинови [re: aз]  
Авторниkoй (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 07:46



Здравейте!
Тази година затревихме около 1 декар площ с тревна смеска. В момента освен смеската са поникнали и плевели. Смеската съдържа райграс, г.власатка, метличина и третата съставка не мога да я разчета........две думи са първата започва с "ч", втората с "в", но е много неясно написано, а пък аз не разбирам от тревни смески

. Плевелите са паламида, повитица и много бъз.
Въпросът ми е с какъв препарат да премахна плевелите, така че да не навредя на тревната смеска?
Предварително ви благодаря!



Тема Червена власатканови [re: ниkoй]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 19:23



"Ч" и " В".





Тема Re: плевелинови [re: aз]  
АвторDeska (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 13:05



Аз първо бих се заела с почистване - вземи една моторна резачка и давай. Изрежи всичко с дебело стъбло до земята. ПОСЛЕ МИНИ ЕДНО КОСЕНЕ С МОТРНА КОСА ИЛИ РЪЧНА КОСАЧКА . Изхвърли всичко и тогава...идва най-готиното - прекопаване и то най-добре ръчно - с права лопата. Поне на 5-6 см дълбочина, за да махнеш корените на плевелите и разни остатъци. Минаваш едно гребло, събираш боклуците и ги махаш настрани, заравняваш, заглаждаш ( тук е момента, ако има някакви неравности да заравниш - оформяш терена). Поливаш с хербицид, за всеки случай и изчакваш поне 2 седмици. Тогава вече определяш местата на тревна площ, дървета, храсти, барбекю и т.н. Първо садиш дървета и храсти и едва след това затревяваш. Ако е кофти земята е добре да докораш малко хубава пръст и да я разпръснеш на тънък слой отгоре преди да садиш.



Тема Re: Пак плевелинови [re: ниkoй]  
АвторDeska (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 13:19



Честно да ти кажа май най-добре е да вземеш едно шило и да почнеш да ги вадиш и то с корена. По -едрите - също ги вадиш като ги изкопаваш с корена. След това заглаждаш пръстта, ръсиш райграс на празните места казваш една молитва, поливаш дъждообразно всяка сутрин, ако е жежко(което в момента изглежда абсурдно) и това го правиш докато имаш нерви и най - после ти хареса тревната площ.



Тема Re: плевелинови [re: Deska]  
АвторЦвeтa (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 13:40



Една интересна тема за плевели и борбата с тях:





Тема Re: плевелинови [re: aз]  
Автор Чaeнaтa (тиха церемония)
Публикувано26.08.07 10:26



Ималите ли представа колко пари взимат градинарите?Имам предвид не нз месечна заплата, а да дойдат и да ти прекопаят , озеленят и т.н. двора?Един приятел се интересуваше.

За плевелите - нямате представа с както ще трябва да се боря! Градината, която трябва да оправя е фраш с малини, треволяци, магарешки бодли и т.н..
Лошото е, че имам нещо като лехи с цветя, които обаче оформихме на места, които не бяхме обработили преди това и сега имам и трева, и плевели, но и цветя, луковици и т.н. Лошооо. Не мога да копая, не мога да пръскам с отрова, че ще ми измре всичко.

Но си мислех, дали ще стане ако с найлон покрия добре цветните места, а останалото напръскам с Раундъп? Имам няколко дръвчета, които трябва да опазя. Ако не ги пръскам по стеблата и листата дали няма все пак да се отровят от заобикалящите ги буреняци?


И със специална пръскачка ли да го правя или ще стане с подръчни средства?

Есента мислех да го направя, та цяла зима да почива земята и чак на пролет да сеем тревата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.