Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Озеленяване и ландшафтен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема помощ за мухъл? по растениятанови  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано22.02.07 12:40



Извинете ако тук не е правилното място за темата, но не успях да намеря къде да я пусна.

Историята е следната - имам доста мухъл в къщи, сравнително неупешно се боря с него с разните белина базирани препарити. Проблема обаче е че почти на всички разстения в къщи се появиха признаци на заболяване. На портокалите и една роза нищо им няма, но на другите разстения - има някои на които стъблата им почерняха, листата окапаха и се образува нещо като финна паяжинка с малки бяло-бежови топченца по нея - досущ прилича на мухъл по хляб като поседи повечко време, само че ми е по растенията. Като донеса плодове и ги оставя на открито за 2-3 дни се образува такова и по тях..

Знам че трябва да разкарам проклетия мухъл, но очевидно ми трябва фунгицид или незнам и аз какво, но искам и да си спася разстенията, а тях с хлорни препарати не мога да ги третирам. Кажете какво да направя. Благодаря за идеи предварително.

Редактирано от l4ko на 22.02.07 12:46.



Тема Re: помощ за мухъл? по растенията [re: l4ko]  
Авторsvetlozelen (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 23:14



предполагам,4е влагата у вас е благоприятна за развитието на мана.Вси4ки препарати за брашнеста мана биха ти помогнали,но не си писал какви са ти растенията.В агроаптеките ще ти дадат информация....





Тема Re: помощ за мухъл? по растениятанови [re: l4ko]  
Авторpaнe (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 00:27



пробвай със сапунена вода от обикновено веро или катранен сапун по добре, с парцал почистваш всяко цвете,стъбла, листа и след 5-10 измивания се маха, а в дома ти същото , започни със стъклата на прозорците-светлината и проветряването ще свършат работа.



Тема Re: помощ за мухъл? по растениятанови [re: paнe]  
Автор l4ko (паднал от звезд)
Публикувано09.03.07 16:49



Благодаря, ще опитам, а тези измивания едно след друго ли да ги правя, или през някакъв интервал от време? Верото колко капки в колко литра вода? Предполагам около 3-4 капки на литър?



Тема Re: помощ за мухъл? по растениятанови [re: l4ko]  
АвторPaдoмиp (Нерегистриран)
Публикувано09.03.07 17:53



Ето и моята рецепта;
1 пакет серт /силени долно качествени/ цигари без филтър или го махаш,
накъсваш цигарите в 1/2 л. кипяща вода, захлупваш съда ври 10 мин. осравяш да истине отварата и с нея напръскваш.процедурата се повтаря през ден 1 седмица.





Тема Re: помощ за мухъл? по растениятанови [re: Paдoмиp]  
Авторdii (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 00:35



Радомире четох няколко твои умотворения, та се чудя ти да не си агроном бе човече?
Верно има го момента да се пръска и с отвара от тютюн или люти чушки ама това е по скоро в сверата на био земеделието или пък оная стар бабешка рецепта за лекуване на язва (примерно) - взимаш 1 орехче, слгасх го в 100 ГРАМА ракия и го държиш на тъмно 39 дни.... и така нататък. И забележи много е важно дните да са 39 не 38 или 40.
Според мен растенията му са болни от мана.
Виждал съм растения които са със зеленясали листа от прекомерната влага (зеленясали не мухлясали) и дори съм пръскал с белина с много ниска концентрация ( е тук сега всички ще севтрещите - как така с белина) - та значи пръскане и след определено време измиване на листната маса с вода. Така растенията си връщаха търговския вид - става дума предимно за брашляни и по рядко за кротони



Тема Re: помощ за мухъл? по растениятанови [re: dii]  
АвторPaдoмиp (Нерегистриран)
Публикувано10.03.07 10:10



Ника ми е град Радомир


и не съм агроном,
всички ние от този град
сме еко-агрономи по рождение.....




Тема Re: помощ за мухъл? по растениятанови [re: Paдoмиp]  
Автор 46 ()
Публикувано22.03.07 00:53



има логика за никотина(цигарите е по добре да са български и ефтини),той е силна отрова и за растенията:)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.