Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 17.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Озеленяване и ландшафтен дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Помощ за японски клен :(  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 15:17



Пролетта си закупих ниско дръвче -около 80 см, със свежи , перести листенца Казаха ми .че е японски клен и ще вирее добре на слънчева тераса Отначало тръгна добре ,но след това от една градушка листата му засъхнаха по краищата Уж започна да изкарва нови листа ,но в крайна сметка почти изцяло изсъхна Скоро пак бях обнадеждена от нови листенца на връхчетата на някои клончета ,но днес с ужас установих ,че и те умират Моля, помогнете със съвет :(



Тема Re: Помощ за японски клен :(нови [re: :)]  
Автор CHERRYМодератор (новак)
Публикувано25.10.06 00:04



Здравей :)

На твоето дръвче дали не му изсъхват листата заради настъпването на есента?
Огледа ли го за листни въшки и акари?



Тема Re: Помощ за японски клен :(нови [re: :)]  
Автор pepinko13 (непознат )
Публикувано27.10.06 14:59



Ами те японските явори (или клен) не са много за СЛЪНЧЕВА тераса. По скоро са за сенчеста...Според мен е възможно да му прегоряват листата от слънцето и да страда от сух въздух.

Редактирано от pepinko13 на 27.10.06 15:02.



Тема Re: Помощ за японски клен :(нови [re: :)]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано30.10.06 09:14



И при мене така се получава. От години садя червенолистни кленове и доста от тях ми изсъхват още през пролетта. И винаги след дъжд. Това ме навежда на мисълта, че може би киселинните дъждове са причина за изсъхването им. Сега в двора ми се е задържал като по чудо един Acer palmatum "Atropurpureum", но и той доста време се мъчи и расте съвсем бавно. В същото време в провинцията, където няма толкова промишленост, червенолистните японски кленове се развиват чудесно.

Като евентуална борба срещу такава повреда може да се направи едно поливане на почвата със слаб разтвор на варно мляко. От това Рh на почвата няма да се промени чувствително и няма да навреди на растението. И ако е живо до пролетта - периодически след всеки дъжд да се прави по едно къпане на растението със слаб разтвор на варно мляко (за неутрализация на киселинните дъждове) или пък поне с чиста вода.



Тема Re: Помощ за японски клен :(нови [re: CHERRY]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 22:09



Огледах го и не забелязах никакви вредители Благодаря ти :)



Тема Re: Помощ за японски клен :(нови [re: pepinko13]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 22:14



Може и това да е причината,но пък по-голямата част от листата изсъхнаха ,когато слънцето не беше вече толкова силно Благодаря ти :)



Тема Re: Помощ за японски клен :(нови [re: Cтeфaн]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано01.11.06 22:21



Проблемният ми клен е ..или май вече БЕШЕ със светло зелени перести листа Стъблото още е зелено ,но няма нито един неизсъхнал лист Купих го за 82 лв и ме увериха ,че е безпроблемен и дори може да зимува навън ,а какво стана...Понеже имам и алпинеум на терасата направих импровизиран парник ,но без отопление където подслоних и дръвчето Дали вече е късно да го полея с разтвора ,който ми препоръчваш и откъде мога да го закупя ? Благодаря за вещите съвети :)



Тема Re: Помощ за японски клен :(нови [re: :)]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 11:43



Май вече е късно да го поливаш с какъвто и да е разтвор. Дръж го сега през зимата в импровизирания парник, а през пролетта като започне да изкарва листа, тогава можеш да го обливаш след дъжд със въпросния разтвор. Разтвора се приготвя от вар (гасена или негасена) и вода. Разбърква се да стане като мляко. Престоява няколко часа или дни и след това се използва избистрената течност, която е отгоре. Това е вода, с разтворени в нея йони на калциев карбонат, които правят рH - то й алкално и по този начин се неутрализира действието на киселинните капчици (дъжд) върху листата на растението. Сам/а се досещаш, че не е нужно да използваме някакви високи концентрации на вар, а е добре да се работи с по-soft & light варианти.



Тема Re: Помощ за японски клен :(нови [re: Cтeфaн]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 16:13



Дано да оцелее до пролетта Благодаря :)



Тема Re: Помощ за японски клен :(нови [re: :)]  
Автор---------- (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 15:43



---------------




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.