Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:19 26.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Озеленяване и ландшафтен дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Търси се покрив Озеленяване  
Авторgallillea (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 14:14



Търси се плосък покрив с качествена хидроизолация, площ поне 50 м2 и височина около 10 м или повече. обезопасен с бордове поне 30-40cm и без достъп на случайни хора, с достъп до водоизточник в същата сграда - в подпокривното пространство. на покривната площ ще бъде изградена покривна градина с експериментална и популяризираща цел. проекта е обвързан с тема на дисертационна работа към Лесотехнически Университет - "Композиционни принципи и технологии при изграждане на покривни градини" и ще се изпълни от ландшафтни архитекти. не съществува никаква опасност за хидроизолацията на покрива, напротив нейния живот се удължава - това е едно от мнoгoбройните предимства на покривното озеленяване.

gallillea@dir.bg



Тема Re: Търси се покрив Озеленяваненови [re: gallillea]  
Авторkoi (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 15:09



za kakvo po-to4no stava vapros



Тема Re: Търси се покрив Озеленяваненови [re: gallillea]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано11.09.06 22:17










Тема Re: Търси се покрив Озеленяваненови [re: koi]  
Автор gallillea (непознат )
Публикувано13.09.06 19:43



както вече писах става въпрос за покривна градина, която ще има за цел да популяризира този тип озеленяване като едновременно с това ще даде възможност да се изпробват някои растения и субстрати за развитие при специфичните условия на висок покрив. проекта се разработва в подкрепа на докторска дисертация за покривно озеленяване. дизайнът на градината ще е прост: групи от растения и тревни площи. режимът на поддържане е екстензивен, т.е. ще се полива и тори рядко. ще се правят и някои измервания. КОй е "кой" обаче и какво още ви интересува? разполагате ли със свободен покрив или темата само провокира любоптството ви?



Тема Re: Търси се покрив Озеленяваненови [re: Гинec]  
Автор gallillea (непознат )
Публикувано13.09.06 20:00



благодаря. поне се развеселихме малко с последното.



Тема Re: Търси се покрив Озеленяваненови [re: gallillea]  
Автор CHERRYМодератор (новак)
Публикувано13.09.06 20:01



Сега ми хрумва, че можеш на някое училище да направиш градина върху покрива на физкултурния салон.
Точно физкултурните салони изглеждат достатъчно големи, а и ако тях се направи градина, тя ще се вижда не само от сградата на училището, ами и от околните жилищни блокове.

Малко ме притеснява изискването покривът да си има самостоятелен водоизточник... Струва ми се, че няма покрив, който да отговаря на това условие, но би могло все нещо да се измисли.
Също, ако се озеленява покрив на училищен салон, ще трябва допълнително да се монтира въпросната предпазна ограда.



Тема Re: Търси се покрив Озеленяваненови [re: CHERRY]  
Автор gallillea (непознат )
Публикувано13.09.06 20:20



не ми се вярва много училища да имат нова и читава изолация. а и ще си е голямо обикаляне и загуба на време по изчакване на определени лица, отговарящи за сградния фонд. вече имам горчив опит от ЛТУ. имам идея по-скоро за ТУ или УНСС, но си търся връзки за по-сигурно :-)).



Тема Re: Търси се покрив Озеленяваненови [re: gallillea]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано15.09.06 20:55



Не е необходимо да е читава изолацията на съществуващия покрив Просто се прави нова по детайл на производителя. Има два начина на създаване на зелен покрив:





Тема Re: Търси се покрив Озеленяваненови [re: gallillea]  
Автор Гинec (G.G.)
Публикувано15.09.06 20:56



Това последното е моята сигнатура.





Тема Re: Търси се покрив Озеленяваненови [re: gallillea]  
Автор CHERRYМодератор (новак)
Публикувано28.09.06 07:48



А кога трябва да започне озеленяването на покрива? Тази есен или на пролет?

Аз все още мисля, че не бива да се отказваш от покривите на физкултурните салони.
Ще има фирми за хидроизлация, които с радост ще се включат. Все пак сега е само началото на модата на покривните градини и няма как това да не бъде многократно отразявано в медиите.
Отделно, самата готова покривна градина ще бъде огромен плюс към портфолиото на която и да е фирма за хидроизолация.


Въобще, излезе ли се извън академичните коловози, мисля повече инвестиции ще можеш да привлечеш за направата на градината. Веднъж разчуе ли се, различните фирми сами ще започнат да идват.

Пожелавам ти успех, а като се видим, ще те разпитвам за още подробности.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.