Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Озеленяване и ландшафтен дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Навсякъде е пълно с крещяща некомпетентностнови [re: qnii]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 12:35



Направо подскачам от стола при такъв въпрос. За какво, милички, мислите, че на производителя му е притрябвало да сади туя в контейнер? За да си я полива ката ден докато я продаде, а тя въпреки поливането да изпършивява ли? Или за да може да я продаде на клиента в най-голямата жега и последният да си я умори докато чака подходящия за засаждане сезон ли?
Не милички, растенията се садят в контейнери за да може КЛИЕНТЪТ ДА СИ ГИ КУПУВА И САДИ ПО ВСЯКО ВРЕМЕ НА ГОДИНАТА. Не чакайте никакви сезони, защото туята ви с всеки изминал ден става все по-жалка в контейнера. Особено ако се поддържа от неспециалист. Тя е петимна да забие корените си в земята и да черпи влага от там, а не да си ги навива по дъното на контейнера.



Тема Re: Навсякъде е пълно с крещяща некомпетентностнови [re: Cтeфaн]  
Автор Ludo.Pile (Градинар)
Публикувано26.08.06 19:24




а кой ми направи преди време забележка на изказването "Не ги мъчете. Съветвайте се със специалисти"....?




Тема Re: Иглолистно сухоустойчиво озеленяваненови [re: Stefan]  
Авторrai (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 15:23



някой може ли да ми каже дали трябват по-специални грижи за иглолистните през зимата. Елхички, борчета, туя , кипарис? Посадих много от тях тази година и искам да направя каквото трябва за тях през зимата. А инфо за иглолистни почти няма.
Благодаря предварително



Тема Re: Иглолистно сухоустойчиво озеленяваненови [re: Lancelot]  
Авторrai (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 15:25



някой може ли да ми каже дали трябват по-специални грижи за иглолистните през зимата. Елхички, борчета, туя , кипарис? Посадих много от тях тази година и искам да направя каквото трябва за тях през зимата. А инфо за иглолистни почти няма.
Благодаря предварително



Тема Re: Амииии ...нови [re: CHERRY]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано02.11.06 16:41



В отговор на:

Коричките е добре да са или купешки, или предварително дезинфекцирани, защото в тях не рядко живеят и се развъждат разни насекоми.



А дезинфекцията как се извършва?
Термично ли ще е най-удачно? Сигурно си има чалъм/ноу-хау за това, за да е лесно, технологично и сигурно (все пак няма да трябват една и две шепи)?



Тема Re: Иглолистно сухоустойчиво озеленяваненови [re: Stefan]  
Автор .mitko. (пчела)
Публикувано02.11.06 16:47



И за кедрите ли, че се хващат лесно от семка и растат бързо?

Събрах по-миналата пролет над сто кедрови семки, засадих ги по не знам си колко различни метода (със/без редуване на мокрене и попиване на водата, със/без охлаждане до към 5 градуса, на плитко и на по-малко плитко, с повече и по-малко поливане и т.н.) Нищо! Нито едно не поникна.
Извадих 7 семеначета под големите дървета в кофички от мляко. 6 изсъхнаха скоро. Седмото оцеля до пролетта, и тогава, като затопли устойчиво времето и го изнесох пак на балкона, нещо му стана и изсъхна. Но не растеше бързо. И съм чел, че по принцип кедрите растат много бавно.



Тема Re: Амииии ...нови [re: .mitko.]  
Автор CHERRYМодератор (минаващ)
Публикувано03.11.06 07:06



Ами трябва да се напръскат с фунгицид(против гъби) и инсектицид(против насекоми).

Другият вариант, приложим за по малки количества е да пуснеш коричките в микровълнова печка, така че ако има някакви спори или ларви на насекоми, да се унищожат. Не знам в обикновена печка дали няма направо да се опакат коричките, т.е. да хванат загар. ;)

Всъщност, ако някой знае при каква температура и за колко време се унищожават спорите на гъбите при термична обработка, нека напише, моля, че и аз самата не съм сигурна.



Тема Re: Иглолистно сухоустойчиво озеленяваненови [re: Lancelot]  
Автор------------ (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 15:42



---------------



Тема Re: Навсякъде е пълно с крещяща некомпетентностнови [re: Cтeфaн]  
Автор ryra (непознат )
Публикувано19.11.06 16:27



Стефчо, давай по-леко и не се пени толкова много, колко туи си засадил през лятото и те са оживели? Лошото е, че горкият новобранец разбира това доста късно и не знае на кого да се сърди, дали на тариката от разсадника, или на озеленителя и накрая решава, че той си е виновен.
Това лято имах точно такъв случай, млади ентусиасти са си закупили през юли 150 туи за жив плет, след престой в контейнерите върху асфалта, пожелаха да ги засадят август-резултата-ела да видиш-хвърлени пари на вятъра



Тема Re: Иглолистно сухоустойчиво озеленяваненови [re: rai]  
Автор ryra (непознат )
Публикувано19.11.06 16:37



кажи първо, в коя част на страната живееш, ако там падат много снегове, защити "питомците си" мокрият сняг може да ги счупи, а когато натежи върху клоните разваля хабитуса на растението. Замръзването на горния почвен пласт, също е проблем за младото растение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.