Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 22.05.24 
Музикални
   >> U2
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Смисъла на текстовете.нови Отговор на мнението
Автор Coнaтa (лед)
Публикувано25.07.06 23:15





Сигурно и вие тук сте се опитвали да разберете за какво точно става дума в някои текстове. Линкът дава интересни предположения. Доста изненадващи без претенции за изчерпателност.

Love is blindness
I don't want to see
Wrap the night around me...


Тема Re: Смисъла на текстовете.нови [re: Coнaтa] Отговор на мнението
Автор vj (boy toy)
Публикувано26.07.06 23:01



Хм,този сайт е супер як.
Честно да си кажа не разберам много текстовете им.Но пеят за истински неща.
Но пък за мен не е нужно да си ги превеждам.Ю ТУ до такава степен правят музиката и текстовете,че не е нужно да ги разбираш,за да ги обикнеш.
Просто си ги чувствам вътре в себе си.
Сега не мога да конкретизирам някой примерно,но мисля ,че ме разбирате.



Тема Re: Смисъла на текстовете.нови [re: vj] Отговор на мнението
Автор Coнaтa (лед)
Публикувано27.07.06 08:33



Не става дума за превеждане. На мен например ми е интересно вече не какво (като текст) е написано - това и сама мога да го видя, а защо е написано, какво го е породило и как се отразява на другите хора. Май това беше идеята на изкуството.



Хубавите текстове са нещо, без което не може да има хубава музика. Много са ми съмнителни групите, които пеят за някакви елементарности, без да обръщат внимание на силата на думите.

Love is blindness
I don't want to see
Wrap the night around me...


Тема Re: Смисъла на текстовете.нови [re: Coнaтa] Отговор на мнението
Автор vj (boy toy)
Публикувано27.07.06 20:46



Много си права.
Силата на думите.О,аз вярвам в това.
Ето например лайф изпълнението на Pride(in the name of love).Така ми действа ,че деня ми после е свръх енергичен.Някъква сила нахлува,когато я слушам.
Толкова е позитивна.



Тема Re: Смисъла на текстовете.нови [re: vj] Отговор на мнението
Автор Coнaтa (лед)
Публикувано29.07.06 00:02





И с мен е така откъм емоции с With or without you например.

Love is blindness
I don't want to see
Wrap the night around me...


Тема Re: Смисъла на текстовете.нови [re: Coнaтa] Отговор на мнението
Автор RizaaR (siddhartha)
Публикувано13.08.06 16:21



Интересен линк ,наистина


И на мен ми е минавал през ума въпроса,какво е провокирало/инспирирало написването на дадена песен и как е протекъл самия творчески процес-един вид каква е 'историята' на създаването й.

Все пак всеки един творчески продукт се пречупва напълно индивидулно в съзнанието на отделния човек-така че за някои ,дори само мелодията на една песен взета сама за себе си,може да се окаже изключително въздействаща,независимо от съдържанието на текста.
Когато за пръв път чух песен на U2 ,именно тяхната музика ме завладя-а смисловото послание може да се предава и само чрез музика.

'let me take you on a trip,around the world and back...'

Тема цялатанови [re: RizaaR] Отговор на мнението
Автор Яcминa (триглаватаХидра)
Публикувано05.11.06 22:06



предна нощ слушах разни много стари джазове и блуууусове...

та - слушайки гласа на акустичните инструменти, които говореха, плачеха, смееха се, тъгуваха, обичаха, сърдеха се, капризничеха дори.....се заговорихме за това какво всъщност трябва да е истинската музика. ами да - истинската музика би трябвало да те усеща, дори и без текст. такъв извод направихме. и мисля, че е точно така. текстовете са поезия, с тях музиката става много по-богата.....както и с визията....но чистият наркотик Музак....няма нужда от думи...сам си ги произнася чрез своите ноти.

с това в никакъв случай не искам да кажа, че няма нужда от текст. напротив - аз като изцяло отдаден на думите човек, им обръщам особено огромнейшо внимание. но въпреки всичко - песента си е песен, най-вече заради Музиката в нея. иначе щеше да бъде стих или филм. .... тоест - музиката си е в Музиката. :)

Come sail your ships around me
And burn your bridges down


Тема Re: цялатанови [re: Яcминa] Отговор на мнението
Автор Coнaтa (есенна)
Публикувано08.11.06 19:32



А всъщност между различните "изкуства" няма кой знае каква разлика. Ние сме им сложили етикетчета някакви, за да ни е по-удобно.
В случая на песните им е по-лесно, защото разполагат с две измерения, не само едно - питаш ли ги стиховете какво им е и колко по-трудно е да станат хубави, след като не могат да разчитат на музиката да им помогне.

Днес слушах една прекрасна, прекрасна песен, която необяснимо защо винаги ме кара да плача, а текста й не харесвам. "Sacrificed sons" се казва.

Love is blindness
I don't want to see
Wrap the night around me


Тема Смисъла на текстовете. [re: Coнaтa] Отговор на мнението
Автор siropino (антифашист)
Публикувано20.01.21 10:03



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!

Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

Видеотеката идилична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.